sport 131 'Rechtuit, dat is de beste weg' TOPDEAL WEKEN! Ryazanov verongelukt zes dagen na brons WIELRENNEN Aart Vierhouten neemt in Zesdaagse afscheid Roddick zesde speler in World Tour Finals Rotterdam in race voor WK kunstrijden Voetbalster Koster wordt prof in Amerika Nieuwe Puskasprijs voor mooiste treffer Bonaventure Kalou mag vertrekken Henrik Larsson (38) kondigt afscheid aan 12.700,- 15.769,-' 9.900,- RESERVEER ONLINE: TOT 1.000/ EXTRA KORTING woensdag 21 oktober 2009 door Edward Swier AMSTERDAM - TWee weken terug nam hij, nota bene met een langdu rige vluchtpoging, al afscheid van het wegpeloton in Parijs-Tours, de ze week rijdt Aart Vierhouten echt zijn allerlaatste kilometers als wie- Ierprof Vierhouten (39) gaat na de Zesdaagse van Amsterdam met pensioen, vanavond wordt hij op de piste in de bloemetjes gezet. Opeens was dat gevoel daar. Vier houten was er klaar mee. „Het was ergens in juni, ik had me omge kleed om te gaan trainen, maar h zou eerst nog een kopje koffie drin- ken. Het werden er twee, drie zelfs. Daarna ben ik weer naar boven ge gaan, heb me weer omgekleed. Dat was het moment dat ik dacht: nu is het mooi geweest Aart. Ik ben al tijd met een glimlach 'naar mijn werk' gegaan. Dat ik er geen zin meer in had, dat wilde ik niet te vaak meemaken." De afgelopen dagen merkte hij al hoe het lichaam en de geest op de aanstaande pensionering reageren. Hij moest zich weliswaar nog één keer prepareren voor een Zesdaag se, maar de leegte was al merkbaar. „Ik ben veertien jaar prof geweest. Dat betekent dat je altijd bezig bent met je schema's, je trainin- mm gen, je wedstrijden, je voeding. Maar nu ineens trekt er niemand meer aan de teugels." Bang voor de komende tijd is hij geenszins. „Ik ben tevreden met hoe het allemaal gegaan is, heb van af de zomer aan het idee kunnen wennen", aldus Vierhouten, die zijn loopbaan afsluit in het tenue van Vacansoleil, na een verbintenis met de Rabobank, Lotto en Skil. Hij verlaat de ploeg met gemengde gevoelens. „Het is dit jaar erg hard gegaan met Vacansoleil. Binnen één jaar lijkt het driejarenplan al verwezenlijkt. Maar het is een jon ge ploeg, volop in beweging. Er is nog veel werk aan de winkel." Maar niet voor Vierhouten. Hij gaat zijn eigen weg, denkt aan (in dividuele) begeleiding van renners. „Ik geloof dat ik buiten de ploeglei dersauto meer waarde heb dan ach ter het stuur." Vierhouten was, erkent hij, geen winnaar. „Maar de zeges die ik bij voorbeeld met Robbie McEwen in de Giro en Tour gevierd heb, geven me een goed gevoel. Dat waren de mooiste jaren." Nog altijd heeft Vierhouten vraag tekens of het anders met zijn car rière had kunnen lopen als hij in Aart Vierhouten (links) gaat deze week met pensioen. foto Cor Vos/CPD 1999 zijn bekken niet had verbrij zeld. „In zes weken tijd zag ik alle spieren in m'n ene been 'wegren nen'." Weliswaar kwam hij er weer bovenop, terwijl de artsen hem al bijna tot blijvend invalide bestempelden. „Maar het was wel gedaan met de snelle trein waarin ik bij mijn profdebuut in 1996 was ingestapt." Vierhouten was al wat ouder toen hij prof werd, 25 inmiddels. Dat vormde hem, als mens én als ren ner. „Anderen begrijpen pas wat ze hebben meegemaakt als ze er mee zijn gestopt. Voor hen komt het 'gewone' leven hard aan. Voor mij niet. Ik heb ook 'gewoon' ge werkt, ben vier jaar elektromon- teur geweest, heb een schroeven draaier vastgehouden, weet wat er in de rest van de wereld te koop is." De nu 39-jarige Hilversummer is én was mondig. Wie Vierhouten om zijn mening vroeg, kreeg die ook altijd. En soms zelfs onge vraagd. Het maakte zijn positie er lang niet altijd makkelijk op. Niet alle ploegleiders houden van ver baal sterke coureurs. „Maar het is wel het beste. Ik hou van duidelijk heid. En duidelijkheid hangt nauw met eerlijkheid samen. Ik merk nog weieens dat er mensen zijn die linksom dit beweren en rechts om het andere doen. Dat stopt een keer. Rechtuit, dat is de beste weg." Yuri Ryazanov (rechts) op het WK MOSKOU - De Russische turner Yu ri Ryazanov is gisteren bij een au- to-ongeluk om het leven geko men. De 22-jarige atleet won vori ge week woensdag nog brons bij de meerkamp op het wereldkampi oenschap in Londen. Volgens de politie botste Rya zanov op weg naar zijn woon plaats Vladimir, 200 kilometer ten oosten van Moskou, op een ande re auto. Hij overleed ter plekke. Ryazanov werd eerder dit jaar Rus sisch kampioen allround. In Turijn eindigde hij tevens als derde op het Europees kampioenschap. LONDEN De Amerikaan Andy Roddick is ze ker van zijn zevende deelname aan de World Tour Finals. Dat evene ment is dit jaar van 22 tot en met 29 november. Roddick, nummer zeven van de we reld, is de zesde speler die toegang krijgt tot het afsluitende toernooi in Londen. Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray, Novak Djoko- vic en Juan Martin del Potro gingen hem voor. AMERSFOORT Rotterdam is kandidaat voor de or ganisatie van het wereldkampioen schap kunstrijden van 2012. Dat heeft schaatsbond KNSB gisteren bekendgemaakt. De bond heeft de havenstad voorgedragen aan de in ternationale schaatsunie ISU. Het WK van 2012 vindt plaats van 26 maart tot en met 1 april. De be oogde locatie is sportpaleis Ahoy. De ISU neemt op 23 oktober een be sluit. ALKMAAR Voetbalster Daphne Koster ver volgt haar carrière in de Ameri kaanse competitie. De 28-jarige aan voerster van het Nederlands elftal verruilt AZ per 1 maart voor Sky Blue FC. Ze ondertekende een con tract voor één jaar, met een optie op nog een seizoen. Met Oranje bereikte Koster deze zo mer de halve finales op het Euro pees kampioenschap in Finland. FELCSUT De wereldvoetbalbond Fifa gaat voortaan jaarlijks de Puskasprijs uitreiken voor het mooiste doel punt van het jaar. Dat maakte Fi- fa-baas Sepp Blatter in Hongarije bekend. De prijs is vernoemd naar de in november 2006 overleden voetballegende Ferenc Puskas. De prijs wordt tijdens het Fifa-Gala in december voor het eerst uitge reikt. Voor de keuze is er eind no vember een internetstemming. HEERENVEEN Bonaventure Kalou vertrekt bij SC Heerenveen. Het contract van de 31-jarige Ivoriaan wordt per 1 janua ri ontbonden. Kalou kwam in de zomer van 2008 naar Heerenveen. De oud-Feye- noorder slaagde er onder trainer Jan de Jonge niet in een basisplaats te veroveren. In de huidige voetbal jaargang deed de vaak geblesseerde Kalou slechts vier wedstrijden mee. HELSINGBORG Henrik Larsson beëindigt zijn car rière als voetballer. De 38-jarige Zweed, die vorige week al bekend maakte niet langer voor het natio nale team uit te komen, speelt 1 no vember met zijn huidige club Hel- singborgs IF zijn laatste wedstrijd in de Zweedse competitie. Eerder kwam de 106-voudig inter national uit voor Feyenoord, Cel tic, Barcelona en Man United. Onze showroom staat vol met nieuwe auto's, die moeten de weg op. Auto's verkopen, dat willen we, Daarom gaan we een deal sluiten, een TOPDEAL. Een nieuwe Chrysler, Jeep of Dodge die nu zeer voordelig de showroom uit mag. Gun uzelf de beste deal: reserveer nu online en ontvang nog eens tot 1.000,-' extra korting. Chrysler 300C 2.7 V6 Limited Edition Rijk uitgerust met o.a. metallic lak en lederen bekleding Luxe en stijlvol soft-touch interieur Standaard automatische transmissie van €4?&46Ü7- vanaf 43.760,- Uw voordeel Jeep Grand Cherokee 3.0 CRDV6 Limited Edition Luxueus, stijlvol en uiterst capabel Standaard automatische transmissie Offroader van wereldklasse van vanaf 67.869,- Uw voordeel Dodge Nitro 2.8 CRD SXT Limited Edition Stoere en indrukwekkende looks Slimme gadgets en standaard 4x4 Rijk uitgerust met o.a. lederen bekleding en automatische transmissie van €-&2r72XT,- vanaf 42.820,- Uw voordeel KIJK VOOR 0NZET0PDEALS OP WWW.G0SEETHEDEALER.NL/G0ES JAN HOP CHRYSLER JEEP DODGE GOES B.V Amundsenweg 37. Goes. Telefoon 0113 - 25 08 58. www.goseethedealer.nl/goes Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 17.00 uur. Deze acne te geldig tot 31 oktober 2009 of zolang de (beperkte) voorraad strekt. Qp=Op. De extra 'tot 1.000,- korting' geldt op bepaalde modellen er. is enkel van toepassing indien u de auto onune reserveert op w.vw.goseethedeater m Aan de or.ime reserver.r.g kunnen geen rechten worden ontleend. De hoogte van de 'oniinekorting' is per model verschillend en kan oplopen tol 1000.-. Hel gepubliceerde aanbod is uitsluitend vniblip/end en ter informatie. De specificaties, omschrijvingen en illustraties in deze publicatie zijn gebaseerd op de beschikbare informatie op het moment van drukken. Foto's en autobeetden zijn unkei ter illustratie, waaraan geen rechten kunnen worden ontleend. Aan een aan/raag tot mee' -iformabe of contact als reactie op ons vrijblijvende aanbod kunnen geen rechter» worden ontleend. Een transactie van een TOPDEAL komt eerst tot stand door wederzijdse ondertekening van een door de 'dealer ungetxachte TOPDEAL offerte/order In de advertentie vermelde prijzen zijn indicatief, inclusief BTV7/BPI/ en exclusief koster, rijkiaarrnafcen. Raadpleeg uw dealer voor het actuele teasetarsf. Gemiddeld verbruik afhankelijk van het type -voertuig, gemiddeld gecombineerd verbruik. 3.0 -10,5 l/100km 11 i- 9.5 km/1). C02-ultstoot: 242 - 272 g/km. (Pnjs-j wijzigingen voorbehouden Kijk voor meer informatie en de actievoorwaarden op www.goseethedeaterr.f. Chrysler. Jeep Dodge are registered trademarks of Chrysler Group LLC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27