meerderheid' rechtse zender Fox buitenland 19 effeweg.nl EXCURSIEREIZEN UITGELICHT mx* Berlijn en Spreewaid169,- Thüringen Erfurt219,- Erzgebergte Dresden ALL INCLUSIEFv.a.€ 319,- Andorra€489,- Sicilië en Zuid-ltalië€699,- Kijk op vivivi.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 'Fox is een verlengde van de Republikeinen. Opinies zijn vermomd als nieuws.' Europarlement gaat Berlusconi bespreken Jongen in kritieke toestand na wurgspel 27.000 Colombianen 'verdwenen' China gaat op zoek naar gestolen kunst Schoenengooier Bush begint hulporganisatie Rode Kruis signaleert honger in Europa supervoordelige busreizen Praagv.a.€ 99,- Berlijnv.a.€ 99,- Londenv.a.€ 149,- Brussel159,- Parijsv.a.€ 159,- 4 dagen - Vertrek: 6, 27 november 5 dagen - Vertrek: 2, 9, 23 november 5 dagen - Vertrek: 2, 9, 16, 23 november, 7 december 8 dagen - Vertrek: 22 december 12 dagen Vertrek: 2 november Hoogtepunten: kerstmarkt keulen met kerststallen en kerstconcerten. Kerstmarkt Koblenz met livemuziek en ijsbeeldhouwwerk, kerstmarkt Rüdesheim met de bekende "Drosselgasse" en kerstmarkt Oberhausen met een gevarieerd aanbod voor kerstshopping. Inclusief: 3 hotelovernachtingen, 3 maal ontbijtbuffet, welkomstdrankje, bezoek kerstmarkten: Keulen Koblenz, Oberhausen en Rüdesheim, vervoer per Tourist Class touringcar Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- reserveringskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd). Kijk voor meer informatie op www.effeweg.nl van 28 naar bijna 32 procent, aldus de Amerikaanse waarnemer. De bevindingen van de ECC wor den nu doorgespeeld aan de Onaf hankelijke Kiescommissie (IEC). Die moet de voorlopige einduit slag, die op 16 september was vrij gegeven, aanpassen door de ongel dige stemmen te schrappen. Als uit die definitieve einduitslag daad werkelijk blijkt dat geen van de kandidaten meer dan 50 procent van de stemmen heeft gekregen, moet binnen twee weken een tweede ronde worden gehouden. De tijdsdruk voor de IEC is groot. Half november valt in Afghanistan de winter in. In grote delen van het land zijn de weersomstandig heden 's winters te slecht om ver kiezingen te houden. Een tweede ronde zou dan moeten worden uit gesteld tot volgend jaar, bij het be gin van het voorjaar. Dat brengt op zijn beurt proble men met zich mee voor de Ameri kaanse generaal Stanley Mc- Chrystal, bevelhebber van de inter nationale troepenmacht 1SAF. Hij heeft de Amerikaanse regering ge vraagd tienduizenden militairen extra te sturen, om een opstand van de radicaal-islamitische tali- ban te bedwingen. Washington laat zijn besluit afhangen van de politieke toestand in Afghanistan. Het concept werkt: de kijkcijfers van Fox, de best bekeken nieuws zender in Amerika, zijn dit jaar nog eens met 20 procent gestegen. De openlijk uitgevochten vete tus sen Obama en Fox roept bij veel commentatoren verwondering op. De New York Times merkte al sar castisch op dat het Witte Huis na Afghanistan en Irak 'een derde front' heeft geopend door de oor log aan Fox te verklaren. „Is dit echt een prioriteit?" Criticus Da vid Zurawik noemt de houding van de regering 'kinderachtig' en 'hypocriet', omdat de linkse zen der MSNBC niet aangepakt wordt. Het is bekend dat Obama gevoelig is voor negatieve pers. „Je vindt het veel te belangrijk wat er over je geschreven en gezegd wordt", zo schreef zijn belangrijkste adviseur David Axelrod al in een uitgelekte memo aan zijn baas. Murdoch zelf houdt zich op de vlakte. Obama's opkomst is gun stig voor hem. Op die vraag tij dens de verkiezingen of hij zou stemmen op Clinton of Obama, antwoordde Murdoch destijds na enig overpeinzen: „Obama. Dan verkoop ik meer kranten." STRAATSBURG De christen-democratische fractie in het Europees Parlement heeft gisteren tevergeefs geprobeerd een debat over Silvio Berlusconi van de agenda te halen. Een meerderheid besloot echter om wel degelijk morgen kritisch te spreken over persvrijheid in Italië. Berlusconi is eigenaar van veel commerciële zen ders en heeft als premier ook zeg genschap over de staatsomroep. BRUSSEL In de Belgische plaats Amay bij Luik is een elfjarige jongen in kri tieke toestand naar het ziekenhuis gebracht nadat hij werd gewurgd in zijn slaapkamer. Het gaat waar schijnlijk om een spel waarbij kin deren elkaar wurgen om in een roes te komen. Het kind werd ge vonden door zijn vader. Het was ge wurgd met een sjaal. Het is ondui delijk of de jongen zal overleven. BOGOTA In Colombia zijn sinds eind jaren tachtig zeker 27.384 mensen ver dwenen, minstens driekwart van hen door toedoen van uiterst recht se paramilitairen. Dat zegt officier van justitie Luis Gonzalez. De cij fers zijn voornamelijk gebaseerd op verklaringen van gedemobili seerde paramilitairen en familiele den van verdwenen en vermoede lijk vermoorde personen. PEKING Een Chinees onderzoeksteam zal de komende tijd wereldwijd mu sea bezoeken om te kijken of deze instellingen in het bezit zijn van uit China gestolen kunst. Naar ver wachting bevinden zich zeker 1,5 miljoen stukken in tweeduizend musea in 47 landen. De kunst zou in i860 door Franse en Britse mili tairen zijn gestolen uit het keizerlij ke paleis nabij Bejing. GENÈVE De Iraakse journalist Muntazer al-Zaidi, die vorig jaar zijn schoe nen naar de Amerikaanse presi dent George Bush gooide, is een hulporganisatie begonnen voor Iraakse weduwen en wezen. De stichting beschikt al over een kapi taal van omgerekend 33.000 euro. Hij wil ziekenhuizen en medische centra laten bouwen voor slachtof fers van het geweld in Irak. GENÈVE Het Internationale Rode Kruis trekt aan de bel over honger en aan verwante problemen in een groot deel van Europa, ook in lidstaten van de EU. Volgens een peiling in ruim veertig landen is er sprake van wijdverbreide problemen die samenhangen met de economische crisis, stelt de Rode Kruis. Onder de genoemde landen zijn Spanje en Italië. dinsdag 20 oktober 2009 4 dagen - Vertrek: 30 okt., 6, 13, 20, 27 nov., 4, 11, 18, 24 dec, 4 en 5 dagen - Vertrek: 30 okt., 6, 13, 27 nov., 4, 6, 11, 13, 14, 18 dec. 4 en 5 dagen - Vertrek: 3, 6, 12, 15, 18, 20, 21, 24, 27, 30 nov., 11, 18 dec. 4 dagen - Vertrek: 20, 27 november, 18 december 4 en 5 dagen - Vertrek: 30 okt., 6, 13, 20, 27 nov., 11, 23, 29 dec. foto Musadeq Sadeq/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9