Het bedrijfsleven in detail 23 Damwand klaar vóór vaarseizoen Volgend jaar weer spelen op de Oesterputten Bezwaren tegen woningbouw in Goese Polder SINT-MAARTENSDIJK Fotograaf Ronald Valkhoff stelt zijn werk tentoon in Hotel KOM! C) AutoTrack. nl KOM OOK NAAR DE MODEFLITSEN! DONDERDAG 22 OKTOBER woensdag 21 oktober 2009 Twee jonge ondernemingen uit Sint-Maartensdijk heb ben elkaar gevonden. Foto graaf Ronald Valkhoff expo seert de komende acht we ken in Hotel KOM! door Rob Paardekam Het hotel, sinds een paar maanden open, en de fotograaf, sinds het be gin van dit jaar als zoda nig actief, kunnen beide wel wat aandacht gebruiken. Daarom stel de Kyra Bijlstra van het hotel Ro nald Valkhoff voor om te komen exposeren. Hij ging er gretig op in. „Maar spannend is het wel. Dit is mijn eerste expositie." Valkhoff was tot eind vorig jaar zeeman, maar besloot het roer om te gooien. Hij maakte van zijn hob by zijn beroep. Op dit moment heeft hij daar nog wel een partti me baan naast, maar de inwoner van Sint-Maartensdijk hoopt over een tijdje zijn hele boterham te verdienen met fotografie. De tentoonstelling in Hotel KOM! is wellicht een aardig begin. In eer ste instantie werd gedacht aan de Thoolse natuur als thema, maar na enige overpeinzingen werd het iets heel anders: het bedrijfsleven. „Wij gingen bij bedrijven langs om ons voor te stellen", vertelt Ma- rijn van Son van het hotel. „Toen hebben we meteen gevraagd of ze mee wilden Werken aan het foto project. Vrijwel iedereen was met een enthousiast." Ronald is bij dertig ondernemers langs geweest. „Zij hadden soms een verkeerd idee van wat ik kwam doen", vertelt hij. „Dan dachten ze dat ik zo'n reclamefoto kwam maken. Bij de Eendrachtbo- de stond iemand klaar met een sta peltje kranten om daarmee voor zijn pand op de foto te gaan. Dat was niet de bedoeling. Ik ging meer voor de artistieke foto." De expositie Tholen in bedrijf duurt tot 19 december. Kijken kan tijdens de reguliere openingstijden van het hotel aan de Markt. www.roadfoto.nl www.hotelkom.nl Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden? Ga snel naar Soms was Ronald Valkhoff in een mum van tijd klaar en soms liep hij wel drie uur rond op een bedrijf om het juiste detail te vinden. Bij Bergen stainless steel products stuitte hij op deze flenzen. foto's Ronald Valkhoff 'Wat moet ik nou in vredesnaam fotograferen bij een automatiseringscentrum?', dacht Valkhoff. Het werd een de tail van een processor. Het is één van zijn favoriete foto's geworden. STAVENISSE - De slechte damwand in Stavenisse wordt vóór het ko mende vaarseizoen hersteld. Dat stelt een woordvoerder van de ge meente. Over die in Sint-Anna- land bestaat nog wat minder dui delijkheid. Een deel van de kade in Stavenisse is sinds juni afgesloten. Toen bleek uit een rapport van een ingenieurs bureau dat de toestand van de damwand slecht was. Het college heeft inmiddels overleg gevoerd met de Stichting Actief Stavenisse en de watersportvereniging. Nu de damwand wordt vernieuwd, kun nen wellicht ook wat andere veran deringen worden doorgevoerd. De gemeente denkt aan het ophogen van het havenplateau, zodat het niet meer, of minder vaak, onder water komt te staan. De damwand in Sint-Annaland wordt hersteld als de heipalen zijn geslagen voor de appartementsge bouwen op het havenplateau. Het is nog niet duidelijk wanneer dat precies gaat gebeuren. THOLEN - Op de Oesterputten in Tholen-stad worden volgend jaar nieuwe speeltoestellen geplaatst. Dat antwoordt het college op vra gen van de Christenunie. Die partij was onaangenaam ver rast toen de toestellen in het ge bied enkele maanden geleden op eens weg waren. In en rond de oude binnenstad zijn volgens de partij al zo weinig speelmogelijkhe- den voor de jeugd. Burgemeester en wethouders zul len de raad in het voorjaar voor stellen om geld uit te trekken voor nieuwe speeltoestellen. Als dat ge beurt, kunnen ze korte tijd later worden geplaatst. Er zijn overigens ook plannen om de Oesterputten in oude glorie te herstellen. Dat hangt samen met de wens van Tholen om een offi ciële vestingstad te worden. Of het plan voor de putten haalbaar is, wordt in 2010 onderzocht. GOES - Omwonenden van de oude locatie van de Holtkampschool in de Goese Polder maken bezwaar tegen woningbouw op die plek. Hen was in 2005 te verstaan gege ven dat die plek groen zou blijven. Ze klagen daarbij dat ze door de ge meente onvoldoende zijn gewezen op inspraakmogelijkheden. Vol gens hen stond de standaardproce dure niet in de brief die de ge meente over dit onderwerp had ge zonden. Daardoor misten ze hun kans.om voor de commissie hun bezwaar toe te lichten. Wethouder Rinus Dieleman wijst erop dat de bezwaarden hun protest morgen tijdens de raadsvergadering nog kunnen laten horen. TUSSEN 10.00- 17.00 UUR lange vorststraat - goes 'zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49