zeeland 119 een sfeervolle Museumnacht i rischap Andere opzet van boerenhoeve www.pzc.nl allesoverdegriep.nl Kennismakingsavond blazers Marchingband Leestas doet intrede op J. L. de Jongeschool thema Oorlog Vrede bij nader Meest gelezen loer PZC .bezorgers.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland woensdag 21 oktober 2009 DREISCHOR Marchingband Schouwen-Duive- land (MSD) houdt vanavond een kennismakingsavond voor blazers in Dreischor. De 8 jaar oude band breidt uit met een blazerssectie, die onder leiding komt te staan van dirigent Cathy Kotoun. Het streven is in een paar jaar tijd uit te groeien tot een volwaardig showorkest. De slagwerkafdeling van de Mar chingband telt 30 leden. Wie het leuk lijkt bij MSD te gaan blazen kan vanaf 19.30 uur in het dorps huis van Dreischor terecht. ZIERIKZEE Op deL. de longeschool in Zierik- zee wordt donderdag de eerste lees tas officieel uitgeleend. De leestas - ontwikkeld door een aantal ouders - is een tas met een prentenboek en een spelletje of puzzel erin. De leestas mag een week mee naar huis en is Bedoeld om het samen thuis lezen te bevorderen en de woordenschat te ontwikkelen. Het project wordt gesteund door het taalstimuleringsfonds. De Burgshe Schoole streeft ernaar in de winter specifieke doelgroepen te trekken. Onderdelen van het programma van de Museumnacht kunnen daar voor worden gebruikt. foto Dirk-Jan Cjeltema ZIERIKZEE - In het artikel 'Nieuwe fei ten oorlogsdrama' van maandag in de ze krant staan storende fouten. Hans Verseput, die de nieuwe feiten tijdens zijn lezing bekend maakte, is - in tegen stelling tot het gemelde - géén getuige van de executie van de Tien van Renes- se. Veseput zat ondergedoken in Moer- mond en was gevraagd mee te vluch ten naar bevrijd Noord-Beveland. Ver der heet de schrijver van het nog te pu bliceren artikel over 'de Tien' geen Vrie- sekoop maar Vriesendorp. Tenslotte wordt het tijdschrift met daarin het ge noemde artikel niet op 27 oktober, maar op 27 november gepresenteerd in het MFC in Zierikzee. door Raymond de Frel 'S-HEER ABTSKERKE - Stichting Het Zeeuwse Landschap ziet af van een bed breakfastvoorziening in de volledig gerestaureerde boerde rij van wijlen Adrie van der Meu- len aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke. Wethouder Mart de Bruijne van de gemeente Borsele gaat in een deel van de boeren schuur op de hoeve wonen. Aan vankelijk wilde Het Zeeuwse Land schap in de boerenschuur een wo ning en twee vakantieverblijven in richten, waarbij de permanente be woner bed breakfast zou verzor gen. „Dat idee hebben we losgela ten, omdat we vreesden voor de continuïteit", zegt Jolein Meijers van Het Zeeuwse Landschap. „Stel dat er over een tijd iemand woont, die zo'n voorziening niet wil voort zetten. Daarom houden we het op twee vakantieverblijven." Het Zeeuwse Landschap knapte de boerderij grondig op. Het wilde graag permanente bewoning op de hoeve, onder meer om vandalis me tegen te gaan. Wethouder Mart de Bruijne van de gemeente Borsele bevestigt dat hij een deel van de schuur heeft gekocht. „Na dat de Stichting Arduin en de bu ren van de hoeve waren afgehaakt, kwam ik in beeld. Vanaf dat mo ment heb ik mij als wethouder af zijdig gehouden als het om de boe renhoeve ging. Ik word nu eige naar van een deel van de schuur, maar de vakantieverblijven blijven in bezit van Het Zeeuwse Land schap. Het ligt wel voor de hand dat mijn partner de verhuur op zich neemt, maar daarover zijn we nog in gesprek." 1. Gewonden ongeval Dammenweg 2. Kampeerders moeten weg. 3. Renesse profiteert van nieuw park TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Goes Marconistraat 13 j (0113) 22 41 03 ParketGroep 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33