4 VARIAN infotorial Varian is een loyale werkgever De ambities van Varian zijn hoog. De producent van High tech producten voor bijvoorbeeld de (petro)chemische industrie, mi lieulaboratoria en energieleveran ciers wil de belangrijkste speler in de chromatografiemarkt wordenl Een goede mix van de ambities van het bedrijf en die van het personeel is daarvoor onontbeerlijk. MIDDELBURG - Binnen de Ameri kaanse multinational Varian Inc. is -de Middelburgse vestiging het 'Center of Excellence' voor de gaschromatografie. Gaschromatografie is een techniek waar bij complexe mengsels gescheiden wor den in de onderliggende componenten. Een voorbeeld uit het dagelijks leven is het aantonen van verontreinigingen, zoals pesticiden in groente en fruit, zodat we verzekerd zijn van veilige voeding. Of het aantonen van verboden stimulerende middelen in de urine van topsporters. De markt vraagt om steeds hoogwaardi ger producten die volledig zijn afgestemd op de wensen van de klant. In een rap tempo neemt maatwerk het routinewerk over. Een grotere uitdaging kunnen am bitieuze medewerkers zich niet voorstel len. De organisatie biedt hen alle gelegen heid, zowel binnen de eigen vestiging als het gehele concern door te groeien. Zij krijgen bovendien veel verantwoordelijk heid en zelfstandigheid om hun werk zaamheden uit te voeren. Daarbij staan hun eigen wensen centraal. Door zoveel mogelijk potentieel op alle opleidingni veaus in Zeeland té werven, blijft deze hoogwaardige kennis bovendien behou den voor de Zeeuwse arbeidsmarkt. Naast carrièremogelijkheden biedt Varian schone en veilige werkplekken. Eén grote uitdaging De fabriek op het industrieterrein Arnes- tein bestaat uit twee Business Units, één voor het vervaardigen van gaschromato- graven (instrumenten die gas- of vloei stofmengsels scheiden) en één waarin zo genaamde 'consumables' (verbruiksartike- len, de zogenaamde 'kolommen') worden geproduceerd. Beide productie-units hebben R&D-afdelingen,' waarin toe komstige producten worden ontwikkeld. Natuurlijk ondersteunen afdelingen zoals Finance, Materials Management, Perso neelszaken en Marketing deze activitei ten. Varian is tevens één van de drie logis tieke centra van Varian Inc. Producten van alle vestigingen worden vanuit Mid delburg gedistribueerd over heel Europa. Dientengevolge is ook de magazijnfunctie binnen Middelburg belangrijk. De Middelburgse producten zijn bestemd voor de chromatografiemarkt. Een groot toepassingsgebied is de petrochemie. Een ander toepassingsgebied is de aardgasin dustrie. Aardgas is reukloos, maar om bij- Hans van Zee. voorbeeld gaslekken snel te kunnen op sporen, wordt er een sterk ruikende stof (een zogenaamd odorant) aan toege voegd. De exacte hoeveelheid odorant bepalen de gasproducenten met behulp van Varian instrumenten en.de bijbeho rende consumables. Ook kunnen dezelfde technieken worden gebruikt om de calorische waarde (ver brandingsenergie) vast te stellen. Dat is van belang om het functioneren van de branders van bijvoorbeeld de CV-ketel probleemloos te garanderen. Gaschroma tografie wordt ook ingezet voor allerlei onderzoeken in bijvoorbeeld ziekenhui zen en milieulaboratoria. Alex de Regt is Productiemanager van de Business Unit Instrumenten en Hans van Zee van de Business Unit Consumables. Beiden kijken terug op hun lange boeien de carrière maar ook vooruit, want Varian is en blijft voor hen één grote uitdaging. Interessant uitstapje Alex de Regt is 25 jaar geleden in dienst getreden bij het toenmalige Chrompack, direct nadat hij zijn opleiding aan Vlis- singse HTS had voltooid. Hij heeft in Middelburg altijd bij de afdeling Instru menten gewerkt, eerst als teamleider, ver volgens bedrijfsleider en alweer geruime tijd als productiemanager. "Met carrière planning heb ik mij nooit beziggehouden. Bij Varian lagen zoveel mogelijkheden, die heb ik steeds aangegrepen. Zo ook mijn switch in het begin van de jaren ne gentig naar onze toenmalige instrumen tenfabriek in Delft. Daar werd ik bedrijfs leider. Aanvankelijk forensde ik, maar op een gegeven moment heb ik mij daar ge vestigd. Bij de overname in 1998 door Varian is het Delftse bedrijf volledig geïntegreerd binnen de Middelburgse vestiging. De keuze was voor mij niet moeilijk, want bij Varian.Middelburg stond de deur weer wagenwijd open. Mijn Delftse tijd be schouw ik als een interessant uitstapje waardoor mijn carrière zich binnen de or ganisatie verder kon ontwikkelen." Solide basis Hans van Zee heeft na zijn opleiding aan de Laboratoriumschool in Goes diverse kortstondige dienstverbanden elders ge had. In 1979 is hij bij Varian in de pro ductie gaan werken. "Onze productieaf deling is de kweekvijver voor jong talent dat wil doorgroeien binnen het bedrijf. Mijn eerste stap van daaruit was Afde lingshoofd en vervolgens Productie manager Consumables. Voor mij is Va rian de op één na beste plek op aarde, want er gaat natuurlijk niets boven thuis. Als je binnen een organisatie lekker in je vel zit, er naar je wordt geluisterd en je de carrière kunt maken, die je voor ogen hebt, dan komt het niet in je op, elders te gaan solliciteren. Althans niet bij mij, ook al willen jongeren tegenwoordig nogal eens sneller switchen. Dat de loyaliteit van Varian wordt gewaardeerd, blijkt ook uit het feit dat veel medewerkers hier al een lange staat van dienst hebben. Er werkt nog steeds iemand vanaf het aller eerste uur, hij is hard op weg naar zijn 40- jarig dienstverband. Jonge ambitieuze mensen adviseer ik al tijd, aan te geven dat zij hogerop willen en er zelf voor te zorgen dat zij klaar zijn om die stap te zetten. De organisatie biedt hen immers alle studiemogelijkheden, wat zeker stimuleert." Zelf studeren Alex de Regt en Hans van Zee ook. De eerste volgt een avondcursus Hogere Bedrijfskunde en Management aan de Hogeschool Zeeland en Hans van Zee heeft onlangs met succes de oplei ding Plant Management afgerond. Bovendonk 29, 4707 ZH Roosendaal Postbus 1747, 4700 BS Roosendaal T +31 165 57 58 59 www.crontmij.nl VAR I AH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 84