ï-:r- PZC u 'De uitbundigheid straalt je tegemoet' WALCHEREN 27 18 en 19 ZEP Onbegrip bij raadscommissie over kleurgebruik Middelburgs vrijetijdspark 'Moderne architectuur en verbreding imago' Hennepkwekerij in Westkapelle ontdekt Klant slaat winkelier vol in het gezicht Onderzoek naar lek gasleiding sporthal almanak Kees Posthumus: 'Calvijn verdient geen scheldkanonnade' Woensdag 21 oktober 2009 Vroeger stond Jans in de molen, dat was zo'n lief beest Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Het geel van vrije tijdspark ZEP is niet ieders lieve lingskleur, zo bleek tijdens de ver gadering van de Middelburgse raadscommissie ruimte. Vooral WD'er Benno Nieuwenhuis greep de bespreking van het ver slag van de welstandcommissie aan om voorzitter Jan Oostveen te vragen waarom zijn commissie ak koord is gegaan met die 'kanariege le hokken'. Volgens Nieuwenhuis is die kleur echt foeilelijk en worden de argelo ze automobilisten die over de A58 rijden geconfronteerd met iets wat in zijn ogen echt niet kan. Ook Evert Heringa (CU) vroeg hoe die commissie 'in vredes naam' kon instemmen met die kleur. Hij vertelde dat hij als volks vertegenwoordiger al talloze ma len is aangeklampt door Middel burgers met de vraag waarom de gemeente akkoord is gegaan met die kleuren. Oostveen verraste de commissiele den met de mededeling dat de oor spronkelijke plannen uitgingen van een nog veel bonter kleurge bruik. Zijn commissie heeft de boel wat kunnen temperen, zei hij. Zo wil de de architect van ZEP tal van fel le kleuren gebruiken. Ook is het de commissie gelukt het kleurge bruik door het ROC wat aan te passen. Die onderwijsinstelling wilde het nieuwe pand bij ZEP in rood laten uitvoeren met een wit torentje. „Na een aantal gesprek ken ging de directie akkoord met een wit gebouw met een rood to rentje." De voorzitter van de welstands commissie zei over ZEP dat niet vergeten mag worden dat het een vrijetijdspark is en dat zo'n park nu eenmaal de aandacht wil trek ken. „Dat lukt nu." Persoonlijk had hij een dergelijk park niet op een zo prominente plek langs de A58 gesitueerd, zei hij nog tegen de commissieleden. Volgens de voorzitter kan dat geel nog wat meer getemperd worden als de gemeente beslist om langs de A58 en de Schroeweg een 'groe ne waas' te creëren van bomen en struiken. Hij merkte tot slot ook op dat dankzij het geel van ZEP achteloze bezoekers, bij binnen komst van Middelburg, in één oog opslag een mogelijke vooringeno men mening over de Zeeuwen ten aanzien van soberheid en zuinig heid moeten herzien. „Want de uitbundigheid straalt je tegemoet." ZEP is een vrijetijdspark dat dit jaar in gebruik is genomen. Het bestaat uit familiepretpark Mi ni Mundi en Burggolf Middel burg. Daar komen nog tal van acti viteiten bij zoals het overdekte Golf by the Sea, Glow Golf en Voetbal Experience. Het herbergt ook bedrijven en instellingen als Toys XL, BCC, Hebu Sport,. Fitt for All, La Place, Fiets en Scooters Shop, KFC, ROC Zeeland, Catalpa Kinderopvang, Music Hall en Van der Valk hotel. Een aantal van deze bedrijven en in stellingen draait al, de rest wordt binnenkort in gebruik genomen. Door zijn architectuur en opzet vindt ZEP zelf dat het Zeeland een breder imago geeft. De 'kanariegele hokken' van Middelburgs 'vrijetijdspark' ZEP wachten op een 'groene waas' van bomen en struiken. foto Ruben Oreel WESTKAPELLE Politie Zeeland heeft maandaga vond in Westkapelle een hennep kwekerij ontdekt. Die was geves tigd in een woning aan de Duin weg. De hennepkwekerij was vol in be drijf, meldt de politie. Er werden 118 planten aangetroffen. Die zijn door de gemeente Veere vernie tigd. In de woning bevond zich een 23-ja- rige man uit Bergen op Zoom. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. VLISSINGEN In de Walstraat in Vlissingen incas seerde een winkelier gistermiddag een vuistslag van een boze klant. De politie rukte uit om de dader, een 33-jarige Vlissinger, aan te hou den. Dat gebeurde omstreeks half twee. De winkelier en de klant waren in conflict geraakt over een aankoop van enkele dagen geleden. Het eindigde ermee dat de winke lier de vuistslag in het gezicht kreeg. MIDDELBURG De gemeente Middelburg onder zoekt of de gasleidingen van de sporthal aan de Nassaulaan nog wel in goede staat verkeren. „Want zoiets moet niet vaker gebeuren", zegt de afdeling accomodatiebe- heer over het gaslek dat de sport hal dinsdagavond lam legde. Het lek zat in een leiding in de hal van een bijgebouwtje. Er werd met man en macht gewerkt om het te vinden en te dichten. De sporthal was gisteren weer in gebruik. Halloween De buren in Goes groeten elkaar wel altijd netjes, maar daarmee houdt het contact ook op. Een klein akkefie tje, een aantal jaren geleden, ligt daaraan ten grondslag. Sindsdien houden ze het bij 'een zakelijk con tact'. Tot vorige week. De Goesenaar wilde 's avonds net in zijn auto stappen, toen hij van achte ren werd benaderd door de buur vrouw. Ze bracht foldertjes rond over een Tip? redactie@pzc.nl halloweenfeest dat binnenkort voor de buurtkinderen wordt gehouden. Met behulp van waxinelichtjes en en ge maskers verandert de wijk jaar lijks voor even in een spookdorp. „Zal ik het papiertje maar in de bus doen?", vroeg ze. De Goesenaar nam het foldertje aan, keek er even naar en richtte zich tot zijn 'geliefde buurvrouw': Je liet me schrikken. Ik dacht dat het pas over een paar weken Halloween was!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57