PZC Borsele haalt de broekriem aan 17 Brammetje Dump heet nu BD Store Onderhoud aan Vlaketunnel Meld ervaringen met welstand almanak Goedkoop BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 26 BEGROTING Gemeente wil tekort 402.640 euro wegpoetsen door op diverse posten te beknibbelen Samenspel, Kippenvel! Dinsdag 20 oktober 2009 'Geen pinautomaat, maar eerder maatschappelijk partner' Concert: Ribot opnieuw met band in Middelburg Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele komt volgend jaar 402.640 eu ro tekort. Tal van bezuinigingen moeten in 2010 het saldo onder de streep uiteindelijk weer op nul krij gen. Voor de daaropvolgende jaren moeten nog aanvullende bezuini gingen worden gezocht. Zou Borsele op dezelfde voet ver dergaan, dan zou de inkomstender ving tot 2013 oplopen tot 1,4 mil joen euro. „We zagen dit aanko men", vertelt wethouder Mart de Bruijne (financiën, WD). „We wisten al even dat er minder geld van het Rijk zou komen dan ver wacht en ook wij voelen in deze economisch zware tijd dat er min der grond wordt verkocht en min der bouwaanvragen worden ge daan. We ontkomen er dus niet aan om de raad een aantal bezuini gingsvoorstellen te doen." Zo wil het college van B en W in totaal voor 115.000 euro besparen op onderhoud van groen en gebou wen, gebruik van lichtmasten en huisvesting van onderwijsinstellin gen. Ook wil het college de wel standscommissie afschaffen. Het vervangen van de commissie door een dorpsbouwmeester moet een besparing van 26.000 euro opleve ren. Het college wilde de rekenka mercommissie eveneneens opdoe ken, maar dat kan niet, hoorde De Bruijne gisterochtend. „De ver wachting was dat deze plicht zou vervallen, maar dat blijkt niet het geval. De wet schrijft ook per 1 ja nuari nog voor dat de rekenkamer- functie (het controleren van ge meentelijk beleid door een onaf hankelijk orgaan) verplicht blijft. Voor deze 18.000 euro moeten we dus nog een nieuwe bezuinings- maatregel zien te vinden." De grootste besparing (125.000 eu ro) komt uit een post voor de ver bouw van het gemeentehuis. Bor sele nam als 'gewenning' al jaar lijks geld in de begroting op voor de verbouwing. De opplusrege- ling, waarbij inwoners worden ge holpen hun woning praktisch aan te passen, wordt met 7500 euro ge halveerd. Van het gemeenteperso- neel wordt ook een offer gevraagd. Zij moeten vijftig procent eigen bij drage leveren in de kosten voor be- drijfssport. Dat levert 11.000 euro op. 'S-HEER ARENDSKERKE - Het klonk soms een beetje als een grieperige olifant, maar dat mocht de pret zeker niet drukken. Eenender tig leerlingen van groep 3 en 4 van openbare basisschool Schengehof in 's-Heer Arendsker- ke, die tot een paar weken geleden nog nooit een trompet of ander blaasinstrument hadden aangeraakt, traden gisteravond op in het dorpshuis met de plaatselijke brassband Excel sior. Ze brachten de eerste acht maten van het stuk 'Samenspel, kippenvel' ten gehore. Het optreden is onderdeel van een muziekpro- mmmwmmmwM GOES - Na 45 jaar Brammetje Dump hebben de eigenaren de t naam gewijzigd in BD Store. Dat hebben ze gedaan omdat de bena- ming 'dump' een wat minder posi- t tief imago zou hebben gekregen, j Dump en partijhandel hebben plaatsgemaakt voor 'een modern assortiment' merkproducten. I Brammetje Dump bestaat voort in de initialen BD. De winkels van BD Store zitten in Middelburg en Goes. VLAKE - Rijkswaterstaat voert van nacht werkzaamheden uit aan de Vlaketunnel in de A58. Het gaat om controle van de brandmeldinstallaties, onderhoud aan de camera's en het vervangen van lampen. Vanwege het werk is de buis richting Bergen op Zoom afgesloten. Volgend jaar wacht een ingrijpen de renovatie van de bijna veertig jaar oude tunnel. In 1992 gebeurde dat voor het laatst. GOES - Voor een achtergrondver haal verzoekt de PZC-redactie Be- velanden-Tholen lezers die negatie ve ervaringen hebben met de wel standscommissie in hun gemeen te, deze te melden. U kunt uw ervaringen beknopt op schrift stellen en deze per email sturen naar: redgoes@ pzc.nl. U kunt ook bellen: 0113-315672. De redactie zal de reacties inventa riseren en zonodig contact opne men. ject van de school en Excelsior. foto Willem Mieras 1 video op www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Sicilië stond al jarenlang op hun ver langlijstje en dit najaar moest het er maar eens van komen. Zeker toen bij het boeken van het vliegticket bij die vliegmaatschappij het tarief voor de heenreis maar liefst 0,0 euro bleek te zijn. De terugreis kostte weliswaar 14,99 per persoon, maar dat mocht de pret niet drukken. Nee, daar heeft die prijsvechter iets anders voor be dacht. Bij de toeslagen zit namelijk een li miet aan het gewicht van de koffer: 15 kilo. Op de terugreis was één van de twee koffers een kilo te zwaar en dus moesten ze 15 euro bijbetalen. En toen ze net een kwartier weg wa ren, meldde de piloot zich: bij het op stijgen waren wat vogels geraakt, dus ze moesten weer terug. Toen volgde een 'rondje van de zaak' van vijftien minuten boven zee, en aan sluitend zeven uur wachten op een nieuw vliegtuig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71