250 komt van de grond I sport 133 Twintig goals voor zaalvoetballers van Internetplan 5.- korting Kees-Jan van der Klooster Extra weerstand en bescherming! Leefvitaal voordeelbon Probiotica Darmbalans Cran Combi Voor de eerste Sportbillies zijn al 250 inschrijvingen binnen. Aan melden kan nog steeds. M Wmmmm De zitskiër, in de race voor de Winterspelen van Vancouver, staat achter Sportbillies. Hij zal zaterdag ook op het sportcentrum van NOCNSF aanwezig zijn. door René van Stee TERNEUZEN - Drijvende kracht Joey de Loor uit Terneuzen heeft er ruim acht maanden keihard aan gewerkt. Zaterdag gaat het echt gebeuren. Op de accommoda tie van sportkoepel NOCNSF in Papendal vindt dan Sportbillies plaats, de eerste landelijke sport dag voor kinderen met een licha melijke of visuele beperking. „Ik heb het al héél vaak gezegd, maar er komt echt een droom uit. Bijna nooit komt er van zulke wilde plannen iets terecht. En nu dus wel", vertelt de zestienjarige ha vo-scholier niet zonder trots over zijn initiatief. Het enthousiasme van zijn aan een rolstoel gekluisterde broertje Jochem (9) bij het rolstoeltennis- sen bracht Joey de hoor op het idee om een dergelijk evenement op poten te zetten. Om de beno digde financiële middelen binnen te halen, deed hij mee aan Create Your World, een project in het ka der van Rotterdam als Europese jongerenhoofdstad 2009. De Loor sleepte in maart een subsidie van 10.000 euro uit het vuur. Sinds dien kwam alles in een stroomver snelling terecht. Onder het motto 'Maak van jouw handicap je kracht' kunnen de deelnemers in de leeftijd van zes tot en met twintig jaar bij Sport billies, vernoemd naar een teken filmserie, kennismaken met meer dan twintig sporten. Tussen elf en zes uur staan onder meer blindklimmen, rolstoelhockey, rol stoelbasketbal, schermen en golf op het programma. Ruim 250 inschrijvingen uit het hele land zijn er binnen, een aan tal waarover De Loor gemengde gevoelens heeft. „Ik snap na tuurlijk dat je ergens moet be ginnen, maar het valt toch iets te gen. Aan de andere kant begrijp ik het ook wel weer, want het blijkt in de praktijk heel erg lastig te zijn om kinderen met een handicap op de plek van bestem ming te krijgen. Volgend jaar, want we gaan zeker verder met Sportbillies, wordt dit ongetwij feld een nog groter punt van aan dacht." Diverse sportpersoonlijkheden, onder wie voetbaltrainer Foppe de Haan, de oud-hockeysters Fati- ma Moreira de Melo en Carole Thate (verbonden aan de Johan Cruyff Foundation) en de Vlis- singse zitskiër Kees-Jan van der Klooster zijn bekende fans van Sportbillies. Van der Klooster en Thate zijn er zaterdag ook bij. Joey de Loor ziet er reikhalzend naar uit. Hij is ook nog lang niet klaar met zijn 'mis sie'. Het staat nu al vast dat Sport billies volgend jaar, waarschijnlijk in Amsterdam, doorgaat. En dan is er nog de Stichting Jojo (Joey- Jochem). Die heeft niet al leen als doelstelling om kinderen met een lichamelijke of visuele be perking een sportervaring te laten beleven, maar zij streeft er ook naar dat zij dat blijven doen. „We willen gehandicaptensport een extra stimulans geven. Want ook al gebeurt er op dit terrein veel goeds, er valt nog heel veel te doen", zegt De Loor, die in ruim acht maanden enorm veel heeft geleerd. Spreken in het openbaar, organiseren, contacten leggen met bekende sporters en gehandicap tenorganisaties of de omgang met de pers zijn daar slechts enkele van. „En natuurlijk weet ik nu veel meer van gehandicaptensport. Een specialist ben ik zeker niet, maar vanwege Sportbillies word ik wel van alle kanten benaderd. Heel leuk en interessant, maar soms ook vermoeiend", zegt de jeugdige Terneuzenaar. Na zaterdag krijgt De Loor het iets rustiger. „Totdat de volgende Sportbillies weer op het program ma staat. En ik moet er op school ook flink aan trekken. Ik doe exa men en dat wil ik heel graag ha len." Opgave voor Sportbillies is nog al tijd mogelijk via www.sportbil- lies.nl. 'mmmmmmmm i woensdag 21 oktober 2009 door Aector Dooms TERNEUZEN - De vijfde competi tieronde in de "eerste klasse van het zaalvoetbal Zeeuws-Vlaande- ren werd gekenmerkt door forse uitslagen. Zo boekte Internetplan/ Tempo Team de hoogste score (20-4), met negen treffers van Veli Eryürük, tegen Vinfo.Tech. De Tukker deed daar niet veel voor onder, want de Sassenaren deklasseerden Reham Vastgoed: 19-6. Tencezaman klopte Wentz- ler Pauwels met 12-1 en 't Bierwin keltje zette na rust Cargill gemak kelijk opzij: 12-3. Benny Sport ver loor met 10-5 van Max Korting/ Pro Sport. De Molenhoek en D'Ouwe Brug/Van Opdorp hiel den elkaar in evenwicht: 4-4. Internetplan/TempoTeam-Vin- fo.Techn.nl 20-4 (6-3): Tot halver wege de wedstrijd kon Vinfo het nog redelijk bijbenen, maar daar na was de ploeg uit Axel een ge willig slachtoffer. Onder aanvoe ring van Veli Eryürük en Ali Eryürük liep Internetplan uit naar een zeldzame score van twintig treffers: 20-4. Doelpuntenmakers. Internetplan/ Tempo Team: Veli Eryürük 9, Ali Eryürük 6, Timo de Bruin, Siem Gans beiden 2, Erik Rodrigo 1Vinfo.Techn.: Mohamed Kilic 2, Tahsin Kilic, Mentor Zeqir beiden 1. Benny Sport-Max Korting/Pro Sport 5-10 (1-3): Benny Sport hield de schade voor rust beperkt. De voorsprong van de ploeg uit Kloosterzande kwam niet in ge vaar. Max Korting drukte het o- verwicht uit in dubbele cijfers. Michel Nieuwelink nam de helft van de productie voor zijn reke ning. Doelpuntenmakers. Benny Sport: Wim de Wever 2, Thomas van Kerk- voorde, Karei van de Velde, Niek Co- mergo, allen 1. Max Korting/Pro Sport: Michel Nieuwelink 5, Job Zwe- gers, Jeroen Vervaet, beiden 2, Wim Steijns 1 Wentzler Pauwels-Tencezaman 1-12 (0-6): Tencezaman speelde volgens coach Peter Bouman een sterke wedstrijd. Via vlotte com binaties liep de koploper voor de rust uit naar een 6-o-voorsprong. Reservedoelman Kenny Hamelink van Wentzler Pauwels deed het goed, maar kon niet alles tegen houden. De Hulster productie was aardig verdeeld, wat de collec tieve prestatie onderstreepte. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauwels: Peter Vael 1Tencezaman: Robin Mac Taggart en Norbert Baart 3, Angelo Verbraeken en Collin van Goethem 2, Davy Kerstens en Gino Heirwegh 1. 't Bierwinkeltje-Cargill 12-1 (3-1): De wedstrijd verliep aanvan kelijk stroef bij 't Bierwinkeltje, maar in de tweede helft brak het verzet bij de Sasse ploeg en stoom den de Terneuzenaren door naar een afgetekende zege. Roy van Ham scoorde vijf keer en had een groot aandeel in het dozijn doel punten. Doelpuntenmakers, 't Bierwinkeltje: Roy van Ham 5, Robin Nagelkerke 3, Tim Bogaart 2, Erits Meijer, Ferco van der Hooft, beiden 1. Cargill: Ayhan At- maca, Ricardo de Bruijn, Randy van Overmeeren, allen 3. De Tukker-Reham Vastgoed 19-6 (9-1): De Tukker herstelde zich goed van de ruime nederlaag tegen Tencezaman. Het regende kansen voor de Sassenaren, waar van er een groot deel werd benut. Gert-Jan Vael onderscheidde zich met acht treffers, maar ook Tom de Smet was zeven keer trefzeker. Bij de rust keek Reham al tegen een grote achterstand aan. Doelpuntemakers. De Tukker: Gert-Jan Vael 8, Tom de Smet 7, Jordi Seghers 2, Bas van Waes, Gerben Die- rickx, beiden 1Reham Vastgoed: Joris Rademakers 2, Emiel Elzinga, Sjaak Buij- ze, Marco van den Ende, Arjan den Ha mer, allen 1. De Molenhoek-D'Ouwe Brug/ Van Opdorp 4-4 (2-2): Het eerste gelijkspel in de eerste klasse. De wedstrijd ging volledig gelijk op en de doelpunten werden ook nog eens keurig verdeeld over bei de helften. Doelpuntenmakers. De Molenhoek: Johnny Kloonen 2, Joop van 't Hof Marco Doens beiden 1D'Ouwe Brug/Van Opdorp: Martijn Marcélis, Wesley Winne beiden 2. Het immuunsysteem biedt het lichaam weerstand tegen de invloeden van buitenaf waaraan we elke dag worden blootgesteld. Probiotica Darmbalans bevat een combinatie van 5 verschillende probiotische 1 bacteriestammen die een positieve invloed hebben op de darmflora en de weer- 1 stand helpen verhogen. Probiotica Darmbalans bevordert de darmwerking en spijsvertering. Ook in perioden waarin er behoefte is aan extra weerstand biedt 1 het uitkomst zoals in stress situaties, bij herstel na ziekte of na het gebruik van antibiotica. Het is al eeuwen bekend dat Cranberry's (Veenbessen) een goed milieu in de blaas ondersteunen. Deze bessen helpen de blaas goed schoon te houden, waar door de weerstand van de blaas wordt verhoogd. De extra toegevoegde vitamine C is tevens goed voor de algemene weerstand, en voor de bescherming van ge zonde weefsels en cellen. Voordeelbon is geldig bij onderstaande drogist(en) t/m 2 weken na verschijning. Cran Combi: Nu 5.- korting Van 17.50 voor 12.50 Probiotica Darmbalans: Nu 5.- korting Van 14.99 voor 9.99 Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel.:0115-451662 Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-440200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.:0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Gezondheidswinkel Innatura Havenstraat 26 Terneuzen Tel.:0115-694544 WEGENER - PZC/DE STEM, EQ.: ZEEUWS VLAANDEREN - C011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29