321 sport 'Wild plan' Sportbillies Schweertman krijgt wildcard Dutch Open Hoek maakt in Duiveluitdrijving slotfase half dozijn vol bij Racing Genk Meerman doet stap Nieuwe nederlaag terug bij Oostkapelle voor FM Sranang 2 GEHANDICAPTENSPORT Op Papendal is zaterdag Sportbillies, een landelijke sport dag voor kinderen met een beperking. Terneuzenaar Joey de Loor (16) is de initiatiefnemer. woensdag 21 oktober 2009 Huib Meerman is geen trainer meer van Oostkapelle, de nummer voorlaatst in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Het be stuur van de Walcherse club en de oefenmeester hebben 'in goed over leg' besloten het contract te beëin digen. Vanaf maart van dit jaar tobt Meer man, die bij Oostkapelle aan zijn derde seizoen bezig was, al met zijn gezondheid. Voorlopig wor den de trainings- en coachtaken door de assistent-trainer Hans Burgs waargenomen. De zaalvoetballers van FM Sranang 2 moesten in en tegen Halsteren ge noegen nemen met de derde neder laag in vier wedstrijden. Halverwe ge het duel met de nummer acht van de ranglijst was het nog 2-2, maar uiteindelijk werd het 5-3. Nadat de thuisclub een 2-0-vor- sprong had genomen, brachten Quassim Hamoudi en Mo El-Ua- richi de stand weer in evenwicht. Kort na de hervatting liepen de Bra banders echter opnieuw weg. Via 4-2 en 4-3 (doelpunt Peter Overdul- ve) werd het 5-3. HOEK GENK Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft gisteravond een oefenwedstrijd te gen zondag-derdeklasser HW'24 met 6-0 gewonnen. De thuisploeg leidde binnen tien minuten al met 2-0 door goals van Regilio Pinas en Josimar Pattina- ma. Na rust kreeg de tegenstander uit Hulst, die prima meevoetbalde, twee goede scoringskansen, maar twee keer stuitte de Pool Michal Szczawinski op Hoek-doelman Lie ven de Veirman. In de laatste vijf tien minuten voerde Hoek de score toch nog op. Josimar Pattinama maakte zijn tweede van de avond, Hoessein Bouzambou zorgde voor zowel het vierde als het vijfde doel punt en Bi Boua Paterne Bolou maakte het halve dozijn vol. OOSTKAPELLE De Genkse priester Don Angelo heeft maandag geprobeerd de dui vel uit te drijven die volgens hem de Vlaamse voetbaleersteklasser Racing Genk kwelt. De priester, die al 32 jaar de pastoor is voor de Itali aanse gemeenschap in Genk, kon de slechte prestaties van zijn team niet langer aanzien. Racing Genk, de club van Vlissinger Istvan Bakx, is in de competitie naar de veer tiende plaats weggezakt. Don Ange lo trok daarom zijn habijt aan voor een duiveluitdrijving. „Ik kan geen mirakels verrichten, maar ik hoop dat de spelers zonder vrees terug het veld op gaan. Viva Racing Genk", zo zei de priester. En, toeval of niet, maandag diende ook voor zitter Harry Lemmens van de club zijn ontslag in. HALSTEREN Joey de Loor (links) maakt zich hard voor de gehandicaptensport in Nederland. De Terneuzense organisator van het evenement Sportbillies - zaterdag op Papendal - werd enthousiast toen hij zijn broertje Jochem zag rolstoelten- nissen. foto Peter Nicolai ;.L t: BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. Aartsbouw 3-'s Lands Welva ren 3 6-2: Wil Aarts - Sylvia Eckel 30-22, 57; Kees van de Beemd - Wim Walraven 25-10, 42; Pierre Verpalen - Ferdinand Impens 25-7, 43; Piet Knobel - Markees Joosse 12-20, 52. SCHAKEN Hoogeveen. Univé- schaaktoernooi, kroon groep. Derde ronde: Polgar (Hon) - Giri (Ned) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2. Stand: 1. Giri, Polgar, Tiviakov, Ivan tsjoek 1 1/2. TENNIS Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Berrer (Dui) - Kontinen (Fin) 7-5 7-6 (7), Belluci (Bra) - Nielsen (Den) 7-6 (6) 6-3, Clement (Fra) - Beek (Dui/5) 6-4 6-2. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Clijsters (Bel/2) - Shaughnessy (VSt) 6-2 6-2, Flipkens (Bel) - Urszula Radwan- ska (Pol) 6-4 6-3, Srebotnik (Slv) - Grönefeld (Dui) 7-5 6-3, Peer (Isr) - Strycova (Tsj) 6-1 6-3, Bacsinszky (Zwi) - Coin (Fra) 6-4 6-3, Sch- nyder (Zwi) - Kvitova (Tsj) 6-4 6-1, Cornet (Fra) - Rezai (Fra) 6-0 6-2, Vinei (Ita) - Katerina Bondarenko (Oek/7) 6-0 6-2. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Niculescu (Roe) - Cirstea (Roe) 3-0 opgave, Jankovic (Ser/2) - Sjvedova (KazO 6-4 5-7 6-1, Wozniak (Can) - Errani (Ita) 6-1 opgave, Pironkova (Bul) - Pavljoetsjenkova (Rus) 6-3 2-6 6-4, Doesjevina (Rus) - Voskobo- jeva (Kaz) 3-6 6-2 6-1, Klejbanova (Rus) - Ryba- rikova (Slw) 6-1 6-2. Moskou. Mannen. Eerste ronde: Tipsarevic (Ser/6) - Köllerer (Oos) 6-4 6-3, Christophe Rochus (Bel) - Gic- quel (Fra) 7-5 opgave, Goloebev (Kaz) - Vassal- lo Argüello (Arg/8) 7-5 6-3, Santoro (Fra/7) - Koeznetsov (Rus) 4-6 6-2 6-2, Granollers (Spa) - Kiefer (Dui) 6-4 1-0 opgave, Odesnik (VSt) - Hanescu (Roe/2) 5-7 7-5 6-4, Koekoesjkin (Kaz) - Fognini (Ita) 6-4 5-7 6-4, Stakhovski (Oek) - Birjoekov (Rus) 6-0 6-2. WIELRENNEN Amsterdam. Zesdaagse, stand na eerste dag: 1. Bartko/Kluge (Dui), 2. Risi/Marvulli (Zwi) op 1 ronde, 3. Stam/Lampater (Ned/ Dui), 5. Bos/Schep op 2 ronden, 6. Matthé Pronk/Jos Pronk, 7. Van Bon/Stroetinga, 8. Ligthart/Vermeulen, 9. Vierhouten/Mouris op 3 ronden, 10. Jonkman/Van der Zwet, 12. Traksel/Veldt op 4 ronden, 13. Van Hummel/Hester (Ned/Den), 15. Kip/Pieters op 6 ronden. MIDDELBURG - De Koudekerkse squasher Piëdro Schweertman heeft gisteren een wildcard toe bedeeld gekregen voor het presti gieuze Dutch Open, dat van 24 tot en met 29 november in Rotter dam wordt gehouden. De 26-jarige Zeeuw, die woonach tig is in Amstelveen, dankt het startbewijs aan zijn goede presta ties op internationale proftoer- nooien. De linkshandige Schweert man, die met Oranje al aan diver se EK's en WK's meedeed, is bo vendien de nummer twee van het laatste Nederlands kampioen schap in Amsterdam. Hij staat mo menteel 131e op de wereldrang lijst. Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28