Zeeland Andere opzet boerenhoeve Halloween BEVELANDEN-THOLEN 27 ZEEUWSE LANDSCHAP Wethouder koopt deel van schuur op Hoeve van der Meulen Op de zeilen door het kanaal 17 18 en 19 Thuiszorg Ter Weel gaat naar Allévo College komt terug op besluit scholen Boek RWS alleen voor leden en relaties almanak Kees Posthumus: 'Calvijn verdient geen scheldkanonnade' Woensdag 21 oktober 2009 door Raymond de Frel 'S-HEER ABTSKERKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap ziet af van een bed breakfastvoorziening in de volledig gerestaureerde boerde rij van wijlen Adrie van der Meu len aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke. Wethouder Mart de Bruijne van de gemeente Borsele gaat in een deel van de boeren schuur op de hoeve wonen. Aanvankelijk wilde Het Zeeuwse Landschap in de boerenschuur een woning en twee vakantiever blijven inrichten, waarbij de per manente bewoner bed break fast zou verzorgen. „Dat idee heb ben we losgelaten, omdat we vrees den voor de continuïteit", zegt Jo- lein Meijers van Het Zeeuwse Landschap. „Stel dat er over een tijd iemand woont die zo'n voor ziening niet wil voortzetten. Daar om houden we het op twee vakan tieverblijven, die waarschijnlijk in beheer komen van de bewoner van het huis." Het Zeeuwse Landschap knapte de boerderij grondig op. Het wilde graag permanente bewoning op de hoeve, onder meer om vandalis me tegen te gaan. Meijers zegt dat de onderhandelingen met een be woner in de afrondende fase zijn. Wethouder Mart de Bruijne van de gemeente Borsele doet minder geheimzinnig. Hij bevestigt dat hij een deel van de schuur heeft ge kocht. „Nadat de Stichting Arduin en de buren van de hoeve waren afgehaakt, kwam ik in beeld. Van af dat moment heb ik mij als wet houder afzijdig gehouden als het om de boerenhoeve ging. Ik word nu eigenaar van een dee) van de schuur, maar de vakantieverblij ven blijven in bezit van Het Zeeuwse Landschap. Het ligt wel voor de hand dat mijn partner de verhuur op zich neemt, maar daar over zijn we nog in gesprek." De woning van de in 2005 overle- ..--....I:. GOES - De deelnemers aan de jaarlijkse Bieten- tocht zorgden gisteren voor mooie plaatjes op het kanaal Coes-Goese Sas. De 22 oude beurt- vaarders gingen op de zeilen door het kanaal. Dat kon omdat er niet te veel wind stond. Bij de brug in Wilhelminadorp moesten de zeilen even worden gestreken om de smalle doorgang zon der schade te passeren. Hetzelfde verhaal gold voor de sluis bij het Goese Sas. foto Willem Mieras pagina 19: verslag bietentocht video op www.pzc.nl den Van der Meulen heeft een mu seale bestemming gekregen. Hij maakte van zijn erf een verzamel plaats van afgedankt gereedschap en machines. Hij hield bewust ver nieuwing buiten de deur en verzet te zich met hand en tand tegen de ruilverkaveling van De Poel. Mede door die standvastigheid ontstond een landschap waarin het lijkt of de tijd decennia stil is blijven staan. Over de toekomst van de hoeve gingen nogal wat geruch ten, weet ook voorzitter Kees van der Maas van de dorpsraad in 's-Heer Abtskerke. „We hebben daarom aan de bel getrokken. Het valt allemaal nogal mee." Station Kruiningen- Yerseke wordt food-business station Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES Allévo neemt uiterlijk per 1 januari 2010 de thuiszorgactiviteiten van Ter Weel over. Dat hebben de direc ties van beide zorginstellingen gis teren bekendgemaakt. Personeel van Ter Weel dat werkzaam is in de thuiszorg volgt daarbij in princi pe de cliënt en gaat over naar Al lévo. Ter Weel stopt met de thuis zorgactiviteiten om zich volledig te concentreren op het verlenen van service op het gebied van wo nen, zorg en welzijn in haar zorg centra in Goes, Krabbendijke, Yer- seke en Kruiningen. HEINKENSZAND Basisscholen De Wegwijzer en De Reiger in Heinkenszand kunnen de gevels van de gebouwen toch op knappen. Enkele weken geleden wilde het Borselse college de ver bouwing uit bezuinigingsoverwe gingen uitstellen, maar op dat be sluit zijn B en W gisteren terugge komen, omdat zij inzien dat de re novatie hard nodig is. Daarnaast kan het masterplan Heinkenszand worden afgerond. De scholen toon den zich eerder verbolgen over het uitstel en stuurden een brandbrief. GOES Het jubileumboek 'Van huisbaas naar maatschappelijk ondernemer' van de Regionale Woningbouwver eniging Samenwerking (RWS) wordt uitsluitend uitgereikt aan le den en relaties. Gisteren meldde de PZC per abuis dat ook huurders het boek ontvangen. Volgens de RWS is dat financieel ondoenlijk. Overigens hebben huurders ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de corporatie al een cadeaubon van 25 euro ontvangen. Het boek is wel te koop in lokale boekhandels. «•••••«•••eaasa Tip? redactie@pzc.nl 1 De buren in Goes groeten elkaar wel altijd netjes, maar daarmee houdt het contact ook op. Een klein akkefie tje, een aantal jaren geleden, ligt daaraan ten grondslag. Sindsdien houden ze het bij 'een zakelijk con tact'. Tot vorige week. De Goesenaar wilde 's avonds net in zijn auto stappen, toen hij van achte ren werd benaderd door de buur vrouw. Ze bracht foldertjes rond over een halloweenfeest, dat binnenkort voor de buurtkinderen wordt gehou den. Met behulp van waxinelichtjes en enge maskers verandert de wijk jaarlijks voor even in een spookdorp. „Zal ik het papiertje maar in de bus doen", vroeg ze. De Goesenaar nam het foldertje aan, keek er even naar en richtte zich tot zijn geliefde buur vrouw: Je liet me schrikken. Ik dacht dat pas over een paar weken Halloween was!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43