zeeland 23 Waterschap schrapt bijna helft uitgaven bsrco Recreatief wonen langs kreek bij De Witte Raaf Rosenboom in Kruispunt Sint Anna in Terneuzen De Koperen Tuin wordt nog dit jaar aangepakt Scheldetheater weer discotheek met deejays Klaar voor een noodgeval BEGROTING Bezuinigen voor lage tarieven O AutoTrack.nl KOM OOK NAAR DE MODEFLITSEN! DONDERDAG 22 OKTOBER woensdag 21 oktober 2009 S ker wat gebeuren, erkent Hoek man. En de landelijke en interna tionale regels schrijven ook voor dat rond 2021 veel werk klaar is. „Het is de vraag of dat lukt als we nu dingen uitstellen", geeft Hoek man toe. „Je kunt niet eindeloos blijven uitstellen. Omstreeks 2011 zullen we moeten nadenken hoe we daarna verder moeten." Dan zullen de tarieven weer stijgen, is de verwachting. Hoekman gaat er niet vanuit dat de burgers dan met een dubbele verhoging worden ge confronteerd. „Het kan niet zo zijn dat we nu met verkiezingen in zicht de tarieven gelijk houden en die daarna dubbel verhogen." Waterschap Zeeuwse Eilanden staat er financieel gezond voor. Weliswaar begint WZE in 2010 met een begrotingstekort van 1,1 miljoen euro omdat te veel geïnde belasting aan burgers wordt terug betaald, maar in dit lopend jaar wordt een overschot verwacht van 3,1 miljoen euro. Het tekort voor 2010 wordt gedekt door een greep in de algemene reserves, het spaar potje van het waterschap. Het over schot van dit jaar wordt onder meer gebruikt voor meer herstel van oevers en gunstiger tarieven. door Maurits Sep MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden schroeft de investerin gen de komende twee jaar met veertig procent omlaag. Dat is noodzakelijk om de belofte aan de kiezers na te komen dat de belas tingtarieven in 2010 en 2011 niet omhoog zullen gaan. De algemene vergadering van WZE besloot eerder al unaniem dat de burgers ontzien moeten worden in deze crisistijd. De tarie ven en heffingen mogen dus niet omhoog. Het dagelijks bestuur heeft dat in de begroting voor 2010 dus ook niet gedaan. Maar daar moet een fors offer voor worden gebracht. Want bijna de helft min der investeren, betekent dat scher pe keuzes moeten worden ge maakt in wat het waterschap dan even niet meer doet. „We gaan niet beknibbelen op veiligheid", belooft dagelijks bestuurder Jaap Hoekman (CDA, financiën). „Wel zullen we minder uitgeven aan bij voorbeeld watersystemen en na tuurontwikkeling. Dat is niet erg, dat zijn uitgaven die je wel 1, 2 of 3 jaar kunt uitstellen." Aan de kwali teit van de watersystemen moet ze- Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden? Ga snel naar TERNEUZEN - De foyer 'van het Scheldetheater in Terneuzen wordt zaterdag 31 oktober omgeto verd tot een discotheek met beken de dj's, muzikanten en danseres sen. Op de affiche van de zevende Jazz-a-Delic prijken de dj's Li- cious, Daniel Bovie Roy Rox en Steve Quarre. Verder treden op zangeres Lex Em press, saxofonist Ace on Sax en percussionist Leonardo. „Vorig jaar klaagden bezoekers over de lange wachttijden aan de bar", zegt Pas cal Meijer van Stichting Jazz-a-De- lic. „Dat willen we nu voorkomen. Daarom komen er meerdere barre tjes. Kaarten kosten 12 euro, meer info via www.jazz-a-delic.nl. TUSSEN 10.00 - 17.00 UUR lange vorststraat - goes 'zolang de voorraad strekt door Theo Giele arnemuiden - Langs de kreek bij camping De Witte Raaf in Arne muiden worden 31 recreatiewonin gen gebouwd. Het nieuwbouwpro ject is de eerste fase van de uitbrei ding en ingrijpende vernieuwing van De Witte Raaf De woningen, die door de Walcherse Bouw Unie worden neergezet, staan deels op palen in het water. Bij de wonin gen komt ook een aanlegsteiger. De woningen waren vorig jaar in een mum van tijd verkocht hoe wel er tussen 350.000 en 450.000 euro voor moest worden neerge teld. De eigenaren mogen er niet permanent wonen, maar kunnen wel naar hartelust verhuren. Het project is ontwikkeld door De Witte Raaf BROUWERSHAVEN - Eens per jaar worden de sluisdeuren van Brouwershaven getest. Vlak voor aanvang van het stormseizoen worden een voor een de deuren gesloten. In geval van nood moeten de deuren de stad Brouwers haven beschermen tegen het water. Het testen door de medewerkers van de gemeente ge beurt niet zoals vroeger met de hand, maar met een meegebracht elektromotortje. Daar waar de machinerie iets hapert brengt een spuitbus met smeerolie uit komst. foto Melita Lanting GOES - Schrijver Thomas Rosen boom houdt volgende week woensdag een lezing in boekhan del De Koperen Tuin in Goes. Ro senboom bracht onlangs zijn ro man Zoete mond uit. De auteur, tweemaal winnaar van de Libris Literatuur Prijs, wordt geïnterviewd door Neerlandica en eigenaar van De Koperen Tuin Manda Heddema. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond begint om 19.30 uur. De toegangs prijs is tien euro. terneuzen - De situatie bij het kruispunt Sint Anna in Terneuzen wordt nog dit jaar aangepast. De werkzaamheden beginnen maan dag. De herinrichting is nodig, om dat het kruispunt weer opengesteld is voor alle autoverkeer. Mensen die naar het ziekenhuis gaan, hoe ven niet meer door de woonwijk te rijden. Jarenlang mochten alleen ambulances en lijnbussen via Sint Anna naar het hospitaal. Na in spraak met de omwonenden komt er nu een ovale rotonde, waar bus sen, auto's en fietsers gescheiden worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37