sport 129 Schaatsers DSB blijven bij elkaar Machtsgreep van Niek van Sprundel T® 11,5 L Santana weg bij Zuid-Afrikanen Bayern München nog zonder Arjen Robben Loopgroep Hulst begint voorbereiding marathon Ij 8 7 7 FAILLISSEMENT Leden van ploeg gaan ook persoonlijk het schip in ■W—mmmmm dinsdag 20 oktober 2009 door Rudy Boogert middelburg - Niek van Sprundel heeft de macht overgenomen in het PZC-topscorersklassement. De aanvaller van Aardenburg scoorde zondag vier keer in het met 4-2 ge wonnen duel met Dosko. Hij bracht zijn seizoenstotaal daarmee op twaalf doelpunten, goed voor achttien punten. Daarmee heeft Van Sprundel één punt meer dan de gewezen koploper Wilfred van den Dries. Van Sprundel verraste zijn gehoor na de wedstrijd tegen Dosko met -TJ r> d_) J 4 1 Niek van Sprundel (Aardenburg) 2 Wilfred v. d. Dries (Wolfaartsdijk) 3 PieterdeMunnik(DFS) 4 Menno de Nooijer (De Noormannen) - Mark Minderhoud (De Noormannen) Stefan Wielemaker(VCK) 7 -f- Thomas Vos (Mevo) 8 Mats Willemse (Bruse Boys) - DennieleComte(Duiveland) - Kana da Rosa Bernardo (AZW) Niels Mulder (Nieuwdorp) - Arjan Koopmans (Rillandia) 13 Willem Bevelander (SPS) f Dennis Weijers (Robur) Etienne Mallie (Kloetinge) Dennis de Nooijer (RCS) klasse 3a 4a 3a 3a 3a 3a 4b 2E 2E 3a 3a 3b 4b sb 1c 1c zon zat zat i zat zat zat zat zat zat zat zat zat zat zon zat zon goals factor 12 1,5 17 1 9 1,5 1,5 8 1,5 8 1,5 11 "1 i 7 1,51 1,51 7 1,5 7 1,5 1 10 1 10 1 5 2 5 totaal de mededeling dat hij dit seizoen nog niet eens goed voetbalt. In zijn vijfde seizoen heeft hij al meer dan honderd keer gescoord voor Aardenburg. Van den Dries kon zijn totaal van zeventien treffers niet aanvullen, want de aanvaller van Wolfaarts dijk kampt met een blessure. Ook Pieter de Munnik maakte een reu zensprong. De speler van DFS nam net als Van Sprundel vier goals voor zijn ploeg voor zijn reke ning. Na de 4-2-zege op Kapelle staat hij op negen goals, goed voor 13,5 punt. door Eric de Jager amsterdam - De voormalige DSB Bank-schaatsploeg blijft bij elkaar. Coach Jac Orie en zijn sporters meldden dat gistermiddag kort na het faillissement van de sponsor. Hoewel een aantal schaatsers per soonlijk het schip is ingegaan, ver andert er voor het team niet veel op de route naar de winterspelen in Vancouver. Schaatsbond KNSB en sportkoepel NOCNSF staan ga rant voor hotelkosten en training sijs. De ploeg is als geheel beter te ver kopen aan een nieuwe sponsor, zei Yves Kummer van NL Sporter, de vakbond die zich heeft ont fermd over de lopende zaken. Dat blijkt ook wel uit de grote belang stelling die er in het bedrijfsleven is voor de sprintersploeg van Orie. Toch was dat voor de schaatsers niet de hoofdreden om zonder dis cussie te tekenen voor eenheid. „Als collectief zijn we niet alleen commercieel, maar ook sporttech- nisch meer waard. We maken el kaar beter", zegt Mark Tuitert. „Ik denk dat de kans klein is dat dit ten koste gaat van de presta ties", zegt Orie. „Ik weet wat mijn schaatsers kunnen en de Spelen Jac Orie zijn zo belangrijk, dat ik verwacht dat zij deze narigheid opzij kun nen zetten." Marianne Timmer, die in 2002 al met Spaarselect een sponsor kwijt raakte, lukt dat niet altijd. „Op het ijs ben ik alleen met mijn techniek bezig. Maar thuis is het onontkoombaar: op tv, radio, in de kranten, bij de bakker: overal gaat het erover. Maar het mag niet zo zijn dat al die jaren training voor niets zijn geweest. We zijn met een missie bezig en die zetten we door." De schaatsers waren in loondienst bij DSB Bank. Ze krijgen hun sala ris betaald tot en met de wettelijke opzegtermijn en zijn daarna vrij om een nieuwe werkgever of spon sor te zoeken. Verder dienen de schaatsers die een rekening bij de bank hebben een collectieve vorde ring in om hun spaarcenten terug te krijgen. „Vrijwel iedereen lijdt ook persoonlijk verlies", aldus Kummer. „Er zijn er ook bij die spaargeld boven de garantielimiet van 100.000 euro hadden." Of er volgende week bij de NK af standen al een nieuwe naam op de pakken prijkt, is nog de vraag. Wellicht schaatsen de rijders in Heerenveen in door de schaats bond beschikbaar gestelde blanco pakken. „Er zitten medaillekandi daten voor de Olympische Spelen in die ploeg, de aanloop naar Van couver mag niet in gevaar komen", aldus algemeen directeur Victor van den Hoff van de KNSB. Nie mand zal daarom ook niet gaan zwaaien met de reglementen, waarin staat dat de sponsornaam op schaatspakken tijdens het sei zoen niet mag veranderen, zei Van den Hoff. wmmmmMmmmMmMmmMWMt bordeaux - Arjen Robben speelt morgen niet met Bayern München in de Champions League tegen Bordeaux. De aanvaller is onvol doende herstel van een operatie aan de knie, drie weken geleden. Trainer Louis van Gaal moet het in Frankrijk ook doen zonder Frank Ribéry, Ivica Olie en Breno. Over de inzetbaarheid van Edson Braafheid bestaat enige twijfel. De van FC Twente gekomen vercledi- ger heeft last van een spierblessu re. Robben, recentelijk gekocht van Real Madrid, werkt met individue le trainingen in München verder aan zijn herstel. Hij hoopte in het competitieduel van afgelopen za terdag tegen Freiburg mee te kun nen spelen. De verwachting is nu dat hij zaterdag in de nationale competitie tegen Eintracht Frank furt weer beschikbaar is. De Italiaanse spits Luca Toni, tot nu toe door Van Gaal weinig inge zet, reist wel mee naar Frankrijk. Ook Martin Demichelis is, voor het eerst sinds zijn operatie aan een enkel, weer beschikbaar. johannesburg - Op de dag dat het Socer City Stadium in Johannes burg werd opgeleverd aan de we reldvoetbalbond Fifa, hoorde de Zuid-Afrikaanse bondscoach Joel Santana dat hij er de tijdens de openingswedstrijd van het WK voetbal niet bij zal zijn. Santana, die van de laatste negen wedstrijden met Bafana Bafana er acht verloor, werd gisteren ontsla gen, zij het dat zijn vertrek als een gezamenlijk besluit van hemzelf en de voetbalbond werd gebracht. Ruud Gullit en Ruud Krol worden in Zuid-Afrika genoemd als moge lijke opvolgers. Zuid-Afrika mopperde al maan den op de 60-jarige Braziliaan, de Zuid-Afrikaanse bond hield hem tot het laatste moment de hand bo ven het hoofd. Vorige week nog meldde de bond dat Santana de ploeg door het WK zou gaan lood sen. Maar gisteren, een kleine acht maanden voor aanvang van het WK, was het alsnog afgelopen. Re cent verloor Santana twee keer met met r-o, van Noorwegen en van IJsland, eerder bleek zelfs Ma lawi te sterk. In de Confederations Cup, gehouden in Zuid-Afrika als voorbereiding op het WK, haalde het gastland nog de halve finale waarin het met 1-0 onderuit ging tegen de latere winnaar Brazilië. Naast Gullit en Krol circuleren ook de namen van Bora Milutino- vic en Carlos Alberto Parreira in de media. De voormalige doelman van SC Heerenveen en Ajax, Hans Vonk, dicht vooral Krol goede kan sen toe. Tot de benoeming van een nieuwe coach zullen assisten ten Jairo Leal en Pitso Mosimane de honneurs waarnemen. Het was nog maar 15 maanden geleden dat Santana zijn landgenoot Carlos Perreira opvolgde in Zuid-Afrika. Tijdens de openingswedstrijd van het WK, op 11 juni 2010, in een nieuw stadion gevuld met 94.700 aanwezigen, zal Santana niet op de bank zitten. wmmmmmmwmmMmmmmmMmmrnmmmmmmim BILJARTEN Driebanden. Persoonlijk kampioenschap eer ste klasse. Poule Noord/Midden: 1. Rob van Linden Delta 7-11, 0.835, 8; 2. Arjo Hollestelle ALM 7-10, 0.728, 5; 3. Bram de Waard - 7-10, 0.597; 4. Piet Scheffers 7-9, 0.620, 7; 5. Mar tin Steketee 7-8, 0.643, 8; 6. Erik Niewenhuy- se 7-5, 0.520, 8; 7. Alfred van den Dries 7-2, 0.617, 6; 8. Cees Roggeband Windenburg 7-1, 0.403, 4. Poule zuid. 1. Jan de Rechter Reynaert 6-10, 0.674, 6; 2. Koen Pöpsel 6-10, 0.587, 4; 3. Ro bin Claerhoudt 6-6, 0.698, 8; 4. Benny Visser WBC 6-6, 0.540, 7; 5. Carel van Meelen 6-4, 0.488, 6; 6. Frank de Rijk CBC 6-3, 0.611, 4; 7. Stanny la Heyne DOA 6-3, 0.568, 6. Libre. Nederlands Kampioenschap extra klasse. 1. Mark Bakker Leiderdorp 7-11, 30.442, hs 222; 2. Toon Haverhoek Deventer 7-10, 17.170, 181; 3. H. Tromp Ewijk 7-9, 22.410, 209; 4. Peter Vos 7-7,17.272,107. JUDO Sint-Oedenrode. 30e Klompentoernooi. Tot 17 jaar. Derde Plaats: Annelien Boutens -57kg. (JR van Schaik). Tot 15 jaar. Derde Plaats. Jas per Veen -55kg. (JR van Schaik). Tot 12 jaar. Eerste Plaats. Ivana Versluijs -32 kg (ss Geel hoed). Derde Plaats: Philip van Kampen -34 kg.(ss Geelhoed). Tot 10 jaar. Tweede Plaats: Ryan Schaier -30 kg. (ss Geelhoed). Capelle aan den IJssel. Open Capelse Judo kampioenschappen. Tot 15 jaar. Tweede Plaats: Ramon de Leeuw -34kg. (ss Geelhoed). Derde plaats: Mauk Moerman -50kg. (J.Goes). Tot 12 jaar. Eerste plaats: Lein Mulder -34kg. Zeno Canninga +50kg. (ss Geelhoed). Derde plaats. Ramón van de Vrie -38kg. (ss Geel hoed). Tot 10 jaar. Eerste plaats: Jurriaan van Kampen -24kg. (ss Geelhoed) Jarno Bouw meester -34kg. (J.Goes). Derde Plaats: Zoïe Moerman -32kg. (J.Goes). SCHAKEN Hoogeveen. Univé-toernooi, kroongroep: Tweede ronde: Ivantsjoek (Oek) - Polgar (Hon) 1/2-1/2, Giri (Ned) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Ivantsjoek, Tiviakov, Polgar, Giri 1. TENNIS Stockholm. Mannen. Eerste ronde: Greul (Dui) - Becker (Dui/6) 2-6 6-3 7-5. Moskou. Vrouwen. Eerste ronde: Petrova (Rus/5) - Boetsjina (Rus) 6-2 6-0, Alona Bonda- renko (Oek) - Tsjakvetadze (Rus) 6-4 6-3, Sa- farova (Tsj) - Makarova (Rus) 6-2 6-2, Govorts- ova (WRu) - Pervak (Rus) 6-3 4-6 6-0, Marti nez (Spa) - Cibulkova (Slw/7) 6-2 6-2. Moskou. Mannen. Eerste ronde: Joezjni (Rus/3) - Zeballos (Arg) 6-1 7-6 (5), Cuevas (Uru/5) - Lu Yen-Hsun (Tai) 6-4 6-2, Gabasjvili (Rus) - Beek (Slv) 3-6 6-4 6-4, Starace (Ita) - Donskoi (Rus) 6-3 6-3. Luxemburg. Vrouwen. Eerste ronde: Medina Garrigues (Spa/3) - Parra Santonja (Spa) 7-5 6-2, Lisicki (Dui/6) - Benesova (Tsj) 6-1 6-4, Carla Suarez (Spa/8) - Minella (Lux) 7-5 5-7 WIELRENNEN Eindklassement Waod 2009. Cat B 3e Rudi Rabout-Heinkenszand, Cat C 17e Peter Mol-Kapelle, Cat D 5e Ko Harms-Zuiddorpe, Cat E 1e Wim de Waal-Axel, Cat F 9e Rudi Lammens-Oostburg, Cat G+2e Edward Batersby -Vlissingen. AGENDA DINSDAG Hoek-HW'24 (19.30 uur) Kloetinge-Jong RBC, Zierikzee-Bruse Boys (19.45 uur). hulst - De tweede editie van de marathon Zeeuws-Vlaanderen is pas op zaterdag 17 april 2010. Toch werpt de wedstrijd nu al zijn scha duwen vooruit. In Hulst begint vol gende maand de voorbereiding op het evenement. Net als vorig jaar is er een loop groep die op zaterdagochtenden gaat trainen om in april de afstand van 42 kilometer en 195 meter tus sen Hulst en Terneuzen (bijna) moeiteloos af te kunnen leggen. Ie dereen kan meedoen, de enige voorwaarde is dat de deelnemers nu al een uurtje kunnen rennen. Dit jaar bewees de trainingsgroep zijn nut. Bijna alle deelnemers lie pen op 16 mei de marathon op een gezonde manier uit. Op zaterdag 31 oktober is een voor lichtingsochtend over de nieuwe loopgroep. Die is vanaf 9.30 uur in de kantine van atletiekvereniging RKHAV in de Willem Alexander- straat in Hulst. Na afloop vindt een rustige training plaats. De lei ding van de trainingen is in han den van lopers die allemaal erva ring hebben in het lopen van de marathon. Het zijn Ingrid IJsebae- rt, Tom de Koster, Henk Bracke, Willem Markenhof en Han Gerrit sen. De meesten van hen hebben al vele marathons gelopen. Deelna me aan de trainingen is gratis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81