buitenland 19 7 november bodem wegvagen' KR AS.NL., plaatsvinden 'Mijn god, nu blazen ze ook al studenten op, wat een schande' H 5 dgn BERLIJN KERST- en NIEUWJAARSREIZEN El 17 dgn ALGARVE BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15 „m waarom zou je meer betalen Verzorger brengt patiënt in coma Turkije laat groep PKK'ers vrij Val op drinkglas wordt Britse fataal Koeweitse vrouwen mogen zelf op reis ESA zoekt duo dat op 'Mars' wil verblijven woensdag 21 oktober 2009 f - tenlandse zaken, Abdullah Abdul lah. Aanvankelijk werd nog gewezen op problemen, zoals de kans op herhaling van fraude, nieuw ge weld en de invallende winter. Ook werd gepleit voor een machtsde ling tussen Karzai en Abdullah, in de vorm van een coalitie of een re gering van nationale eenheid. Het werd echter al snel duidelijk dat onderhandelingen tussen bei de rivalen weken, zo niet maan den zouden duren. Daarbij geldt dat de oorlog een snelle oplossing vereist. Washington liet weten dat het zon der een legitieme regering in Kabul geen versterkingen stuurt. De campagne en de verkiezingen van 20 augustus gingen gepaard met aanvallen van de Taliban op stembureaus en overheidsgebou wen. Er vielen tientallen doden. Kiezers werden geïntimideerd. Van enkelen werd de vinger afge hakt die in niet afwasbare inkt was gedoopt om fraude te voorko men. De opkomst was laag, rond de 38 procent. De Amerikaanse president Obama zei dat Karzai met zijn besluit 'een belangrijk precedent' schept. Ook de Britse premier Brown en de se cretaris-generaal van de VN, Ban Ki-moon, waren positief het hoofd van de islamitische recht spraak van de Palestijnse regio, Sheik Tayseer Tamimi. Blair wordt veelal getipt als de eerste president van de Europese Unie. foto Hazem Bader/AP terroristen uit Kahsmir en Punjab. Inmiddels heeft het leger staakt-het-vurenovereenkomsten gesloten met de Afghaanse Taliban en Al Qaeda in het gebied. Hier door kan de krijgsmacht zich ge heel richten op de uitschakeling van de TTP. De Amerikanen in Afghanistan hebben de Pakistanen al laten we ten dat zij niet alleen achter de TTP aan moeten gaan, maar ook Al Q_aeda en de Afghaanse Taliban moeten aanpakken. Deze groepe ringen werken echter veelal samen met Pakistanen in een poging Af ghanistan te destabiliseren en de taliban terug aan de macht te brengen. Een grote meerderheid van de ge schrokken studenten aan de uni versiteit in Islamabad, vindt dat Pa kistan moet doorgaan met het of fensief tegen de TTP, maar ook te gen alle andere Taliban- en Al Qae- da-aanhangers in Waziristan. „Na tuurlijk blijven die ratten voorlo pig aanslagen plegen", zegt de woe dende student Anwar Saddiqi. „Maar eens zulien we ze verslaan. Sterker nog: wij zullen ze van de aardbodem wegvagen." Kerst-en 22. N\euw\aa' Inclusief ontbijt en veelal feestelijke extra's 3 dgn KERSTSHOPPEN 8 dgn BOEDAPEST 8 dgn WENEN El 12 dgn ITALIË ISTRIE Zie www.kras.nl/12043 Zie www.kras.nl/12052 Zie www.kras.nl/12006 Zie www.kras.nl/12027 Zie www.kras.nl/12074 Zie www.kras.nl/12048 Zie www.kras.nl/12050 5Ü5 3$. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds FULDA Een bejaardenverzorger uit het Duitse Eiterfeld heeft een patiënt met een dwarslesie twee dagen in coma gebracht, omdat de man hem op de zenuwen werkte. Een rechtbank in Fulda veroordeel de de 34-jarige verzorger gisteren tot anderhalf jaar cel voorwaarde lijk. In het bloed van de patiënt was een overdosis van een medicament voor noodsituaties aangetroffen. SILOPA Turkije heeft gisteren 34 Koerden vrijgelaten, die deels verbonden zijn aan de extremistische Koer dische afscheidingsbeweging PKK. De Koerden hadden zich een dag eerder overgegeven. Tegen de groep zijn geen aanklachten inge diend. De mannen, vrouwen en kinderen hadden zich maandag overgegeven. Ze wilden gebruikmaken van een amnestieregeling. MALAGA Een Britse vrouw is om het leven gekomen door een bizar ongelukje op een terras in het zuiden van Spanje. Ze struikelde en viel op een tafel. Een glas op de tafel doorsneed een slagader in haar oksel, waardoor de vrouw in korte tijd doodbloedde. De vrouw zat met vrienden op een terras in Nerja, een kustplaats bij Malaga. Volgens lokale media woonde het 42-jarige slachtoffer al jaren met haar zoon in de streek bij Malaga. KOEWEIT-STAD Vrouwen kunnen in Koeweit voortaan een paspoort krijgen, zon der toestemming van hun echtge noot. Ook mogen ze zelf besluiten of ze op reis gaan. Het constitutionele hof besloot hiertoe gisteren een wet uit 1962 ongeldig te verklaren. Het hof had zich over de kwestie gebogen om dat een vrouw had geklaagd dat zij en haar drie kinderen geen pas poort kregen. Vertrekdatum: woensdag 23 december busreis, verblijf in 4-sterren hotel, ontbijt, diners en excursies extra's: galadinerbuffet met dansavond op 25/12, 5-gangen diner op 26/12 met o.a. stadstour door Berlijn en excursies naar Potsdam en Schloss Charlottenburg PARIJS - Wie de drukte graag een tijdje achter zich wil laten, kan con tact opnemen met de Europese ruimtevaartorganisatie ESA. We tenschappers zoeken twee mensen die zich 520 dagen lang willen la ten opsluiten in een gebouw in Moskou. De onderzoekers willen hiermee een reis naar de planeet Mars en terug nabootsen. Het ex periment begint vermoedelijk vol gend jaar. Deelnemers 'reizen' 250 dagen lang naar Mars, verkennen dertig dagen lang het oppervlak en keren in 240 dagen terug naar de aarde. De wetenschappers hopen erachter te komen hoe lichaam en geest zich houden tijdens een lan ge periode van afzondering. Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige december maand mee naar de leukste vakantiebestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een kerstshoppingreis naar Düsseldorf, een zeer complete busreis of het vliegtuig pakt voor een stedentrip bij KRAS.NL vindt u het meest complete aanbod tegen de beste prijzen! Vraag onze gratis kerst- en nieuwjaarsreizen brochure aan of kijk op www.kras.nl Vertrekdatum: maandag 21 december busreis, verblijf in Hotel Baia de Monte Gordo inclusief ontbijt en (feestelijke) diners excursies naar o.a. de hoofdstad Madrid, Tavira, Faro, het toeristenplaatsje Albufeira, Silves, Granada met het wereldberoemde Alhambra en (optioneel) Sevilla Vertrekdata: vrijdag 27/11 en 4-11-18/12 busreis, verblijf in 4-sterren hotel in de omgeving van Düsseldorf met ontbijt naast een bezoek aan het bekende CentrO in Oberhausen heeft u alle tijd om de gezellige kerstmarkt te bezoeken en te genieten van glühwein en leuke koopjes Vertrekdatum: dinsdag 22 december verblijf in fraai 4-sterren Hotel Ramada Budapest inclusief ontbijt en (kerst)diners Boedapest wordt wel de lichtstad genoemd en benadrukt dat nog extra tijdens de feestdagen! Naast een stadstour zien we ook de Donauknie en Gödöllö Vertrekdatum: dinsdag 22 december verblijf in 4-sterren City Hotel Bauer inclusief ontbijt, (kerst)diners en excursies extra's: feestelijke diners en Bauernbuffet met excursies naar o.a. Passau, het romantische Wenen, Schloss Schönbrunn, Wachau en Stift Melk Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in het comfortabele Hotel de L'Ange inclusief ontbijt en diner extra's: kerstdiner 24/12 (met wijn) en 25/12 excursies naar o.a. Grand Ballon, het pittoreske stadje Colmar, Route du Crêtes, de metropool Straatsburg en Ribeauvillé Vertrekdatum: woensdag 23 december verblijf in Hotel Al Gabbiano en op vakantie complex dei Fiori Maslinica incl. 11 x ontbijt, 1 x kerstlunch en 11 x diner met excursies naar ö.a. Treviso, Grado, romantisch Venetie, de universiteitsstad Padua, badplaats Opatija en Pula

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9