Bijna hetzelfde plan, maar beter verkocht 21 zeeland Ziekenhuizen willen het Cluster Techniek ROC Zeeland haalt het Zeeuwse bedrijfsleven binnen PZC 'De ziekenwagen moest omdraaien. )e zal die patiënt maar zijn' Debuut donderdag De krant 5 weken voor 15 euro! donderdag 22 oktober 2009 door Willem van Dam De linkervoet van me vrouw Van Dam zit sinds een week in het gips. Dat komt zo: ze had besloten, dat de slaapkamer hoognodig van een vers verfje moest worden voorzien. Dus be klom ze met een pot paarse verf een huishoudtrapje en ging aan de slag. Huishoudtrapjes zijn handig, maar soms onbetrouwbaar. Dat van ons behoorde tot een héél on betrouwbaar soort. Toen me vrouw Van Dam een half uur op de bovenste tree neuriënd had staan kwasten, meende het trapje dat het welletjes was geweest, spreidde beide poten in een spa gaat en de doe-het-zelfster donder de twee meter naar beneden. Een scheurtje in de enkel, luidde de diagnose en nu hompelt zij met behulp van twee krukken door het leven. Dat is lastig, daar zij niet alleen ons huishouden grotendeels be stiert, zij exploiteert ook nog een horecabedrijfje in het plaatselijke dorpshuis. „Zou jijbegon ze aarzelend. COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 -< 1 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice- Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Naam voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie Gilles Houtekamer, wethouder Schouwen-Duiveland Ze weet dat ik tot veel bereid ben; de vaatwasmachine in- en uitrui men, stofzuigen, vuilnisbakken buitenzetten, koken - geen pro bleem. Maar de horeca, daarvoor ben ik écht niet in de wieg gelegd. „Natuurlijk", zei ik desondanks grootmoedig. Want, tja. Zo maakte ik gistermiddag mijn debuut achter de bar van het dorpshuis, waar zich tweehon derd bejaarden hadden verzameld voor een optreden van De Jo chies, geannonceerd als een ko misch duo dat vergeten liedjes weer tot leven wekt. De gehele middag sjouwde ik met koffie- en theekannen, spoelde kopjes, schonk priklimonade, tapte pils jes, vulde jeneverglaasjes en ik keek daarbij alsof ik het reuze naar mijn zin had. „Goed gedaan", zei mevrouw Van Dam waarderend toen we 's avonds vermoeid op de bank voor de televisie ploften en zij haar ge blesseerde voet op de poef par keerde. „Volgende keer mag je weer helpen." Voorzichtig beklop te ik het gips: „Wanneer kan dat er eindelijk af?" Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De Walcherse achterdocht over de ziekenhuisplannen is goeddeels verdwenen. „Vierhout heeft een koers die vertrouwen wekt." door Nadia Berkelder en Maurits Sep Zelfs Jaap van der Doef kan het niet ontkennen: „Als dit wordt uitge voerd, mét tijdpad én 24-uurszorg, zijn wij tevreden." De woordvoerder van de Stichting Behoud Volwaardig Ziekenhuis Walcheren was de felste tegenstan der van de vorige ziekenhuisdirec teur Hans Simons, toen die voor stelde het hoofdziekenhuis in Goes te zetten en in de Mortiere op Walcheren een nieuw klein zie kenhuis te bouwen voor planbare zorg. Maar nu Simons' opvolger Pieter Vierhout hetzelfde voor stelt, is hij tevreden? „Er is wel een cruciaal verschil. Want nü is er sprake van 24 uur lang zorg, zeven dagen per week. Het spoedplein en de spoedeisende eerste hulp konden nooit optimaal functione ren als de zorg niet 24 uur per dag aanwezig is. Dit is absoluut winst voor Walcheren." En wat misschien een gemakkelijk weggegeven goedmakertje lijkt, is ook nog eens van doorslaggevend belang voor de 'cynische, achter dochtige Walchenaren', voegt Van der Doef daaraan toe. „Het tijdpad is zó belangrijk. Simons wilde eerst het ziekenhuis in Goes ver bouwen en daarna een nieuw zie kenhuis op Walcheren bouwen. De vraag was of daar dan nog geld voor over zou blijven. Vierhout be gint met nieuwbouw in de Mortie re en gaat daarna Goes verbou wen. Dit vertaalt zich in positief gedrag en in vertrouwen op Wal cheren." Hij krijgt bijval van gede puteerde George van Heukelom. „De volgorde van handelen is goed: eerst Walcheren, dan de Be- velanden. Ik hoor veel minder klachten, ook vanuit het perso neel. Vierhout heeft een koers die vertrouwen wekt." „De stemming onder het perso neel is redelijk positief', bevestigt Willeke de Koster, voorzitter van de Walcherse ondernemingsraad. „Er worden wel kritische vragen gesteld, maar er is ook opluchting, omdat de vrees altijd was dat er eerst in Goes verbouwd zou wor den en dat Vlissingen erbij in zou schieten. Op papier klinkt het nu goed, maar het moet natuurlijk nog wel waargemaakt worden." Ook wethouder Frans Prins van Vlissingen en zijn Middelburgse collega Albert de Vries (beiden PvdA) zitten met gemengde gevoe lens. Want inhoudelijk zijn zij nog allerminst tevreden. „Wij blijven van oordeel dat er op Walcheren meer zorg moet komen dan nu is gepland, omdat hier de meeste mensen wonen", zegt De Vries. Prins noemt met name de kraam zorg, die is verplaatst naar Goes. „Er ligt nog een motie van de Tweede Kamer dat er kraamzorg op Walcheren moet zijn. Daaraan gaan wij de minister herinneren." Over de locatie verschillen de wet houders van mening. Vindt De Vries de Mortiere 'de beste plek', Prins had liever verbouwing van het huidige ziekenhuis aan de Kou- dekerkseweg gezien, of nieuw bouw op bedrijventerrein Vrijburg tussen de twee steden in. „Maar het had erger gekund. In ieder ge val is het Vlissings grondgebied, dus het ziekenhuis blijft in Vlissin gen." De kavel in de Mortiere ligt tegen de woonboulevard van Mid delburg aan en is in het verleden door Middelburg gekocht. Ook vanuit Zierikzee klinken te vreden geluiden, maar wethouder Gilles Houtekamer blijft wel hame ren op de zwakke schakel in de zorg op Schouwen-Duiveland: de ambulances. „Gisteren waren we er nog met het hele college getuige van: er stond een ambulance op de Zeelandbrug; de brug was open, de slagbomen gingen niet meer omhoog en de ziekenwagen moest omdraaien. Je zal die pa tiënt maar zijn." Pieter Vierhout. foto's Ruben Oreel Voor de bouwplannen is geld nodig en voor geld zijn meer patiënten nodig. Die wil Pieter Vierhout binnen ha len door betere zorg te leveren. En daar wil hij niet mee wachten tot het nieuwe ziekenhuis klaar is. Dat kan ook niet, want het geld is hard nodig: de kosten moeten op korte termijn naar beneden. „De tijd van de kaasschaaf is voorbij", zei hij gisteren. „Er zal echt een verandering van de werkwijze plaats moeten vinden. De wacht- door René Schrier VLISSINGEN - Het cluster Techniek van het ROC Zeeland gaat alle tachtig docenten bijscholen in de nieuwste staat van de techniek bij het Zeeuwse bedrijfsleven. Tevens worden vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven bijgeschoold in didactische vaardigheden. Daar mee kunnen ze binnen en buiten hun bedrijf als gastdocenten optre den. Dit project, dat drie jaar gaat du ren, heet 'Vakmanschap is meester schap'. Het ROC cluster heeft er 650.000 euro subsidie voor gekre gen van het Platform Beroepson derwijs. Clusterdirecteur Jeroen van den Oord legt uit dat het de bedoeling is dat docenten beter op de hoogte zijn van de meest actue le stand van zaken in de bedrijven. Op hun beurt kunnen de bedrij ven meepraten over de inhoud van de lesprogramma's. Volgens Van den Oord is het ROC Zeeland met deze aanpak koploper in Ne derland. Na de herfstvakantie be ginnen de try outs en het is de be doeling dat het project na de kerst vakantie echt begint. Elke woens dag van 16.00 uur tot 20.00 uur ko men docenten en vertegenwoordi gers van bedrijven bij elkaar. Kees Nieuwenhuyzen, directeur van het cluster ICT en Elektro legt uit dat het project meer voordelen biedt. Het gaat door de regelmati ge ontmoetingen van technisch on derwijs en bedrijfsleven ook funge ren als een netwerk. Voor de stu denten is het een voordeel dat ze uiterst actueel onderwijs krijgen en met dat wat ze leren meteen in de bedrijven aan de slag kunnen. Ook kleinere bedrijven kunnen er aan meedoen, want ook daar zit veel specialistische kennis. Van den Oord is tevreden over de ontwikkelingen bij het technisch onderwijs van het ROC Zeeland, het cluster groeit tegen de stroom in en zit nu op 2200 leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2