Het draait bij taxaties 'Een foutje en je hebt de blaren in je hand' Bietentocht 181 Fotogroep houdt jaarexpositie in galerie Zierikzee 'Ik ken mensen die zuinig leven om een mooie kaart of boek te kunnen kopen. Dat zijn de echten hè?' taxateur Durk de Jong Hobbymarkt Pufmeet Vrouwen van Nu zijn beleeft lustrumeditie weer creatief bezig Atelier Kort Kreatief houdt open huis Brammetje Dump heet nu BD Store Sporthal ontruimd na gaslek Keren op weg loopt fout af dinsdag 20 oktober 2009 De jaarlijkse Bietentocht is gisteren van start gegaan. De tocht met histo rische zeilschepen op en rond de Oos- terschelde wordt gevolgd door de PZC. Vandaag de eerste etappe van Sint-Annaland naar Goes. door Melita Lanting Ik vond het een prachtdag. Leuk, enerverend en we heb ben hard gezeild", zegt Jaap Klok, schipper van de Scaldis. Hij is één van de 22 deelnemers aan de jaarlijkse race waarmee de sche pen de vroegere tochten van beurt schippers naar de suikerfabriek la ten herbeleven. Direct na de start in Sint-Anna land moesten de bemanningen flink aan de slag. Op de Ooster- schelde stond een windkracht vier tot vijf en dat is voor de histori sche zeilschepen al een aardig ste vige wind. „Eén foutje en je hebt de blaren in je hand staan", zegt Klok. Door de wind ontspon zich op de Oosterschelde een mooie strijd tussen de deelnemers. „Wij hebben een heel stuk samen geva ren met de Pauline Elizabeth. Voor elkaar langs kruisen en el kaar in de weg zitten. Dat was leuk", zegt Klok. Op het Havenkanaal naar Goes hadden de schepen de wind pal te gen. Dat betekende bomen (met een paal in het water voortduwen) en jagen (met een touw vanaf de wal voorttrekken). „Ik heb zien ja gen met mensen, met paarden en ik heb zelfs een tractor gezien", zegt Klok. De deelnemers varen 'op tijd', wie legt de etappe het snelst af. Daar naast is historie en vaartechniek belangrijk. Hoe ziet de bemanning er uit en hoe zeilt de schipper. „Van die historie heb ik wel heel ruime opvattingen gezien", zegt voorzitter Dick Hoogstad en schip per van de Pauline Elisabeth la chend. „Ik heb Vikingen gezien en een schip met verplegers. Ik wist niet dat in die tijd de Henri Du- nant ook al voer." Vanochtend vanaf 9.00 uur ver trekken de schepen uit Goes. Van wege de gunstige wind zeer waar schijnlijk onder zeil en dat levert prachtige plaatjes op. De schepen worden vanaf 14.00 uur in Zierik- zee verwacht. SCHARENDIJKE OUWERKERK De Hobbymarkt Scharendijke in dorpshuis De Putmeet wordt zater dag voor de vijfde keer gehouden. Er zijn diverse workshops waar voor een kleine vergoeding aan kan worden deelgenomen. De kin derworkshop van Creabloem is dankzij een bijdrage van de dorps raad gratis. Verder zijn er hobbyma terialen te koop. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. ZIERIKZEE Atelier Kort Kreatief aan de Ban- ninklaan 8 in Zierikzee houdt ko mende vrijdag en zaterdag open huis. Het atelier is gespecialiseerd in beelden voor binnen en buiten. De openingstijden zijn vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. MEEST GELEZEN: 1. Nieuwe feiten oorlogsdrama (foto) 2. Ongeval op Dammenweg 3. De Danschutter van lijst CDA TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Meer nieuws uit de regio op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Workshops strovlechten, kaarten maken, schilderen, bloemschikken, haken en vouwen zijn donderdag mee te maken tijdens de crea-avond van Vrouwen van Nu in het dorpshuis van Ouwerkerk. De vrouwen hebben een herfstmarkt ingericht waar boeken en kunst werkjes te koop zijn. De opbrengst is bestemd voor de jubileumvie ring in 2011. Aanvang 19.30 uur. GOES Na 45 jaar Brammetje Dump heb ben de eigenaren de naam gewij zigd in BD Store. Dat hebben ze ge daan omdat de benaming 'dump' een wat minder positief imago zou hebben gekregen. Dump en partij- handel hebben plaatsgemaakt voor 'een modern assortiment* merkpro ducten. Brammetje Dump bestaat voort in de initialen BD. De win kels zitten in Middelburg en Goes. MIDDELBURG De sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg is gisteravond om streeks kwart over acht ontruimd nadat er een gaslek was geconsta teerd. In de zaal waren op dat mo ment twaalf rolstoelbasketballers bezig. Zij konden zonder proble men het pand verlaten. Op de atle tiekbaan buiten de sporthal was een vijftigtal hardlopers aan het trainen. Zij moesten eveneens het terrein van de sporthal verlaten. ELLEMEET - Een 69-jarige man uit Yerseke is gisterochtend met nekklachten vervoerd naar het ziekenhuis na een verkeersongeval op de N57, ter hoog te van Ellemeet. Een 44-jarige man uit het Duitse Netphen wilde daar zijn auto keren. De man uit Yerseke was net aan het inhalen. Hij raakte de Duit se auto en reed daarna tegen een ANWB-bord. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Voor de derde keer houdt de Fotogroep Schou- wen-Duiveland haar jaartentoon stelling. „Momentopname is een veelzijdige expositie die de bezoe kers verrast," meldt de groep. Te zien is nieuw werk in de genres portret, landschap, reizen, straatfo tografie en dieren. De Fotogroep Schouwen-Duiveland is een club van amateurs met leden uit ver schillende delen van Zeeland. Door met elkaar te praten en ken nis te delen ontwikkelen de leden zich steeds verder. Momentopname is van 24 oktober tot en met 8 november te zien in galerie La Ligne Rouge aan de Meelstraat in Zierikzee. van Marietje (rechts op de foto) en foto Dirk-Jan Gjeltema Arie Molendijk (links) en Durk de Jong (midden) kijken naar de Statenbijbel Wim van Noort-Hooglander uit Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 60