meningen 113 Turkoois verenigt tegenstanders Berlusconi BenZeker i De spaarrente van Nederland? brieven AOW 2 Vossen 2 WCT WCT 2 Oostmolenweg DSB 2 Westerschelde 106 Westerschelde ioy Een gloednieuwe Peugeot 207? O AutoTrack.nl Westerschelde 108 woensdag 21 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl De grootste criminelen die het geld van de belastingbetaler verkwansel den aan bonussen, bankiers ge naamd, worden voor hun praktij ken beloond met 8 miljard om ge red te worden en mogen weer ver dergaan waar ze gebleven waren. Balkenende, Bos en Donner geven de werkgevers steeds meer macht om de arbeider uit te buiten en op straat te schoppen. De groep die het hardst gewerkt heeft, betaalt de hoogste prijs. Moderne slavernij viert hoogtij en het geld is op. Zak kenvullers lachen zich rot en dit ka binet doet braaf wat de jongens met centen willen dat ze doen. En de Nederlanders sta-an gewoon dom en lusteloos toe te kijken hoe ze langzaam maar zeker worden af geslacht of leeggemolken. Dat kan ook niet anders, want de echte strij ders en pioniers voor een welvaart staat zij die wel op de barricade zouden gaan staan, zitten in het be jaardenhuis. Die kunnen maar keer per week onder de douche want het geld is op! Nederlanders wordt in godsnaam wakker! Door werken tot je 67, ja dat zouden ze wel willen. Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg Evenals Marleen Drijgers (krant, 16-10) heb ook ik nog nooit een vos in onze provincie gezien. Boe ren willen de ganzen weg hebben van hun land maar intussen wor den roofvogels vergiftigd en vossen vermoord terwijl dat nou juist de natuurlijke vijanden van die gan zen zijn. Maar ook concurrenten van jagers. Vanuit Zeeuws-Vlaande- ren hebben we zelfs al meldingen gekregen dat er 's nachts illegaal op vossen wordt gejaagd met licht. Soms ook vanuit een illegaal ge plaatste jachthut in de gemeente Terneuzen. Deze gemeente stelde eerst dat de hut weg moest. Een vergunning aanvragen was zinloos, maar na wat tegengas van de jager trokken ze zich terug in hun schulp. Je zou bijna denken dat er andere belangen meespelen. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge De politieke soap over de aanleg van de WCT gaat zijn zoveelste fa se in. Het provinciebestuur heeft gekozen voor voortzetting van de WCT-procedure. Met het mislei dende argument dat er ruimte is voor én de WCT én de VCT blijft het provinciebestuur onder leiding van de hardliners van Waveren en Poppelaars hun stokpaardje berij den. Het is niet waarschijnlijk, dat met twee terminals 8 miljoen con tainers per jaar kunnen worden verwerkt (Zeeland recreatieland!). Ik denk, dat het VCT-plan van het Zeeuws-Vlaamse bedrijf Verbrugge International B.V. politiek niet wel kom is en op een 'fatsoenlijke', dus slimme manier moet worden afge serveerd. De zogenaamde gelijke kansen voor beide projecten (wie het eerst met contracten komt, enz) komen niet geloofwaardig over. Waarom nu al gekozen voor voortzetting van de WCT-procedu- re? Zullen Provinciale Staten en met name de CDA-fractie dit poli tieke, spel accepteren? De kiezer ho pelijk niet! Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Nu de rituele dans rond het ontpol- deren voltooid lijkt, besluit de pro vincie het volgende stokpaardje te beklimmen, de WCT. De procedu re wordt in gang gezet om dit om streden project door te drukken. Wat schiet Zeeland hiermee op? Er wordt weer een stuk natuur vernie tigd. Of moet dat dan weer gecom penseerd worden? Het trein- en vrachtverkeer zal sterk toenemen, alsook de binnenvaart die met stormweer een zware dobber zal hebben de transporten veilig te la ten doorgaan. Het is een fictie te denken dat Antwerpen een deel van de containerlading zal laten af buigen naar Vlissingen. De natuur, de rust, de kleinere Zeeuwse schaal, wordt geweld aangedaan, een ingreep die direct gevolgen zal hebben op het toerisme en de re creatie. De verblijfsrecreatie, de camping, de hotels en horeca gaan de negatieve effecten zeker mer ken. Waarom nog naar Zeeland als het daar net zo rommelig en druk is en de A58 regelmatig verstopt zal zitten? P.L.Brounts Kenau Hasselaarstraat, Vlissingen Kinderen verzamelen terecht hand tekeningen vanwege het te hard rij den. Toename van verkeer wordt toegeschreven aan afsluiten van Ab- bekindersezandweg en andere we gen achter het Oosterscheldezie- kenhuis. Misschien is dat zo, maar ik zie, dat weinig automobilisten zich iets aantrekken van deze sinds 1 Oktober geldende maatregel. In re gels en wetten uitvaardigen en ze vervolgens niet op naleving contro leren zijn we in Nederland kam pioen. Fietspad langs Poelbos en rondweg Wilhelminadorp waren niet nodig geweest, als men sluip- verkeer regelmatig fors beboet had. Verkeer rijdt trouwens nog steeds door Wilhelminadorp richting Goese Meer! Nog meer voorbeel den van overtredingen, waar men niets aan doet? Auto's van post-en pakketdiénsten op fietspaden, ge parkeerde en stilstaande vrachtwa gens, fietsers in de binnenstad, hin derlijk loslopende, maar ook aange lijnde, honden. Slecht voorbeeld doet slecht volgen, zeker bij gebrek aan sancties. Wie neemt overhe den straks nog serieus? Jan Roose Beukenstraat 243, Goes Het noorderlicht is gedoofd. De gladjanussen zijn zichzelf te glad af geweest. Niet Bos, niet DNB, niet de 'leedspecialisten', niet de crisis, niet Radar, maar zijzelf hebben vanwege de verkoop van smerige contracten de DSB de nek omge draaid. Duizenden gezinnen heb ben door hen een 'molensteen' aan hun nek hangen! De aanjagers, Scheringa en van Goor, hebben uit pure hebzucht, zonder enig mede dogen gehandeld en hadden nooit genoeg! Het misbruik maken van vertrouwen van onwetende klan ten was daar schering(a) en inslag. Een 'goor stelletje'! Het begon na opening van zaken in het program ma Radar, terwijl al die klachten in het programma 'Opgelicht' thuis hoorden. Die 'aardige Dirk' die nu dé onschuld speelt en als slachtof fer naar anderen wijst, moet maar eens voor de spiegel gaan staan! De strijd is gestreden Dirk, rust nu maar uit, op een vakantieoord waar jij je ongetwijfeld thuis zal voelen, 'de Malediven'. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg De provincie wil snel met voor- en tegenstanders van ontpoldering om de tafel gaan zitten. Dit zei de gedeputeerde Hamelink in een extra Statenzitting over ophanden zijnde ontpolderingen (krant 17-10). Deze uitspraak is vreemd, omdat volgens het rapport Maljers in de Ontwikkelingsschets Schel- de-estuarium o.m. aan maatschap pelijke aspecten weinig aandacht is besteed. De uitspraak is bovendien zeer naïef, omdat tot 2030 mogelijk nog meer ontpolderingen tot 3000 ha. moeten plaatsvinden en waar door de maatschappelijke onrust in Zeeland zal blijven duren. De uitspraak lijkt te zijn afgekeken van het rapport Nijpels, dat zich in de zelfde zin uitliet. Op grond van reacties uit de politiek, van maat schappelijke organisaties en parti culieren moet het rapport Nijpels zelf aan een onderzoek worden on derworpen. Hierbij moet het gaan of het rapport 'helder en gedegen' is (minister van LNV), dan wel als wanprestatie of nog erger als omko ping moet worden beschouwd. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Het vertrouwen van de Zeeuwen in hun bestuurders moet hersteld worden, is een dezer dagen een veel gehoorde slogan. Hoe denken ze dat aan te pakken? Een staatsse cretaris die wel wil praten over een vierde verdieping, gedeputeerden Vergelijk alle uitvoeringen! die nog meer ontpoldering niet uit sluiten en Perkpolder een lichtend voorbeeld noemen en spreken over voldoende draagvlak voor Perkpolder en Waterdunen. Men put zich uit in geweeklaag over de door het kabinet genomen beslis sing tot ontpoldering. Mede door laksheid van ons provinciebestuur is het zover gekomen. Zelf lopen ze voorop door tegen de overgrote meerderheid van de bevolking in over te willen gaan tot ontpolde- ren en gedwongen onteigenen. Willen zij werkelijk respect en ver trouwen terugwinnen, dan is de enige weg de plannen Perkpolder en Waterdunen stopzetten; Water dunen geheel en Perkpolder alleen datgene waarvoor werkelijk nood zaak en voldoende draagvlak is. P.Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Over en Uit, stond in de krant. Maar niet voor betrokkenen. De to taal onnodige natuurcompsensatie gaat door. De Schelde is de laatste twintig jaar nog nooit zo gezond geweest. Mede dankzij het gecon troleerd lozen van Belgisch afvalwa ter. Toppunt van deze komedie, is wel onze commissaris van de ko ningin. Zij spreekt over teleurstel ling. Terwijl iedereen wel weet dat zij de medeontwerper en onderte kenaar van het plan in 2005 was. Zij is enkel en alleen commissaris geworden om toe te zien dat dit contract ook uitgevoerd wordt. Chris Jansen Schapersdijk 1a, Kloosterzande Elke revolutie kiest haar kleur. De tegenstanders van Silvio Berlusconi gaan voor turkoois, de kleur van de sokken van een magistraat. Na zijn onschendbaarheid te zijn kwijtgeraakt door een uitspraak van het Constitutioneel Hof, heeft Berlusconi alles en iedereen de oorlog verklaard. De rechters van het hof, president Napolitano en natuurlijk magistraten, allen riske ren geconfronteerd te worden met pijnlijke feiten uit hun privéleven of verleden. De oorlog wordt uitgevochten via de media' 'killeraggio', ofwel karak termoord, heet het genre. Berlusco ni's krant II Giornale is al maan den bezig. Het woord homo was genoeg om de iets te kritische ka tholieke hoofdredacteur zijn baan te doen verliezen. Nu probeert één van de tv-zenders van de premier hetzelfde met een magistraat. Raimondo Mesiano werd in het ge niep gefilmd terwijl hij op zijn vrije zaterdagochtend 'rusteloos' in het park wandelt, sigaretten rookt en zich laat inzepen bij de kapper. Een vrouwelijke commen taarstem sprak hijgerig van extrava gant gedrag. Maar het ergste waren de sokken. De camera zoemde in en ontdekte dat ze turkoois waren. Maller kan niet in modegevoelig Italië. Mesiano is de magistraat die onlangs in een civiele zaak Berlus coni's holding Fininvest opdroeg 750 miljoen euro te betalen aan de oude rivaal Carlo De Beaedetti. Een schadeloosstelling voor het feit dat Fininvest in het verleden onrechtmatig, namelijk door om koping van rechters, de uitgeverij Mondadori van De Benedetti had afgenomen. II Giornale zou al een dik dossier hebben klaarliggen over de magistraat en ook de mi nister van Justitie zou zijn inspec teurs op de man willen loslaten. Het moet de tV-actie compense ren, want die blijkt als een boeme rang te hebben gewerkt. De beel den hebben een storm van protest veroorzaakt. De Opperste Raad van de Magistratuur spreekt van maffiose intimidatietechnieken. In tussen gaat de 'killerraggio' ge woon door, deze week met infor matie uit schimmige archieven van de ex-Sovjet-Unie. Het wach ten zou zijn op een dossier dat de huidige president en voormalig voorman van de Italiaanse commu nistische partij Giorgio Napolitano in opspraak moet brengen. Vol gens Berlusconi is de oude Napoli tano verantwoordelijk voor de uit spraak van het Constitutioneel Hof Hij is naar zijn mening niet objectief en eigenlijk nog steeds een communist. Eergisteren vloog de premier voor een privébezoek in allerijl naar zijn goede vriend Vladimir Poetin. Volgens de man nen en vrouwen in turkoise sok ken met maar één doel: nieuw ar chiefmateriaal vragen voor het aan pakken van zijn vijanden in Italië. D vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13