Havens zijn motor van de Zeeuwse economie Quickinterim&coaching Ruime aandacht voor de arbeidsmarktpositie van allochtonen Zeeland Seaports infotorial economie in Europa te versnellen. Bio Base Europe zal het streven naar duurza me productieprocessen stimuleren en de uitstoot van broeikasgassen zoals C02 verlagen. „De voorbereidingen van dit turn-key-project zijn in volle gang. De onderzoeks- en opleidingsfaciliteiten worden gerealiseerd in de Koegorspolder nabij Terneuzen. De ingebruikname is voorzien in 2012. De opleiding en trai ning is niet alleen bio-industrie gerela teerd. Er worden procesoperators in de ruime zin van het woord opgeleid, ook ten behoeve van bijvoorbeeld industriële bedrijven zoals DOW en Total", legt Hans van der Hart uit. Volgend jaar wordt de uitbreiding van de Scaldiahaven in Vlissingen-Oost opgele verd. Enerzijds betekent dat een verdub beling van de kade-infrastructuur en ter reincapaciteit voor Verbrugge Scaldia Terminal, terwijl voor de Belgische joint-venture Sea-invest/Zuidnatie een terminal beschikbaar komt voor de afhan deling van deepsea-containerschepen, als mede voor de op- en overslag van andere ladingen. De verlenging van de Autrichehaven in de kanaalzone, geschikt voor schepen met een diepgang van 11,50 meter, is inmid dels een feit. „Het zijn twee grote infrast ructurele projecten aan weerszijden van de Westerschelde, die belangrijk zijn voor de Zeeuwse economie. De verlenging van de Autrichehaven is een nieuwe be langrijke stap in de ontwikkeling van Bio- park Terneuzen, waar een clustering van bedrijven plaatsvindt die gebruik maken van eikaars reststoffen", aldus Hans van der Hait. Impressietekening van de Scaldiahaven, QUICKINTERIM COACHING Quickinterim&Coaching Goudend 10-11, 4337 NA Middelburg tel 06 14 05 32 25 e info@quickinterim-coaching.nl l www.quickinterim-coaching.nl ker, Veilig werken 'aan de weg. Flens- monteur. Steigerbouwcertificaat, steiger- inspecteur enzovoort in het Nederlands. Omdat VCA Basisveiligheid voor veel functies vereist is, worden die cursussen ook in het Turks. Duits, Engels en Pools gegeven. Voor mensen die door een taal barrière niet kunnen deelnemen aan het dagelijkse leven, waardoor bovendien de arbeidsmarkt uiterst beperkt wordt, ver zorgt Quickintenm&coaching intensieve persoons- en vakgerichte één op één taal trainingen. Daarmee kunnen zij zich in een korte tijd redden in de gewenste taal. Buitenom bovenstaande trajecten/oplei- dingen zijn gratis consulten mogelijk (va riërend van het invullen van formulieren tot doorverwijzen naar instanties). Hoewel de diversiteit tussen de allochtone bevolkingsgroepen in Nederland enorm is, kampen zij nagenoeg alle met een ongunstige arbeidsmarktpositie. Zowel om economische als sociale redenen is het aanpakken daarvan noodzake lijk. In sommige sectoren is elk ta lent hard nodig. Daarbij mogen geen bevolkingsgroepen worden buitengesloten. MIDDELBURG - Allochtonen behoren vanwege hun doorgaans lagere oplei dingsniveau en slechte beheersing van de Nederlandse taal tot de risicogroepen op de arbeidsmarkt en dreigen daardoor in deze economisch wat mindere tijden snel hun baan te verliezen. Dat is zonde, want vaak zijn deze mensen supergemotiveerd en beschikken zij over de vereiste talen ten. Quickinterim&coaching uit Middel burg begeleidt die mensen met inzet en passie naar passend en duurzaam werk of naar andere vormen van maatschappelijke participatie. Hen helpen gaat verder dan het bieden van een opleiding of het leren van regels. De werkzaamheden zijn volle dig gefinancierd en onderscheiden zich door de persoonlijke benadering van de deskundigen. Zij zijn van zowel allochto ne als autochtone afkomst en begrijpen de situatie van de allochtonen in Nederland als geen ander en spreken veelal hun taal. Voor Quickinterim&coaching is elke cliënt uniek, die verdient en krijgt dan ook alle aandacht. Zijn wensen en moge- lijkheden staan voorop. De experts voe ren uitsluitend één op één gesprekken met hun cliënten, ook tijdens het 're-inte gratietraject. Bovendien krijgt elke cliënt een vaste coach, waardoor de kans van slagen zeer groot is. Deze persoonlijke aandacht en nazorg zijn de sleutel tot in tegratie. Re-integratietraject Een re-integratietraject bestaat veelal uit de volgende onderdelen: intake, opstellen re-integratieplan, coaching en training (bijvoorbeeld in sollicitatie- en presenta tievaardigheden), eventueel scholing, vacaturematching en benaderen van werkgevers, evaluatie en nazorggesprek- ken. De intakegesprekken vormen het belangrijkste onderdeel en worden even als de cursussen in een voor de cliënt ver trouwde omgeving gehouden. Tijdens meerdere, korte gesprekken krijgt de cliënt de kans, zijn diepste wensen en mo gelijkheden te ontdekken. Bovendien blijkt daaruit of het 'klikt' tussen cliënt en coach: de basis voor succes! Opleidingen Quickinterim&coaching verzorgt de op leidingen Heftruck, Verrijker, Hoogwer- De havens van Vlissingen-Oost en Terneuzen zijn essentieel voor de Zeeuwse economie. Kern taken van het havenschap Zeeland Seaports zijn ontplooien van pro jecten en initiatieven binnen de ha vens, infrastructurele ontsluiting van de havens en aandacht voor mi lieu, veiligheid en arbeidsmarkt. De havengcrelateerde bedrijvigheid is de belangrijkste pijler van de pro vinciale economie en verschaft werk aan ongeveer twintig procent van de Zeeuwse beroepsbevolking. In het havengebied zijn zo'n 250 bedrij ven gevestigd die gezamenlijk de motor van de Zeeuwse economie vormen. Ha venautoriteit Zeeland Seaports is verant woordelijk voor de economische ontwik keling, het beheer, het onderhoud en de exploitatie van de Zeeuwse havens. Doel stelling is het creëren van welvaart en welzijn in Zeeland, via bedrijvigheid en werkgelegenheid ten gunste van duurza me economische ontwikkeling. Diverse projecten van Zeeland Seaports, zoals grootschalige glastuinbouw op de Axelse Vlakte, Valuepark Terneuzen, Biopark Hans van der Hart, directeur Zeeland Seaports. Terneuzen en het aanleggen van adequate containerfaciliteiten, zijn volop in ont wikkeling. Bij het havenschap Zeeland Seaports zelf werken ruim zestig mensen. Binnen afzienbare tijd wordt het team, te gen de landelijke economische trend in, uitgebreid met vijf medewerken. De ha vens van Vlissingen-Oost en Terneuzen Port Authority Postbus 132, 4530 AC Terneuzen Schelpenpad 2, 4531 PD Terneuzen T: 0031 (0)115 647400 F: 0031 (0)115 647500 www.zeeland-seaports.com zijn op basis van de over slag, na Rotterdam en Amsterdam, de derde haven van Nederland. De werkgelegenheid in het havengebied zal in de komende jaren fors toe nemen. „Met de glas tuinbouw bijvoorbeeld worden tenminste dui zend banen gecreëerd in de komende vijf jaar", aldus Hans van der Hart, directeur van Zeeland Seaports. Hij wijst op het Strategisch Masterplan Zeeland Seaports 2009- 2020. Een van de speer punten is op de vraag van de arbeidsmarkt af gestemde opleidingen: het matchen van opleidingen en arbeids markt met de arbeidsvraag van de havens. „Er bestaat grote behoefte aan specifiek geschoold personeel voor de bedrijfsacti viteiten die plaatsvinden in de haven. De variëteit van de benodigde deskundigheid is daarbij groot en vertoont bovendien een grote dynamiek. In de haven komen geregeld nieuwe activiteiten op en bo vendien doen zich bij de bestaande activi teiten nieuwe specialismen en/of werk methoden voor. Deze vraag naar kennis is voor Zeeland Seaports zowel een uitda ging als een kans." Bio Base Europe is een groot samenwer kingsverband tussen Biopark Terneuzen en Ghent Bio-Energy Valley en zal on derzoeks- en opleidingsfaciliteiten voor bioprocessen bouwen om de ontwikke ling van een duurzame biegebaseerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 88