zeeland 119 maatschappelijke partner' Verenigingen krijgen steun van Rabobank - Archeologisch onderzoek Dorpsplein Gemeente verkoopt weggehaalde fietsen Ontwerpers gezocht voor jongerensite Optreden De Jochies voor Goese ouderen Kinderartiest met vertellingen en liedjes dinsdag 20 oktober 2009 B Allemaal panden/woningen die de RWS verhuurt. Van boven naar beneden: vooroorlogse woningen aan de Goese Schengestraat, wooncontainers voor probleemjongeren, Evertsenstraat in Goes, nieuwbouw van sportopieiding Cios en voormalig Landbouwcentrum. collage Rolant Quist/foto's Willem Mieras GOES - Speeltuinvereniging Wip Wap in Lewedorp, de vereniging voor Midden- en Kleinbedrijf in Wemeldinge en Stichting Centree in Zierikzee krijgen een zogeheten coöperatieve bijdrage van Rabo bank Oosterschelde. De Rabobank heeft geen aandeelhouders aan wie periodiek dividend wordt uit gekeerd, maar biedt ondersteuning aan maatschappelijke, economi sche en duurzame projecten. De ondersteuning bestaat niet alleen uit geld, maar maar ook uit inzet van medewerkers en beschikbaar stellen van bijvoorbeeld vergader ruimtes. Aanvragen voor het divi dend kunnen worden ingediend via de website van de bank. In de cember is de volgende vergadering van de commissie die bijdragen toekent. door Luc Oggel WEMELDINGE - SOB Research doet vanaf volgende week maandag ar cheologisch onderzoek op het Dorpsplein in Wemeldinge. Uit een inventarisatie is gebleken dat op de plek van het nieuw aan te leggen regenwaterriool mogelijk waardevolle objecten liggen. Voor het onderzoek wordt een sleuf gegraven vanaf de Dorps straat tot aan de ingang van de su permarkt. De sleuf wordt afgezet met bouwhekken, de supermarkt blijft: bereikbaar. Automobilisten kunnen het Dorpsplein vanaf de Dorpsstraat niet oprijden. Het werk duur naar verwachting een week, maar is afhankelijk van de vondsten die worden gedaan. Het voorbereidende werk begint don derdag. Behalve de aanleg van een nieuw regenwaterriool, die in maart volgend jaar gereed zal zijn, wacht het Dorpsplein zelf ook nog een grondige herinrichting. Die laat echter, onder meer vanwege de riolering, nog even op zich wachten. De koningin zal het op 30 april dan ook met het 'oude' plein moeten doen. GOES De gemeente Goes houdt op woensdag 28 oktober een verkoop van fietsen die bij het station zijn weggehaald. Het gaat om circa tach tig fietsen, die fout gestald stonden en die niet door de rechtmatige ei genaar zijn opgehaald. De rijwie len a 25 euro worden alleen ver kocht aan particulieren. Er wordt gewerkt volgens het principe 'wie het eert komt, wie het eerst maalt' en er mag één fiets per persoon worden gekocht. De verkoop is van van 9 tot 12 uur bij de Oosterschel- dewerf, Houtkade 7a in Goes. KAPELLE Kapelle zoekt jongeren in de leef tijd van 12 tot 18 jaar die de toekom stige gemeentelijke jongerenwebsi- te willen ontwerpen. Daarvoor wordt vanaf 2 november een work shop website maken aangeboden in jongerencentrum Trinnety. De (gratis) cursus bestaat uit drie avon den, verdeeld over drie weken. Er is plek voor veertien deelnemers, belangstellenden kunnen zich aan melden via c.scheermeijer@kapelle.nl of 06-51281742 (wo t/m vr.) GOES De gezamenlijke Goese ouderenso- zen houden morgen in samenwer king met SMWO Ouderenwerk een muzikale feestmiddag in De Griffi oen in Wolphaartsdijk. Iedereen vanaf 55 jaar is vanaf 13.30 uur wel kom om een optreden van De Jo chies bij te wonen. Gijs van der Sluis en Rob Vaillant (alias De Jo chies) halen onder de noemer 'Ver geten liedjes komen weer tot le ven' Nederlandstalige liedjes uit de oude doos. KORTGENE Bressiaander Tijl Damen was on derwijzer en is nu professioneel kinderartiest: hij speelt liedjes en vertelt fantasieverhalen. Kortgeleden kwam zijn eerste cd met kinderliedjes, 'Lente in je bol' uit. Damen vertoont zijn fantaseer- kunst zaterdag 24 oktober in de op kamer van Café de Graaf van Buren in Kortgene. Het optreden duurt een uur en is bedoeld voor kinderen tot tien jaar. De Herfstvakantie-fantasiereis begint om 15.00 uur. VIDEO Rob van Stappe en Jeroen Boone zijn Europees kampioen auto-audio. Bekijk een video op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto partner in wanen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73