AZ heeft eindelijk weer wat te vieren Late nederlaag Standard 29 ■V 31 32 en 33 CHAMPIONS LEAGUE Alkmaarders maken in blessuretijd gelijkmaker tegen Arsenal: 1-1 Aart Vierhouten neemt na veertien profseizoenen afscheid ;is <&ÊÊÈk- 'f Joey de Loor (16) krijgt Sportbillies van de grond jr jl Woensdag 21 oktober 2009 Tip? sport@pzc.nl ALKMAAR - Landskampioen AZ heeft na dagen van ellende einde lijk weer wat te vieren. De geplaag de ploeg van trainer Ronald Koe man pakte dinsdag in blessuretijd nog een punt tegen de Engelse top club Arsenal: 1-1. David Mendes da Silva maakte de gelijkmaker voor de Alkmaarders, die daarmee ein delijk loon naar werken kregen. In de voorgaande twee Champions Leagueduels had AZ juist in de laatste minuten een goed resultaat zien vervliegen. In de voorbereiding op het duel met de Engelse grootmacht ging het nauwelijks over voetbal in Alk maar. Door het faillissement van de DSB Bank van Dirk Scheringa, voorzitter en eigenaar van AZ, zijn de aandelen van de Alkmaarse voetbalclub binnenkort te koop. Ie dere geïnteresseerde koper met een flinke portemonnee kan zich bij de curator van DSB Beheer - het moederbedrijf van Scheringa's imperium - melden met een bod op AZ. De man die de Alkmaarse voetbaltrots heeft gebracht tot waar het nu is, verdwijnt daardoor naar de achtergrond. Dinsdagavond was Scheringa al let terlijk en figuurlijk van het toneel verdwenen in Alkmaar. Thuis op de bank voor de televisie zag de West-Fries 'zijn' spelers rondlopen in shirts zonder de gebruikelijke re clame van DSB. Alle andere spon soruitingen van de gevallen bank waren door de werknemers van de Uefa al vakkundig verwijderd. De spelers van AZ probeerden zich de voorbije dagen zoveel mo gelijk af te sluiten van alle perike len die de DSB-affaire met zich meebracht. Op de mentaliteit van de Alkmaarders viel ook weinig aan te merken. De ploeg van Koe man werkte zich een slag in rond te, mocht van Arsenal in de mees te fases van de wedstrijd ook de bal hebben, maar eenmaal over de middenlijn liepen de Alkmaarders zich vaak vast op de Londense muur. Arsenal loerde op de foutjes bij AZ en die kwamen vanzelf Een ongelukkige breedtebal in de de fensie van de Alkmaarders leidde na ruim een half uur spelen het openingsdoelpunt van Arsenal in. Niklas Moisander liet de bal knul lig van zijn voet rollen, waarna Andrei Arsjavin ploeggenoot Ro bin van Persie vrij voor Sergio Ro mero zette. De aanvaller van Oran je was niet zelfzuchtig en stelde de meegelopen Cesc Fabregas in staat te scoren (o-i). Van Persie had Ar senal aan het begin van de wed strijd eigenlijk al op voorsprong moeten brengen, maar Romero hield hem toen met een knappe redding van scoren af Met de invallers Jeremain Lens en Graziano Pellè ging de Alkmaarse ploeg na rust nog op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam er uiteinde lijk op een moment dat niemand het meer verwachtte. Mendes da Silva schoot de bal stijlvol voorbij de kansloze keeper van Arsenal: 1-1. AZ-Arsenal (Eng) 1-1 (0-1). 36. Fabre gas 0-1, 90. Mendes da Silva 1-1. Scheidsrechter: Hansson (Zwe). Toe schouwers: 16.666. Gele kaart: Lens (AZ), Van Persie, Clichy, Vela (Arsenal). AZ-voetballer Moussa Dembélé (midden) probeert nog bij de bal te komen, maar ziet dat Gael Clichy ermee vandoor gaat. Andrei Arshavin (achter) houdt de Belg vast. foto Olaf Kraak CHAMPIONS GROEP E. Liverpool - Olympique Lyon 1-2 (1-0). 41. Benayoun 1-0, 72. Gonalons 1-1, 90. Delgado 1-2. Scheidsrechter: Mallenco (Spa). Debreceni - Fiorentina 3-4 (2-4). 2. Czvitko- vics 1-0, 6. Mutu 1-1, 10. Gilardino 1-2, 20. Mutu 1-3, 28. Rudolf 2-3, 37. Santana 2-4, 88. Coulibaly 3-4. Scheidsrechter: Thomson (Sco). Stand: Ol. Lyon Fiorentina Liverpool Debreceni GROEP F. Inter Milan - Dinamo Kiev 2-2 (1-2). 5. Mik- halik 0-1, 35. Stankovic 1-1, 40. Lucio 1-2 (ei gen doel), 47. Samuel 2-2. Scheidsrechter: Atk inson (Eng). FC Barcelona - FC Rubin Kazan 1-2 (0-1). 2. Riazantsev 0-1, 48. Ibrahimovic 1-1, 73. Kara- deniz 1-2. Scheidsrechter: Duhamel (Fra). Stand: FC Barcelona Dinamo Kiev FC Rubin Kazan Inter Milan GROEP G. VFB Stuttgart - Sevilla 1-3 (0-1). 23. Squillaci 0-1, 55. Navas 0-2, 72. Squillaci 0-3, 74. Elson 1-3. Scheidsrechter: Vink (Ned). Glasgow Rangers - Unirea Urziceni 1-4 (1-1). 2. Comes 1-0 (eigen doel), 32. Bilasco 1-1, 49. Lafferty 1-2 (eigen doel), 59. McCulloch 1-3 (eigen doel), 65. Brandan 1-4. Scheidsrechter: Braamhaar (Ned). Stand: Sevilla 3 3 0 0 9 9- 2 Unirea Urziceni 3 111 4 5-4 VFB Stuttgart 3 0 2 1 2 3- 5 Glasgow Rangers 3 0 12 1 3 - 9 GROEP H. Olympiakos Piraeus - Standard Luik 2-1 a-I). 37. De Camargo 0-1, 43. Mitroglou 1-1, 90. Stoltidis 2-1Scheidsrechter: Proenca (Por). AZ - Arsenal 1-1 (0-1). 36. Fabregas 0-1, 90. Mendes da Silva 1-1. Scheidsrechter: Hansson (Zwe). Stand: Arsenal 3 2 1 0 7 6- 3 Olympiakos Piraeus 3 2 0 1 6 3 - 3 AZ 3 0 2 1 2 2-3 Standard Luik 3 0 12 1 4 - 6 ATHENE - Standard Luik, groepsge noot van AZ en Arsenal, heeft gis teren de tweede nederlaag geleden in de groepsfase van de Cham pions League. Nadat de Belgische landskampioen eerder bij AZ ge lijkspeelde dankzij een treffer in blessuretijd, werd de slotfase de Luikenaars nu fataal. Olympiakos Piraeus won met 2-1. De beslissende treffer viel in de derde minuut van de extra tijd en werd gemaakt door Ieroklis Stolti-~ dis. Standard was acht minuten voor rust op voorsprong gekomen door een doelpunt van Igor de Ca margo. De aanvoerder was de ver rassing in de opstelling van trainer Laszlo Bölöni omdat hij twee we ken geleden het trainingskamp van de Belgische nationale ploeg had verlaten met een gebroken teen. Met een rake kopbal bracht Kostas Mitroglou de thuisploeg nog voor rust naast Standard. Spits Milan Jo- vanovic was namens Standard na rust het dichtst bij een treffer. Hij raakte de lat. Het duel leek in een gelijkspel te eindigen tot een kop bal van Stoltidis de Grieken alsnog drie punten opleverde. Het was de tweede thuiszege voor Olympia kos, dat eerder AZ met 1-0 had ver slagen. In de stand van Groep H is AZ nu voorlaatste. De derde plek geeft na zes duels recht op een plaats in de Europa League. In groep E verloor Liverpool ver rassend van Olympique Lyon. Dirk Kuijt, die in de basis stond, zag een doelpunt van hem afge keurd worden. Zijn ploeg kwam nog wel op 1-0, maar zag de Fran sen vervolgens met 1-2 winnen. Li verpool staat nu derde in de groep, achter Olympique Lyon en Fiorentina, dat Debreceni met 3-4 versloeg. In de reuzenpoule F vergaloppeer de Barcelona zich lelijk. De titel verdediger verloor in Catalonië van Roebin Kazan: 1-2. Ook Inter- nazionale stelde voor eigen pu bliek teleur. Tegen Dynamo Kiev, met de opgebloeide Andrej Sjevtsj- enko, werd het 2-2. Er staan nu drie ploegen op de gedeelde eerste plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69