321 sport 'We hebben alles zelf Aagtekerke wint van PWG 3 bij competitiestart Schweertman krijgt Duiveluitdrijving wildcard Dutch Open bij Racing Genk RINUS VAN DE VEN Een halfjaar stond motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen buitenspel. Zaterdag maakt de 21-jarige cou reur in Schijndel zijn rentree. Slechtste seizoensstart van Roadhouse Blues Nieuwe nederlaag voor FM Sranang 2 woensdag 21 oktober 2009 GENK MIDDELBURG MIDDELBURG - De Koudekerkse squasher Piëdro Schweertman heeft gisteren een wildcard toe bedeeld gekregen voor het presti gieuze Dutch Open. Dat toernooi wordt van 24 tot en met 29 novem ber in Rotterdam gehouden. De 26-jarige Zeeuw, die woonachtig is in Amstelveen, dankt het startbe wijs aan zijn goede prestaties op internationale proftoernooien, on der meer in Nederland en Italië. Schweertman, die met Oranje al aan diverse EK's en WK's mee deed, is bovendien de nummer twee van het laatste Nederlands kampioenschap in Amsterdam. Hij staat momenteel 131e op de wereld ranglijst. Ook Laurens-Jan Anjema, de nummer één van Nederland, doet in Rotterdam mee. De Genkse priester Don Angelo heeft maandag geprobeerd de dui vel uit te drijven die volgens hem de Vlaamse voetbaleersteklasser Racing Genk kwelt. De priester, die al 32 jaar de pastoor is voor de Itali aanse gemeenschap in Genk, kon de slechte prestaties van zijn team in de Cristal Arena niet langer aan zien. Racing Genk, de club van Vlis- singer Istvan Bakx, is in de compe titie naar de 14e plaats weggezakt. Don Angelo trok daarom zijn ha bijt aan voor een duiveluitdrijving. „Ik kan geen mirakels verrichten, maar ik hoop dat de spelers zonder vrees terug het veld op gaan. Viva Racing Genk", zo zei de priester. En, toeval of niet, maandag diende ook voorzitter Harry Lemmens van de club zijn ontslag in. Rinus van de Ven in de werkplaats van zijn motorsportzaak. „Ik word elke dag wel tig keer gebeld door allerlei banken die me van alles willen aansmeren. Dat hoort er blijkbaar bij." foto Ruben Oreel UtT E DAMMEN PZDB-competitie. Hoofdklasse, eerste ronde. BDV-Middelburg 5-11: D. de Vos-D. Wattel 1-1; P. Karregat-D. Kasse 0-2; F. Berkholst-P. Nieuwenhuijzen 0-2; J. van Beeck-J. Moens 1-1; P. Noordijk-M. Appel 1-1; R. Dusebout-R. van Eenennaam 1-1; R. Jongejan-D. Davidse 0-2; P. den Hollander-P. Walraven 1-1. Tholen/DSVF-GZC 9-7: J.van de We- teringh-M.Walraven 0-2; H. Gunter-J. de Wild 1-1; J. van Akkeren-C. Rijk 2-0; J. van de Velde-C. Boot 1-1; A. Slager-L. Folkertsma 2-0; M. van Zielst-M. Poulisse 2-0; W. Drenth-W. Flikweert 1-1; S. Schot-J. Schot 0-2. PWG 's-Gravenpolder 3-Aagtekerke 6-10: M. Rentmeester-R. de Rijke 2-0; J. Veerhoek-J. Houmes 2-0; M. van Dijk-D. Bosselaar 0-2; J. Louwerse-F. Blaas 0-2; J. van der Hart-A. den Hollander 0-2; D. Boogert-A. Riemens 1-1; S. Talsma-A. Provoost 0-2; M. van der Plasse-M. de Smit 1-1. Lammerenburg-Souburg 9-7: A.Goud- zwaard-P.AIIaart 0-2; W.Koppejan-P.Filius 2-0; P. Schunselaar-R. Brasser 1-1; J. Boone-J. Grim 1-1; P. Francke-J. van 't Padje 1-1; J. Koppejan-M. Bronke 1-1; L. van Schagen-E. Frederiks 2-0; L. Wilson-P. Blok 1-1. SCHAKEN Hoogeveen. Univé- schaaktoernooi, kroon groep. Derde ronde: Polgar (Hon) - Giri (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Giri, Polgar, Tiviakov, Ivantsjoek 1 1/2. TENNIS Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Clijsters (Bel/2) - Shaughnessy (VSt) 6-2 6-2, Flipkens (Bel) - Urszula Radwan- ska (Pol) 6-4 6-3, Srebotnik (Slv) - Grönefeld (Dui) 7-5 6-3, Peer (Isr) - Strycova (Tsj) 6-1 6-3, Bacsinszky (Zwi) - Coin (Fra) 6-4 6-3, Schnyder (Zwi) - Kvitova (Tsj) 6-4 6-1, Cor net (Fra) - Rezai (Fra) 6-0 6-2, Vinei (Ita) - Ka- terina Bondarenko (Oek/7) 6-0 6-2. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse, stand na eerste dag: 1. Bartko/Kluge (Dui), 2. Risi/Marvulli (Zwi) op 1 ronde, 3. Stam/Lampater (Ned/ Dui), 5. Bos/Schep op 2 ronden, 6. Matthé Pronk/Jos Pronk, 7. Van Bon/Stroetinga, 8. Ligthart/Vermeulen, 9. Vierhouten/Mouris op 3 ronden, 10. Jonkman/Van der Zwet, 12. Traksel/Veldt op 4 ronden, 13. Van Hummel/Hester (Ned/Den), 15. Kip/Pieters op 6 ronden. MIDDELBURG - Titelhouder PWG 's-Gravenpolder 3 is in de hoofd klasse van de Zeeuwse damcompe- titie van start gegaan met een ne derlaag. Het achttal van Aagteker ke strafte een aantal fouten van de thuisploeg af en zegevierde met 10-6. Ook het team van BDV uit Bergen op Zoom, de kampioen van twee seizoenen geleden, begon het jaar met een nedeflaag. Middelburg versloeg de Brabantse ploeg met 11-5. De dammers van Tholen/DSVF openden het seizoen met een 9-7-overwinning op GZC. Lamme- renburg won met dezelfde cijfers van Souburg. MIDDELBURG HALSTEREN De poolbiljarters van Roadhouse Blues verloren thuis met 2-7 van koploper The Dis uit Roosendaal. Na het spektakelstuk van vorige week (9-0-zege) verkeerden de Mid delburgers nog in hogere sferen, maar ze werden weer met beide be nen op de grond gezet door de be zoekers. Alleen Jan Roskam en Jeroen Damman wonnen een par tij, de andere duels gingen verloren. Met een zege, twee gelijke spelen en deze nederlaag is dit de slechtste seizoensstart in het driejarig be staan van het team. De zaalvoetballers van FM Sranang 2 moesten in en tegen Halsteren ge noegen nemen met de derde neder laag in vier wedstrijden. Halverwe ge het duel met de nummer acht van de ranglijst was het nog 2-2, maar uiteindelijk werd het 5-3. Nadat de thuisclub een 2-0-vor- sprong had genomen, brachten Quassim Hamoudi en Mo El-Ua- richi de stand weer in evenwicht. Kort na de hervatting liepen de Bra banders echter opnieuw weg. Via 4-2 en 4-3 (doelpunt Peter Overdul- ve) werd het 5-3. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl weoeNC.R NleuwsMedla

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72