zee 29 Celstraf geëist voor ontucht Geen straf voor man uit Heikant Schoondijke, een puinhoop Topvoordeel Chin^Hjij Stip! stipreizen.nl RECHTBANK Middelburger zou achtjarig nichtje seksueel hebben misbruikt Slechte beoordelingen voor Zeeuwse mountainbike-banen in landelijk overzicht donderdag 22 oktober 2009 Uit een exploot van kandidaat-deur- waarder M. Weertman d.d. 15 oktober 2009 blijkt, dat t.v.v. de SNS Bank N.V., gevestigd te Utrecht aan de erven van DOUWE MATTHIJS VOS, overleden op 02 augustus 2009, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een exploot waarin ondermeer de openba re verkoop van de daarin genoemde onroerende zaak is aangezegd. Van dit exploot kunnen de erven van D.M. Vos een afschrift krijgen op één van de onderstaande adressen. GGN Zeeland Dam 2 4331 GJ Middelburg 0118-633880 Westsingel 132 4461 DR Goes 0113-250925 door Ad Roos MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk, toezicht door de reclassering en het betalen van 2oo euro aan smartengeld. Dat eis te officier van justitie W. Suijker- buijk gisteren tegen een 42-jarige Middelburger. De man, die alles ontkent, wordt ervan verdacht van midden 2006 tot en met september van dit jaar diverse keren zijn nichtje seksueel te hebben misbruikt. Het meisje was acht jaar oud, toen het ver meende seksueel misbruik begon. Dat de Middelburger ook nog on tucht zou hebben gepleegd met haar één jaar jongere zusje achtte de officier niet bewezen. De zaak kwam aan het rollen toen in de schoolklas van het meisje een pro ject liep met seksuele voorlichting. Na afloop van het project vertelde het kind aan de juf dat ze al 'be kend was met seks' en vertelde haar verhaal. Dat ze - wanneer oom oppaste - naar de computer kamer moest komen, zich daar moest uitkleden, hij haar tong- zoende en overal betastte. Ook drong hij met zijn vingers bij haar binnen en moest zij ook hem on tuchtig betasten. Volgens de raadsman van de Mid delburger was er heel veel geba seerd op 'van horen zeggen'. Hij pleitte dan ook voor vrijspraak. Uitspraak op 4 november. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 51-jarige veehandelaar uit Heikant een voorwaardelijke gevangenis straf van één maand opgelegd voor het in het bezit hebben van enkele flessen met een verboden d iergeneesmiddel. Dat de man van 2004 tot medio mei 2005 ook opzettelijk (een mis drijf) heeft gehandeld in veevoe der vermengd met het verboden groeihormoon dexamethasone achtte de rechtbank niet bewezen. Wel achtte de rechtbank de over tredingsvariant bewezen en dat le verde een schuldigverklaring zon der straf op. Tegen de Heikanter was een gevan genisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk geëist. Zijn 57-jarige collega uit het Lim burgse Schinveld, tegen wie een celstraf van een jaar, waarvan ook een half jaar voorwaardelijk was geëist, kreeg eveneens een maand voorwaardelijk opgelegd. In de hormoonzwendelzaak wer den destijds meer arrestaties ver richt. In Limburg, België en Spanje wer den nog zeven personen gearres teerd op verdenking van overtre ding van de diergeneesmiddelen wet. Het is 65 jaar geleden dat de bevrij ding van Zeeland werd ingezet met de Slag om de Schelde. De krant blikt tot eind november (toen de eer ste geallieerde schepen naar Antwer pen konden) terug op die tijd. door Ben Jansen Na de bevrijding van Bres- kens richten de Canade zen zich op Schoondijke. Was Breskens zonder noemens waardige strijd ingenomen, voor Schoondijke moeten weer alle zei len worden bijgezet. Pas na twee dagen hevige strijd wordt het dorp ingenomen. Er is niet veel meer van over. Ruim tweehonderd wo ningen zijn volledig verwoest; on geveer zeventig andere zwaar be schadigd. Nagenoeg het hele dorp moet worden herbouwd. „Ik had me erop ingesteld dat er veel verwoest zou zijn", verklaart een inwoonster een week later wanneer ze na een poos te zijn weggeweest haar woonplaats weer opzoekt, „maar dat Schoondijke zo in puin lag, had ik niet ver wacht." Niet alleen de materiële schade is groot. Bij de gevechten zijn zesen dertig burgers om het leven geko men; de meesten bij het bombar dement twee weken eerder. Wie ook een verhaal over de bevrijding heeft, kan bellen naar 0118-434 010. MIDDELBURG - Zeeland komt er be kaaid van af in het overzicht van mountainbike-routes dat Single tracks heeft opgesteld. Singletracks is onderdeel van fietsersbond NTFU en heeft op haar website een over zicht gegeven van de beste moun tainbike-routes van het land. De baan van de Zeeuwse X-Treme mountainbikeclub in Westenschou- wen staat van de vier Zeeuwse ba nen het hoogst: op de 18-de plaats. Op plek 99 staat de baan bij het Goese Poelbos, de 104-de plaats is voor de route vanaf de kanovijver bij de Piet aan het Veerse Meer en de laatste plek van de 199 routes is weggelegd voor de route vanaf de Schotsman bij Kamperland. Voor het overzicht van Singletracks is ge bruik gemaakt van een aantal beoor delingen van bezoekers van de rou tes. Op de foto Bart Brentjes in Wes- tenschouwen. foto Ronald den Dekker Pfovan inclusief: o.a. int€ landsevluchten. Motttefcvgl boek online of bel 020 66 22 222 *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31