opleidingskas van Dethon «eland 119 Aanpassing kruispunt Sint Anna nog dit jaar Kenners geven uitleg over oude fruitrassen Jules Schelvis houdt lezing over Shoah Frituurvet kan naar milieustraat woensdag 21 oktober 2009 SS itss stPJir-* ZAAMSLAG Belangstellenden kunnen zaterdag onder leiding van een cultuurhisto rie-deskundige gratis meedoen aan een erfrondleiding bij de familie Den Hamer aan de Veerstraat in Zaamslag. De rondleidingen, geor ganiseerd door Stichting Land schapsbeheer Zeeland, zijn om xi.oo uur en 14.30 uur. De aandacht gaat vooral uit naar oude fruitras sen. Wie zelf in de tuin nog een oude boom heeft staan, kan de vruchten meenemen. Van 13.30 tot 17.00 uur zitten oude fruitrasdes- kundigen klaar om de soortnaam van de vruchten te achterhalen. Te vens is er uitleg over de geschiede nis van het fruit, waarom hoog- stam en nu laagstam en informatie over de verwerking van fruit. TERNEUZEN Jules Schelvis, overlevende van het vernietigingskamp Sobibor, houdt morgen op het Zeldenrust-Steelant- college een lezing over de Shoah, de jodenvervolging, door de nazi's. De lezing begint om 20.00 uur. Schelvis werd met zijn familie in mei 1943 opgepakt bij een razzia in Amsterdam en naar Sobibor ge voerd. Hij was de enige overleven de van dit transport. In de jaren tachtig van de vorige eeuw trad Schelvis in rechtszaken tegen oud-nazi's op als medeaanklager. Hij doet dit waarschijnlijk ook in de komende zaak tegen Demjan- juk. Schelvis schreef ook enkele boeken. De bekendste zijn Binnen de Poorten (1995) en Vernietingskamp Sobibor (2008). door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De situatie bij het kruispunt Sint Anna in Terneuzen wordt nog dit jaar aangepast. De werkzaamheden beginnen maan dag. De herinrichting is nodig, omdat het kruispunt weer opengesteld is voor alle autoverkeer. Mensen die naar het ziekenhuis gaan, hoeven niet meer door de woonwijk te rij den. Jarenlang mochten alleen am bulances en lijnbussen via Sint An na naar het hospitaal. Na een ge slaagde proef is besloten het kruis punt weer open te stellen. Op dit moment is de situatie echter nogal onoverzichtelijk, „Daarom gebeu ren er misschien ook zo weinig on gelukken, de mensen zijn voorzich tiger", denkt wethouder Co vn Schaik. Na inspraak met de omwo nenden komt er nu een ovale ro tonde, waar het bussen, auto's en fietsers gescheiden worden. De bushaltes komen op de grote ron- tonde. Het plan heeft inmiddels een jaar vertraging opgelopen omdat het ziekenhuis een andere aansluiting op hun parkeerterrein wilde. Nu is er overeenstemming over een vol ledig nieuw plan. Het parkeerter rein aan de N61 wordt uitgebreid. De weg word tijdelijk afgesloten. TERNEUZEN Inwoners van de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten kunnen hun frituurvet gescheiden inleveren. Dat kan bij de milieustraat in hun gemeente. Het frituurvet moet afge koeld en verpakt in de originele verpakking of een plastic flacon worden ingeleverd bij de milieu straten. Mensen die hun frituurvet gescheiden aanbieden, leveren indi rect een bijdrage aan de verminde ring van het broeikaseffect. Jaar lijks wordt er in Nederland zo'n 23.000 ton frituurvet en frituurolie gebruikt, waarvan tot nu toe 95 pro cent terechtkomt in het restafval. Het ingezamelde vet wordt op nieuw gebruikt. Deels in biobrand stoffen, maar ook als grondstof voor onder meer lippenstift. Goes j Marconistraat 13 (0113) 22 41 03 www.tmcwoonwlnkels.nl VERKOOP BIJ EXECUTIE Op donderdag 22 oktober 2009, des middags om 14:00 uur zal te PHILLIPINE, aan de Laureijnenstraat 18 zulks ten laste van C.M.M. de Meijer in het open baar worden verkocht: AUTO; MERK: PEUGEOT,TYPE: 206 CC1.6, KLEUR: GRIJS, BOUWJAAR: 2003 De verkoop wordt gehouden op voormeld adres bij opbod, zonder opgeld en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende tegen contante betaling. GGN Brabant, Gerechtsdeurwaarders en Incassospecialisten, Abeelstraat 1 5038 KE Tilburg, 088-9999 000. In de opleidingskas worden tomaten gekweekt. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21