PZCI ,7 OSD zet in op innovatiesubsidie Hendrik Ringelberg (102) is moe maar bij de tijd SCHOUWEN-DUIVELAND Stoomtrein Goes-Borsele rijdt in de Zeeuwse museumnacht Halloween Hennepkwekerij in Westkapelle almanak 27 18 en 19 SUBSIDIE Minimaal vijftien en maximaal 35 bedrijven kunnen meedoen aan het project Kees Posthumus: 'Calvijn verdient geen scheldkanonnade' Woensdag 21 oktober 2009 Collectief de deur open voor een sfeervolle Museumnacht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - De Ondernemerskring Schouwen-Duiveland (OSD) zoekt innovatieve ondernemers. Eenpitters of kleinere bedrijven die samen met anderen een ver nieuwend project willen opstar ten. Deze bijzondere projecten kunnen in aanmerking komen voor maximaal 50.000 euro subsi die. Het gaat om het zogenoemde IPP, het innovatie-prestatie-contract voor het MKB. Een subsidierege ling die in het leven is geroepen door het ministerie van Economi sche Zaken om innovatie bij het midden- en kleinbedrijf te stimule ren. De ondernemerskring Schou wen-Duiveland wil proberen in 2010 in aanmerking te komen voor deze subsidies. „Het kan de onderlinge samenwer king bevorderen en dat is goed. Op Schouwen-Duiveland zitten veel eenmansbedrijven", zegt Oli vier Verwest, voorzitter van OSD. „Bovendien sluit het mooi aan bij ons initiatief voor een jaarlijkse in novatieprijs." Om in aanmerking te komen voor dit project moet OSD minimaal 15 en maximaal 35 bedrijven vinden die mee willen doen. Deelnemers aan het project moeten lid zijn van OSD of lid worden. Bedrijven kunnen niet rechtstreeks aan spraak maken op subsidie. Dat moet via de ondernemerskring, die een coördinerende rol krijgt. Bovendien is samenwerking be langrijk,. Een deel van de subsidie moet worden besteed aan geza menlijke plannen. Daarnaast is ook ruimte voor individuele pro jecten. „Bedrijven die mee willen doen kunnen zich aanmelden en dan krijgen ze begeleiding. Wij trekken daarvoor iemand aan die ervaring heeft met subsidieaanvragen. Deze man wordt betaald door het minis terie van Economische Zaken en helpt met het schrijven van het in novatieplan. Dat kost de onderne mers 400 euro." De plannen die de deelnemers in dienen worden beoordeeld door CenterNovem, onderdeel van het ministerie van EZ. De helft van de kosten is subsidia bel, dus als een project 100.000 eu ro kost kan de indiener maximaal 50.000 euro krijgen. m&mmtssmaummia ZIERIKZEE - Moe, maar nog goed bij de pinken. Hendrik Ringelberg vierde gisteren in De Mossele in Zierikzee zijn 102-de verjaardag. Ringelberg werd in 1907 geboren in Sirjansland in een gezin van elf kinderen. Vader was schaapsher der. De jarige heeft zelf twee kinde ren en vijf kleinkinderen. Hij heeft 'nog een broer van 99 en een zus van 98 jaar. De drie doen mee aan een onderzoek naar lang levende families van het Leids Universitair Medisch Centrum. Ringelberg werkte zijn hele leven in de binnenvaart. In de oorlog zat hij ondergedoken, omdat hij wei gerde, voor de bezetter te varen. In februari 1953 redde hij drie jon gens uit het water. Hij is niet de oudste inwoner van Schouwen-Duiveland. Dat is me vrouw Vasseur-Van Dale uit Burgh-Haamstede. Zij is in 1904 ge boren. Nieuwe media zijn de 102-jarige Ringelberg niet vreemd. Als hij iets moet opzoeken, raadpleegt hij internet. Voor de buurvrouw, die naar zijn welzijn informeerde, schreef Ringelberg een gedichtje. 'Het is zo gelegen Ik lope te zuchten en te steunen en te waggelen op m'n benen Ik ben duizelig en moe en zo ga ik naar 't einde toe En wanneer dat zal wezen dat zul je wel in de krante lezen' GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) rijdt vrijdag in het kader van de Zeeuwse Museumnacht als nachttrein. De treinrit is onder deel van het speciale arrangement De Nachttrein. Behalve de rit is er een kort voorprogramma in Goes en activiteiten in Hoedekenskerke. Tijdens de treinrit zorgt de figuran- -tengroep van de SGB voor leven in de brouwerij. Het programma begint om 20.00 met een inloop op het museumterrein in Goes. Om 20.45 uur vertrekt de nacht trein naar Hoedekenskerke, waar een hapje en een drankje gereed staan. Om 23.00 uur vertrekt de trein weer naar Goes, waar hij om 23.45 aankomt. Kaarten zijn vooraf te bestellen of te koop aan de kas sa. De activiteiten in Hoedekens kerke kunnen ook zonder treinrit worden bezocht. www.destoomtrein.nl WESTKAPELLE - Politie Zeeland heeft maandagavond in Westkapel le een hennepkwekerij ontdekt. Die was gevestigd in een woning aan de Duinweg. De hennepkwekerij was vol in be drijf, meldt de politie. Er werden 118 planten aangetroffen. Die zijn door de gemeente Veere vernie tigd. In de woning bevond zich een 23-jarige man uit Bergen op Zoom. Hij is in verzekerde bewa ring gesteld. Tip? redactie@pzc.nl De buren in Goes groeten elkaar wel altijd netjes, maar daarmee houdt het contact ook op. Een klein akkefie tje, een aantal jaren geleden, ligt daaraan ten grondslag. Sindsdien houden ze het bij 'een zakelijk con tact'. Tot vorige week. De Goesenaar wilde 's avonds net in zijn auto stappen, toen hij vanachte ren werd benaderd door de buur vrouw. Ze bracht foldertjes rond over een halloweenfeest, dat binnenkort voor de buurtkinderen wordt gehouden. Met behulp van waxinelichtjes en en ge maskers verandert de wijk jaar lijks voor even in een spookdorp. „Zal ik het papiertje maar in de bus doen", vroeg ze. De Goesenaar nam het foldertje aan, keek er even naar en richtte zich tot zijn geliefde buurvrouw: „Je liet me schrikken. Ik dacht dat het pas over een paar weken Halloween was!" Hendrik Ringelberg vierde gisteren, thuis in De Mossele in Zierikzee, zijn 102-de verjaardag. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31