zeeland 127 Crimineel wordt steeds inventiever 'n Slimme ondernemer weet wanneer-ie toe moet slaan. School in Domburg kost 2 miljoen Brand Zierikzee aangestoken 9.995,- RIEC Burgemeester Veere pleit voor gezamenlijke aanpak georganiseerde criminaliteit in de provincie Bespaar duizenden euro's met de Economy Edition! Feel the difference donderdag 22 oktober 2009 w door Annemarie Zevenbergen VEERE - Georganiseerde criminali teit houdt niet op bij de randstad. „Het is naïef om te denken dat dit hier niet voorkomt", meent burge meester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere. Hij is derhalve een voorstander van een gezamen lijke aanpak van die georgani seerde misdaad. De gemeenteraad van Veere buigt zich vanavond over een voorstel om als gemeente deel te nemen aan het Regionaal Informatie- en Expertisecentrum (RIEC) voor Zeeland en Brabant. Dit centrum wil de georganiseerde misdaad bui ten de deur houden Daarbij ligt het zwaartepunt op informatiever- zameling- en uitwisseling en be stuurlijke maatregelen. Het RIEC is erop gericht te voorko men dat er vermenging van de bo ven- en onderwereld ontstaat of dat criminelen door de overheid door Henk Postma DOMBURG - Domburgs nieuwe ba sisschool De Golfslag is uiterlijk over twee jaar in gebruik, ver wacht CDA-wethouder W. van Ta- tenhove (onderwijs). Hij gaat er van uit dat de school kan verhui zen in de zomervakantie van 2011. Rond de jaarwisseling kan met de bouw worden begonnen, maar dan moeten geen bezwaren wor den ingediend tegen de bouwver gunning. De kans daarop is reëel. De nieuwe school kost de gemeen te zo'n twee miljoen euro. Dat is ruim zeven ton meer dan vier jaar geleden nog werd gedacht. Maar toen ging het alleen nog maar om herbouw van de school. Inmiddels is besloten er ook de kinderop vang en een peuterspeelzaal in on der te brengen. Er komt ook nog een vijfde klaslokaal bij. Bovendien wordt 'PassiefFris' ge bouwd, wat inhoudt dat de school heel weinig warmte uit het ge bouw laat weglekken, terwijl opti maal kan worden geventileerd. Er kan worden volstaan met een klei ne, zuinige verwarmingsketel, wat jaarlijks besparingen oplevert. (onbewust) worden ondersteund. Van der Zwaag: „Veere is een veilig gebied. Dat geven de bewoners ook aan. Maar dat de burger niets merkt van die criminaliteit wil niet zeggen dat dit hier niet voor komt. Het platteland is aantrekke lijk voor criminelen. Daarom is het van belang dat alle Zeeuwse ge meenten deelnemen aan dat RIEC zodat er een goede informatie-uit wisseling en samenwerking ont staat. Bovendien kan het RIEC veel meer bronnen raadplegen dan wij." Het RIEC wordt gevormd door ge meenten in Zeeland, Midden- en West-Brabant en Brabant-Noord, de provincies van Noord-Brabant en Zeeland, de politiekorpsen in die gebieden, het Openbaar Minis terie (de Arrondissementsparket ten van Middelburg, Breda en Den Bosch), de Belastingdienst in de re gio's, de FIOD/ECD en het SIOD (Sociale Inlichtingen en Opspo- Burgemeester Rob van der Zwaag ringsdienst). Belangrijk spoor dat het RIEC volgt is het achterhalen van (crimi nele) geldstromen. Waar komt de financiering van een bedrijf bij voorbeeld vandaan en hoe pak je, letterlijk gezegd, de crimineel in zijn portemonnee. Rob van der Zwaag is van mening dat een gemeente zich eigenlijk niet kan veroorloven niet deel te nemen aan het RIEC. „Die ge meente wordt dan het rioolputje van de provincie. Een crimineel zoekt altijd de plek waar de min ste controle is. Het RIEC is ook een soort 'firewall' en houdt de re gio schoon." Volgens Van der Zwaag is de wet Bibob al een middel om georgani seerde misdaad uit de gemeente te houden. „We zien hier figuren een Bi- bob-formulier ophalen, maar daar nooit meer mee terug komen. Die proberen het waarschijnlijk elders. We hebben aan de hand van die formulieren ook wel vergunnin gen afgewezen. Ik ben er ook voor stander van om die Bibob breder in te zetten. De crimineel wordt steeds inventiever, dus die moet je een stap voor blijven." Niet alle Zeeuwse gemeenten heb ben inmiddels een besluit geno men over deelname aan dat RIEC. Zo heeft de raadscommissie van de gemeente Goes vorig jaar sep tember besloten om 'vooralsnog niet deel te nemen aan het Cen trum omdat niet voldoende duide lijk is wat de toegevoegde waarde voor de gemeente Goes is'. Mor genavond krijgt de raadscommis sie een presentatie over de eerste ervaringen van het RIEC. Volgens Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder heeft 'Hulst een en ander nog in beraad. „We hebben niet di rect ja gezegd, maar we staan er niet onwelwillend tegenover." De gemeenteraad van Vlissingen heeft in februari dit jaar wel beslo ten deel te nemen. Middelburg staat eveneens positief tegenover die participatie en heeft dat opge nomen in de Kadernota 2010-20:13. Prijzen zijn in euro's excl. BTW/BPM en excl. kosten rijklaarmaken. Wijzigingen voorbehouden. Algebeelde modellen kunnen afwijken van standaardspecificaties. Ford Business Partner leaseprijzen gebaseerd op 20.000 km/48 rnnd en op full operalional excl. BTW, brandstof 011 voivangend vc Genoemde prijzen en prijsvoordelen bij Ford Transit gelden met inachtneming van 400,- subsidie van Senter Novem. "Cool Sound Pack niet op de Ford Transit Connect. Harde werkers als u proberen te overleven. Door nog harder te werken en zuinig te doen. Zeg maar back to basics. Ford helpt u met duizenden euro's voordeel op de Transit of Transit Connect in Economy Edition uitvoering. Met alles erop en eraan om de crisis beter door te komen. En het blijven wei Ford bedrijfsauto's. Dus door en door betrouwbaar. Ook lage kosten per kilometer en groot laadvolume zijn natuurlijk standaard. Dus zo basic is de Economy Edition nou ook weer niet. Ga snel naar de Ford dealer, want de voorraad is beperkt. Op op! ZIERIKZEE - De brand die dinsdag middag woedde in een leegstaand bedrijfspand aan het Haringvliet- plein in Zierikzee, is aangestoken. Dat concludeert de politie op basis van getuigenverklaringen. Er wordt niet uitgesloten dat meerde re jongeren bij de brandstichting betrokken waren, aldus een woord voerster van de politie. Het pand van 600 vierkante meter brandde van binnen volledig uit. Cool&Sound Pack* FordTransit Connect Economy Edition Airco Easy Sound System 6000 radio/ nu CD-speler bediening aan stuurkolom MP3-speler aansluiting Roetfilter Normaal 1.700,- Nu 500,- Lease vanaf 299,- p.mnd. met FordBusinessPartner FordTransit Economy Edition nu 13.995,- Lease vanaf 379,- p.mnd. met FordBusinessPartner. Goes, Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg, Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen, Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen, Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee, Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 -41 72 16. Transit Transit Connect

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29