Zeeland PZC 7 Gastouders haken massaal af Raadslid Van Boom wil onderzoek naar gebruik vervuilde stookolie Politie vindt wapen in huis Vraagtekens bij waterschapsfusie door bezuinigingen in Middelburg Brokkenkruising Axelsestraat eindelijk aangepakt ZEEUWS-VLAANDEREN KINDEROPVANG Bureau Zeeuws-Vlaanderen is 25 van de 155 opvangplekken kwijt door nieuwe regels 18 en 19 TERNEUZEN - Nog een week is het uitkijken ge blazen op de uiterst gevaarlijke kruising Axelse- straat-Zuidlandstraat-Dokweg in Terneuzen. Een dag nadat het zoveelste ongeluk voor veel blik schade en een verkeerschaos zorgde,is begonnen met de voorbereidingen voor de plaatsing van verkeerslichten. Er is een put gegraven voor de bekabeling. Als alles volgens plan verloopt, wor den ze volgende week woensdag in gebruik geno men. Op de kruising vonden de afgelopen jaren bijna wekelijks ongelukken plaats, vaak met ge wonden en steevast met veel schade. Ook elders op de Axelsestraat worden met het oog op de ver keersveiligheid binnenkort maatregelen getrof- fen.Daarvoor sneuvelt een aantal parkeerplaat sen. foto Adri van de Wege door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Door de aanstaande aanscherping van landelijke regels voor gastouderopvang hebben 25 van de 155 Zeeuws-Vlaamse gastou ders besloten ermee te stoppen. Het Gastouderbureau Zeeuws- Vlaanderen kampt nu met een te kort aan gastouders. Per 1 januari 2010 veranderen de re gels voor de gastouderopvang, ze worden een stuk strenger. Gastou ders moeten voor 1 september een officieel diploma halen, moeten voor 1 december ingeschreven staan in een nieuw landelijk regis ter, er wordt strenger toegezien op de leeftijdsverdeling van opgevan gen kinderen, de GGD gaat contro les uitvoeren en de gastouders die nen te voldoen aan allerhande vei ligheidseisen, zoals het verplicht in huis hebben van op diverse plaatsen afgaande brandmelders. Voldoen de gastouders niet aan de regels, dan kunnen de vraagouders geen aanspraak meer maken op te gemoetkoming van de kinderop vangkosten van de Belastingdienst. „De nieuwe regels schrikken som mige gastouders af', zegt Jeroen van Loon, hoofd opvangvormen- van de Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen. „Het gaat veelal om opa's en oma's die op hun kleinkinderen passen. Ook zij moeten omwille van die nieuwe regelgeving professionalise ren. De eisen gaan hen te ver en zodoende stoppen ze ermee." Volgens Van Loon gaat het in min dere mate om opzeggingen in de gekoppelde opvang, gastouders die meerdere kinderen opvangen. Niet temin zijn nieuwe gastouders meer dan welkom bij het Gastou derbureau. Met name in de regio Hulst, maar ook in West- en Mid den Zeeuws-Vlaanderen wordt ge zocht naar gastouders. Van Loon: „Als ze zich voor 1 januari bij ons aanmelden, dan kunnen ze, net zo als de andere gastouders die bij ons zijn aangesloten, gratis de be nodigde opleiding MBO 2 Helpen de Zorg Welzijn volgen die wij samen met het ROC aanbieden in Hulst, Oostburg en Terneuzen." De cursus beslaat een handvol bij eenkomsten en wordt afgesloten met een examen. Van Loon: „Ie dereen kan dit diploma halen, het behelst echt het basisniveau." Kees Posthumus: 'Calvijn verdient geen scheldkanonnade' Iedereen leert wel iéts in de opleidingskas van Dethon Woensdag 21 oktober 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet samen met Gent onder zoeken of passerende schepen ver vuilde stookolie gebruiken. Daar voor pleit het Terneuzense raads lid Giel van Boom (TOP/Gemeen- tebelangen). Door de economische crisis is het volgens het raadslid voor scheeps eigenaren aanlokkelijk om stook olie te gebruiken die bijgemengd is met giftig restafval. De verwerking van dit afval kost veel geld. Het wordt volgens Van Boom steeds vaker opgemengd in stookolie. De schepen blazen het gif ongefilterd de lucht in, wat slecht is voor de volksgezondheid. Van Boom wijst erop dat de woon kernen van Terneuzen, Sluiskil en Sas van Gent op een steenworp af stand van de sluizen en het kanaal liggen en dat daarom een onder zoek gewenst is. terneuzen - Gisterochtend rond zes uur heeft de politie in Terneu zen een 30-jarige man aangehou den in zijn woning. De politie was getipt dat de man een vuurwapen in huis zou heb ben. Dat werd bij een huiszoeking inderdaad aangetroffen. De Ter- neuzenaar werd daarop aangehou den en overgebracht naar Toren- tijd in Middelburg. Hij wordt een dezer dagen voorgeleid aan de rechter-commissaris. SLUIS - Waterschap Zeeuwse Eilan den in Middelburg moet fors be zuinigen en doet een greep uit de algemene reserve om de belastin gen gelijk te houden, is gisteren be kendgemaakt. Voor Francois Ba- bijn en Willem Gijsel van de Onaf hankelijke Waterschapspartij in het waterschapsbestuur in Zeeuws- Vlaanderen is dat een teken aan de wand. Zij stemden tegen de fusie tussen de Zeeuwse waterschappen uit vrees voor lastenverzwaring en serviceverlies. Gijsel en Babijn willen nu van het dagelijks bestuur in Zeeuws-Vlaan deren weten of ten tijde van het fu- siebesluit al bekend was hoe Zeeuwse Eilanden er financieel voor staat. Ze roepen op na te gaan of de fusie nog kan worden afgeblazen. En ze vragen zich af wat van het beoogde fusievoordeel van vier miljoen euro overblijft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19