Drukke tijden voor Middelburg bsrco 23 Borsele moet komende jaren flink bezuinigen a&Ap 2010 Reeks van evenementen vergt veel van gemeentelijk apparaat KOM OOK NAAR DE MODEFLITSEN! DONDERDAG 22 OKTOBER dinsdag 20 oktober 2009 ,§JBi S Vlï:?' V"/ iMli jfNli 51 riïi CS 1 filUi S Middelburg is in de loop der tijden wel wat gewend als het gaat om koninklijk bezoek. In 1894 werden de toen bijna 14-jarige koningin Wilhelmina en haar moeder koningin-regentes Emma ingehaald in de Zeeuwse hoofdstad. Hier rijdt de stoet over de Koningsbrug. foto Beeldbank Zeeuwse Bibliotheek door Carla van de Merbel en Theo Ciele e zou van minder zenuwach- I tig worden. Middelburg krijgt I volgend voorjaar veel grote I evenementen en koninklijk bezoek te verwerken. Op 30 april Koninginnedag mét de koninklijke familie binnen de stadsgrenzen, op 10 mei de finish van een etappe van de wielerkoers Giro d'Italia, op 17 mei de herden king van het bombardement van 1940 en op 29 mei de uitreiking van de Four Freedoms Awards, waarbij traditiegetrouw ook leden van het koninklijk huis aanwezig zullen zijn. Burgemeester Koos Schouwenaar erkent dat het een drukke maand gaat worden voor zijn stad, zo liet. hij vrijdag blijken vlak na het ho ren van het nieuws dat koningin Beatrix op 30 april naar Middel burg komt. „We hebben van tevo ren natuurlijk wel gekeken of het allemaal kan. We zullen alle zeilen moeten bijzetten, maar samen met de politie, ondernemers, Oranjeverenigingen en de Stich ting Evenementen Middelburg moet het lukken. Met Sinterklaas (in 2006 was de landelijke intocht in Middelburg, red.) is het ook ge lukt." Voordat de periode van grote pu blieksevenementen begint, zijn er ook nog de gemeenteraadsverkie zingen op 3 maart en onderhande lingen over de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders. De lichten zullen de komende winteravonden lang blijven branden in het stadskan toor. De vraag is wat de gemeente zelf kan doen en hoeveel krachten van buiten moeten worden ingeleend. Wat de Giro d'Italia en het project Het Vergeten Bombardement be treft, heeft de gemeente dat zelf in de hand. De uitreiking van de Four Freedoms Awards is vooral een zaak van de provincie. Als het om Koninginnedag gaat. zal de ge meente met de provincie om de ta fel moeten gaan zitten. De kosten voor ontvangst van Ha re Majesteit op 30 april kunnen flink oplopen. Een half miljoen eu ro of meer is de afgelopen jaren de norm geweest: Almere trok 630.000 euro uit in 2006, Den Bosch 650.000 euro in 2007, Frane- ker 450.000 euro in 2008 en Apeldoorn had de kosten van Ko ninginnedag 2009 begroot op 650.000 euro. HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele komt volgend jaar 402.640 eu ro tekort. Tal van bezuinigingen moeten in 2010 het saldo uiteinde lijk weer op nul krijgen. Voor de daaropvolgende jaren moeten nog aanvullende bezuinigingen wor den gezocht. Zou Borsele op dezelfde voet ver dergaan, dan zou de inkomstender ving tot 2013 oplopen tot 1,4 mil joen euro. „We zagen dit aanko men", vertelt wethouder Mart de Bruijne (financiën, WD). „We wisten al even dat er minder geld van het Rijk zou komen dan ver wacht en ook wij voelen in deze economisch zware tijd dat er min der grond wordt verkocht en min der bouwaanvragen worden ge daan." B en W willen 115.000 euro besparen op onderhoud van groen en gebouwen en huisvesting van scholen. Ook wil het college de welstandscommissie afschaffen. De grootste besparing (125.000 eu ro) komt uit een post voor de ver bouw van het gemeentehuis. Ver der wordt de opplusregeling, waar bij inwoners worden geholpen hun woning aan te passen met 7500 euro gehalveerd. Van het ge- meentepersoneel wordt ook een offer gevraagd. Zij moeten vijftig procent eigen bijdrage leveren in de kosten voor bedrijfssport. TUSSEN 10.00 - 17.00 UUR lange vorststraat - goes 'zolang de voorraad strek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65