CADEAU 14 K a ISSÉ Is Pieter Lakeman laakbaar, «t N brieven Toezicht? AOW 3 Mam AOW 4 DSB 3 te gast Scheldeterrein Hybride Hybride 2 Bestel nu via: sinterklaasliedjes.com/nrp donderdag 22 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Jonge kinderen tussen de 7 en 11 jaar hebben maandenlang seks met elkaar gehad in een internaat! Ze zaten daar vanwege obsessief sek sueel gedrag:Toezicht? Van de DSB bank was al geruime tijd bekend (10 jaar) dat die extreme kooppolis sen aanbood, maar wat deed de DNB en/ of het ministerie van Fi nanciën? Zelfs toen de Grave ont slagen werd, gebeurde er wederom niets: Toezicht? TBS'ers die op ver lof mogen onder Toezicht gaan er regelmatig vandoor. Steeds wordt er door dit kabinet toegezegd: in de toekomst zal dit voorkomen worden. Wordt dit na de vierde verdieping van de Westerschelde? Steeds meer mensen raken door dergelijke uitwassen beschadigd. Dan wordt er meer blauw op straat beloofd, meer mensen in het onderwijs en in de zorg. Banken kopen en wederom bezuinigen en vooral bonussen laten uitbetalen: Toezicht of machteloosheid? A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Met verbazing en ergernis las ik de brief van 20 oktober, waarin wer kenden van 55 jaar of ouder wor den afgeschilderd als asociaal. Ken nelijk kent de inzender van het stuk de betekenis van dit woord niet. Juist deze groep, waartoe ook ik mij met trots mag rekenen, heeft een belangrijke bijdrage gele verd aan de verdere opbouw en ontwikkeling van Nederland na de Tweede Wereldoorlog en heeft er mede voor gezorgd dat het stelsel van sociale voorzieningen kon wor den uitgebouwd. Mag deze groep, na vaak meer dan veertig jaar ge- TIP iipi 'T S/kf' 'i'v Dit leuke boek bevat maar liefst 22 Sinterklaasliedjes met teksten en een cd! füll werkt te hebben, uiteindelijk gaan genieten van een 'welverdiende' oude dag? In mijn ogen zeker wel, daar is niks mis mee. Er is na al die jaren genoeg betaald aan premies en belastingen om dat te rechtvaar digen. Mijn advies aan de brieven schrijver: hou op met het beledi gen van deze bevolkingsgroep! Jozef van Houte Aida 2, St. Jansteen De verhoging van de AOW pen sioenleeftijd past binnen een gro ter geheel van afbraak van de socia le voorzieningen. Behalve de af braak van sociale voorzieningen middels privatisering (bijvoorbeeld ziektekostenverzekering), wordt het arbeidsrecht onderuit gehaald. Repressievere wetgeving ter voor bereiding van verwacht volksver zet tegen de verslechteringen. De rechtspositie van de flexwerkers werd afgebroken, de WAO is nu WIA. Vervroegd pensioen is afge broken, ontslagvergoedingen ver laagd ed. Jongeren krijgen geen vas te contracten. Hoge jeugdwerkloos heid en langer doorwerken van de ouderen? Geen compromissen, er moet een kordaat halt worden toe geroepen aan de afbraak van de so ciale voorzieningen. De jongeren zijn de slachtoffers van deze af braak. De vakbeweging moet de straat op! De toekomst van de jon geren staat samen met de verho ging van de AOW-leeftijd op het spel! Laten we de verhoging van de AOW-leeftijd toe dan volgt de af braak van de WW-uitkering, ont slagrecht. Luk Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart Zoals min of meer in de lijn der verwachting lag, is koning Scherin- ga van zijn voetstuk gevallen. Zon der veel merkbare compassie voor zijn slachtoffers, maar met veel zorg en plannen voor zijn eigen toekomst. Uiteraard zijn die weer zeer ambiteus van aard, Dirk denkt altijd in grootheden. Mogelijk zal hij Wognum omtoveren tot Wog- nywood, waar de drie kantoorge bouwen met klinkende namen als de Basiliek, de Citadel en de Kathe draal kunnen fungeren als set. Dirk Scheringa, de homo universa lis, ontpopt zich tot filmprodu cent. Hollywood in de Westfriese polder. De naam van de film 'Van zonnekoningen, zondebokken en zielepoten', of weet U een betere? Als notoir lobbyist (lees veredelde bedelaar), zal hij mogelijk probe ren nogmaals gelden los te peute ren van naïeve mensen. Makkelijk, boodschappen doen met ander mans portemonnee. Ik voorzie, dat er op termijn in Wognum nog wel eens een DSP zou kunnen komen, een Dirk Scheringa Park, een park vol narcissen. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje In Vlissingen op het Scheldeterrein en diverse plekken in de stad wor den burgers in het openbaar gecon fronteerd met alcohol drinkende hangjongeren. Hebben die mensen echt niet door dat ze heel erg egoïs tisch bezig zijn? Blijft hun blazoen ongeschonden? Dit punt wordt klaarblijkelijk nooit in de praktijk aan de orde gesteld. Een normaal denkend mens begrijpt er geen snars meer van. Mijn mening is dan ook? Walgelijk! Dit betekent voor uitbater Alex Bezem die zater dag in een horecacontainer 'Alles stroomt' op het Scheldeterrein van Vlissingen, een dagzaakje opent, ge lijk onooglijke klandizie. Imago van lik me vestje. Maar wat kun je eigenlijk verwachten van een slap links stadsbestuur. Totnogtoe is men er niet in geslaagd om dit han gend asociaal gedrag te beteugelen. Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen 'Milieuwinst hybride valt tegen', kopt de krantHet artikel mist een belangrijk aspect. Toyota bevestig de mij wat de dealer niet altijd ver telt. Namelijk dat ook het zeer mi lieuvervuilend batterijpakket een beperkte levensduur heeft en de vervangingsprijs meer dan duizen den euro's is. Door intensief lease- gebruik verloopt de 160.000 km-ga- rantie op het accu-pakket in gemid deld 4 jaar, wat de aankoop van een tweedehands hybride onwen selijk maakt. De leaserijder zal er niet wakker van liggen. Na beëindi ging van 'n leasecontract komt er gewoon een nieuwe. De totale energiebalans van een hybride is schadelijker dan van een benzine auto. En de dieselprijs verhogen is onrechtvaardig vanwege de hoge te- rugverdienomslag als gevolg van de hogere aanschafwaarde, wegen belasting en BPM ten opzicht van benzineauto's. Deze regering moet zich eens afvragen in hoever ze op een domme wijze doorschiet in de C02_hype ten koste van de BPM- en accijnsbetaler Hans Pollemans Singel 10, Biervliet In de test werd een oud model Toyota Prius hybride vergeleken met de VW Golf Diesel. Pas in de kleine lettertjes rechtsonderaan de pagina wordt melding gemaakt van de derde generatie Prius, die sinds juni 2009 op de markt is en 14% minder CO, uitstoot heeft en in de vergelijking dus veel beter presteert dan de Golf. Foei redac teur Dylan de Gruijl, dat is geen ob jectieve journalistiek, maar valse voorlichting. Wat de kleine letter tjes betreft: DSB ging eraan kapot, vergeet dat nietMijn volgende au to is een hybride of een elektri sche, zeker en vast. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Daar wordt aan de deur gekloot O, kom maar eens kijken jongens heb Je het al vernom.^ door Johan Graafland, hoogleraar bedrijfsethiek Universiteit van Tilburg en Ronald Jeurissen, hoogleraar bedrijfsethiek Nyenrode Business Universiteit Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 6 8 1 7 2 2 4 2 5 7 8 3 4 1 7 4 5 1 4 3 6 8 1 3 4 7 8 2 9 Pieter Lakeman, de ridder op het witte paard die eerder met succes de aanval op de DSB opende, dreigt nu zelf door het slijk gehaald te worden. Vanuit de bedrijfsethiek is er forse kritiek mogelijk op het optreden van Lakeman: Het kenmerkt zich door een groot gebrek aan proportio naliteit en evenaart zowaar de hoogmoed van zijn ri vaal Scheringa. Uiteindelijk krijgt de consument de hardste klappen in dit regenteske sabelduel van de nieuwe populistische elite. Men zou de actie van Lakeman (van de stichting Hy potheekleed) kunnen verdedigen door deze te verge lijken met een oproep tot een consumentenboycot. Dit is een beproefd en vaak effectief actiemiddel van milieugroepen om een koerswijziging van een bedrijf te bewerkstelligen. Zo'n boycot geeft bovendien vaak aanleiding tot vernieuwing. Ook nu is dat hard nodig. De misstanden bij de DSB bank staan niet op zich zelf Eerder hebben andere financiële instellingen van naam producten op de markt gebracht waarbij cliën ten bewust onvolledig werden geïnformeerd en de banken of verzekeraars in staat waren om woeker winsten te maken. Het is onvoorstelbaar dat dit moge lijk was, en dat er zolang misbruik is gemaakt van het consumentenvertrouwen in 'de experts'. Lakeman strijdt voor een goede zaak als hij daarmee keihard probeert af te rekenen. Banken en verzekeraars zullen zich, na alle schadeclaims van de afgelopen jaren, wel twee maal bedenken voordat zij weer overgaan tot de ze vorm van diefstal, zeker nu gebleken is dat de con sumentenwoede een bank te gronde kan richten. Toch is er een cruciaal verschil met een consumenten boycot. Consumentenboycots beogen namelijk niet een bedrijf kapot te maken. Lakeman beoogde met het kapot maken van de DSB bank de belangen van zijn eigen cliënten effectiever te behartigen. Dat is op zich legitiem, mits deze belangenbehartiging geen on evenredige schade aan andere stakeholders doet. Dat blijkt wel het geval. Werknemers, klanten met een achtergesteld deposito, vermogende spaarders en an dere gedupeerden die bijna al een akkoord met DSB bereikt hadden, lopen grote schade op. Het is zelfs zeer twijfelachtig of de cliënten van Lakeman zelf uit eindelijk beter afzijn, omdat met het failliet gaan van de DSB bank de financiële basis om gedupeerden te compenseren sterk verzwakt is. Het optreden van Lakeman vormde de druppel in de overvolle emmer aan narigheid, die DSB natuurlijk zelf veroorzaakt hebben. Hoewel er tekenen van beke ring bij DSB zichtbaar waren, heeft Lakeman dat alle maal niet willen afwachten, omdat hij snel wilde sco ren. Uiteindelijk zijn de 'gewone' spaarders en werk nemers de grootste slachtoffers. In moreel opzicht is dit de belangrijkste les van het DSB debacle: de more le zelfbegrenzing bij zowel DSB als Lakeman is weg. Het kapitalisme heeft echter wel morele grenzen no dig - en waar die ontbreken staat ons nog veel narig heid te wachten. CADEAU TIP verschijnt wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers: 2.9 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 14