Er is nog werk na de hete zomer van 2009 banen meenart^e^9en ^oXan^spriizen Morres Wonen maakt een doorstart. Foto: doof oio De regio Oost-Zeeuws- Vlaanderen heeft door de mindere perio de bij Neckermann van enkele jaren geleden en het faillissement van Morres Wonen van afgelopen zomer enkele stevige klappen moe ten incasseren. Neckermann floreert echter weer als vanouds. Sterker nog: door de boost van het internet is deze onderneming juist sterk gaan groeien. Ook voor Morres Wonen gloort er weer hoop. Het meu belbedrijf is onlangs overgenomen door de Mandemakers Groep uit Waalwijk waardoor er van de ongeveer 150 banen ruimlOO behouden bleven. door Henk van de Voorde HULST - Het Brabantse bedrijf be oogt met de overname van Morres Wonen haar eigen marktpositie ver der nit te bouwen. Tegelijkertijd is de werkgelegenheid voor veel mensen uit de gemeente Hulst veilig gesteld. Algemeen directeur Walter van de Griendt van Morres Wonen koestert gemengde gevoelens. „We zijn uiter aard tevreden met de doorstart en het behoud van vele arbeidsplaatsen. An derzijds is het wrang dat een derde van onze medewerkers niet mee over kon gaan." De Mandemakers Groep is een grote speler op de Nederlandse markt. Onder deze holding ressorte ren ook de ketens Brugman Keukens, Sanders Meubelstad, Keukenconcur- rent en Piet Klerkx. Bij het concern hebben in totaal 5.000 mensen em plooi. Neckermann.com is één van de groot ste e-commercebedrijven in Europa met dochterondernemingen in heel Europa en maakt deel uit van de Ame rikaanse investeerdersgroep Sun Capi tal. Neckennann.com is de overkoe pelende merknaam voor 22 online winkels in Nederland en België met een assortiment van meer dan tiendui zend artikelen in diverse productcate gorieën. Neckermann.com wil zich steeds meer gaan richten op e-com- merce. Dit betekent dat het van een 'catalogi-gedreven' bedrijf naar een 'internetdriven' organisatiewil evolue ren. Zo'n zestig procent van alle be stellingen komt tegenwoordig binnen via internet/e-mail. Het e-commerce bedrijf biedt haar producten aan via de website www.neckemiann.com en (van origine) via haar catalogus. Vacatures Vanuit de Nederlandse hoofdvesti ging in St.-Jansteen, worden ook de vestigingen in Temeuzen en het Bel gische Temse aangestuurd. In totaal werken 750 medewerkers bij deze drie vestigingen. Bovendien zijn er momenteel diverse vacatures. Neckemiann heeft een assortiment van 80.000 artikelen in diverse catego rieën: van kleding en schoenen tot wasmachines en stereo-installaties. Voor dit bedrijf is een kwalitatieve en dynamische website een tweede na tuur. De nieuwe website werd begin oktober gelanceerd. „Deze heeft een nieuwe, klantvriendelijke indeling, waardoor de klant nog makkelijker door het zeer ruime aanbod navi geert. Wij staan voor producten te gen een scherpe prijs met een gespe cialiseerde service die je van vakmen sen verwacht. Neckermann.com brengt betaalbare luxe tot bij zijn klan ten. Wie naar www.necker mann. com surft, komt voortaan te recht in een virtueel winkelcentrum met afdelingen Mode, Wonen, Elek- tro, Geld&Verzekeringen, Fun&Voordeel en Lichaam, Sport&Vrije Tijd. Onze klanten vin den op deze manier veel sneller hun weg naar het gewenste product, zon der het overzicht op de site te verlie zen", zegt Stephan de Bruijn, e-com- merceinanager bij Neckermann.com. Binnen Mode, Wonen en Elektroni ca vindt de klant nu 22 online vakwin kels, beheerd door een winkelier die als ondernemer, op basis van actuele marktgegevens en behoeften van de klant, verantwoordelijk is voor zijn of haar assortiment. „De expertise en verantwoordelijkheid van de winke lier geeft ons de beste slagingskans in de uiterst competitieve internetver koop", aldus Kees Gabriëls, CEO bij Neckermann.com. De ondernemings zin van de winkeliers zorgt voor het ontstaan van een eigen productin koop, aangepast aan de Nederlandse en Belgische klant. Neckermann.com staat ook open voor nieuwe partners hips die een meerwaarde kunnen bie den voor het huidige productassorti ment. Zo werd onder andere de kle dinglijn voor kinderen al uitgebreid. Een compleet nieuw logistiek sys teem zorgt ervoor dat artikelen door gaans binnen 24 uur geleverd worden bij de klant thuis. Tieleman Transport Voor de economie en werkgelegen heid in Oost-Zeeuws-Vlaanderen is Tieleman Transport eveneens van we zenlijk belang. Het in Kloosterzande gevestigde transportbedrijf, waar 115 mensen een vaste baan hebben, is vol op aan het investeren in weerwil van het mindere economische gesternte. De flinke uitbreiding van het bedrijf sterrein is momenteel in volle gang. De nieuwbouw van 6.000 vierkante meter extra opslagruimte is ook goed voor de nodige afgeleide werkgele genheid van diverse lokale (aanne mingsbedrijven. De nieuwe hal krijgt de beschikking over vijftien laaddocks voor opslag en crossdocking. De oplevering is begin 2010. „Met de nieuwe investeringen zijn we klaar voor de toekomst. De conti nuïteit van de onderneming heeft voor ons de hoogste prioriteit. Met deze investeringen is de werkgelegen heid van onze mensen voorjaren vei liggesteld", aldus Rudie Tieleman, al gemeen directeur van Tieleman T ransport. De hoofdvestiging van Neckermann in St. Jansteen. Foto: Neckermann neckermann.com Ineckefmann.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 93