van de bus' .NL binnenlandI 5 zeker niet aan Dirk Vooral het personeel van DSB is de klos 'Een touringcar is toch relatief veilig' waarom zou je meer betalen Nieuw onderzoek naar Willeke Oost Granaten tussen piepers in fabriek Nieuwe beelden rellen Hoek van Holland Huisvesting arbeiders in tenten mag Bestuurder Robin Linschoten wil niet bevestigen dat de bank moedwillig ten gronde isgericht. Rasoptimist Scheringa springt opvallend creatief om met de feiten BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm S 9 plaats op de,A7 nabij Barcelona. Ook toen schoot een bus in een bocht door de vangrail. Zes passa giers kwamen toen om het leven. De vierdejaars scholieren die bij el kaar zitten gegroepeerd in de grote hal van het viersterren Palace Ho tel in Calella vertonen nauwelijks emotie. Ze lopen naar buiten als een ambulance komt met vier klas genoten die uit het ziekenhuis zijn ontslagen. Een meisje met een wit gezicht kijkt strak voor zich uit. „Het is allemaal nog veel te kort ge leden gebeurd", meldt een jongen uit Eist. Hij en zijn klasgenoten hebben van de hulpverleners op dracht gekregen hun namen niet bekend te maken. „Ik voelde plot seling heel hard remmen en toen lag ik op mijn rug tegen het dak van de bus." Een meisje vertelt dat ze naar vo ren werd gelanceerd, maar dat ze geen letsel heeft. „Nee, we hadden geen gordels om en dat is maar goed ook, want op de plek waar ik zat, was ik er niet zo goed vanaf ge komen." Zij weten dan nog niet wie het klasgenootje is dat het on geluk niet heeft overleefd. Als ie dereen wachten ze op meer infor matie en vooral wanneer ze naar huis kunnen. Niemand heeft nog zin om naar Barcelona te gaan. Gistermiddag konden de meeste gewonden het ziekenhuis verlaten. Twee SOS-hulpteams uit Neder land kwamen laat in de middag aan om de.terugkeer van het over leden meisje en de lichtgewonden naar Nederland te regelen. In de twee ziekenhuizen in Gerona en Figueres waren tolken om de ge wonden te helpen. De school houdt vanmorgen om tien uur een bijeenkomst voor alle leerlin gen, ouders en medewerkers. Vol gens de alarmcentrale SOS komen ruim dertig scholieren vanmiddag terug naar huis. De anderen ko men morgen terug. DEN HAAG - Het is met twee buson gelukken in twee dagen niet be paald het goede moment om het te zeggen, erkent Nico Zethof van de Stichting Keurmerk Transportbe drijven (SKTB). Maar: „De touring car is het veiligste vervoermiddel dat er is, zo blijkt uit Europese sta tistieken." Toch is het imago an ders. Afgelopen zomer kwamen zes Nederlanders om bij een buson geluk bij Barcelona, gisteren was er het ongeval met de leerlingen van het Canisius College. „Het is een ongelukkig toeval", vindt Zethof. „Het zijn los van elkaar staande ge beurtenissen." Sinds 1996 overle den zeker veertig Nederlanders bij busongelukken in het buitenland, in Nederlandse en buitenlandse bussen. Zethof wijst er op dat de veiligheid van touringcars sterk is vergroot. Per jaar leggen Neder landse touringcars in het buiten land 4 miljard kilometer af. Aankomstdata: ma. en vr. van 30/10 t/m 26/12 Belgische Ardennen: de ideale uitvalbasis voor urenlang wandel en fietsplezier. Breng ook zeker een bezoek aan de historische stad Dinant of aan het mooiste kasteel van de Ardennen, het op een rots gelegen weelderige Chateau de Walzin. Ook de plaatsen Rochefort, Durbuy en Bouillon zijn de moeite waard! Al onze vakantieparken liggen in een prachtige bosrijke omgeving en beschikken o.a. over een receptie, speeltuin, speelzaal en wasserette. Excl. verplichte kosten ter plaatse te betalen Om deze arrangementen te reserveren; Zie www.kras.nl/najaarsactieardennen dinsdag 20 oktober 2009 ASSEN De politie Drenthe begint met een nieuw onderzoek naar het verdwe nen meisje Willeke Dost. Het des tijds vijftien jaar oude meisje ver dween in 1992. De politie heeft van af mei dit jaar alle beschikbare in formatie over deze verdwijning geïnventariseerd en gedigitali seerd. Volgens de woordvoerder zijn er voldoende vragen om een nieuw onderzoek te beginnen. GRONINGEN In een partij aardappelen bij een aardappelverwerker in Ter Apelka- naal (Groningen) hebben medewer kers van de fabriek afgelopen week end twintig granaten gevonden. Dat meldde de politie gisteren. Volgens een woordvoerder van de politie is niet bekend waar de gra naten vandaan komen. Waarschijn lijk gaat het om oefengranaten uit Duitsland. ROTTERDAM De politie toont vanavond in het te levisieprogramma Opsporing Ver zocht nieuwe beelden van tien ver dachten die betrokken zouden zijn bij de rellen op het fataal verlopen strandfeest Sunset Grooves in Hoek van Holland. Dat meldde de politie gisteren.'Op dit moment is hun identiteit nog niet bekend bij de politie. De foto's hebben al wel op interne politiesites gestaan. DEN HAAG Minister Eberhard van der Laan (Wonen) vindt huisvesting van werkkrachten uit het buitenland in tenten 'verdedigbaar'. Dat schrijft hij in een brief die gisteren aan de Tweede Kamer werd ge stuurd. Wel moet te allen tijde zijn voldaan aan de eisen op gebied van veiligheid, hygiëne en voorkomen van overlast, aldus de bewinds man. DSB-personeel in Wognum blijft geloven in Dirk Scheringa. Gisteren was te lezen wie zij het bankroet verwijten. foto David van Dam/GPD DSB Bank onder curatele zou wor den gesteld, komt door een lek 'dat zomaar bij Financiën of DNB zou kunnen zitten'. DNB-presi- dent Wellink heeft DSB in de af grond geduwd door via een 'boek houdkundige truc' de leencapaci- teit van de bank fors te beknotten. En dat bewindvoerder Joost Kui per dezelfde man is die door de toezichthouder was aangewezen om hem op te volgen, is volgens Scheringa evenmin zuivere koffie. De man die zegt dat hij zijn hele vermogen van 250 miljoen euro kwijt is, schetst zo behendig de contouren van een samenzwering. Over het waaróm laat hij zich niet uit, dat mogen gedupeerde spaar ders en wanhopige werknemers zelf invullen. Misschien was 'cow- boybank' DSB een te lastige luis in de pels van grote banken, of had de deftige Wellink een hekel aan parvenu Scheringa? Het lag in elk geval niet aan de bank, want daar was niets mis mee. Scheringa heeft velen overtuigd, blijkens de stroom loyaliteits verklaringen van zijn personeel en de verontwaardiging in Wognum en omstreken over het optreden van Bos en Wellink. Maar er is ook scepsis. DSB-be- stuurder Robin Linschoten wilde niet bevestigen dat ook hij vindt dat de bank moedwillig ten gronde is gericht. Daarmee wekt de VVD-coryfee op zijn minst de indruk dat hij de mening van zijn baas niet deelt. Eén man zal Scheringa zeker niet overtuigen: Wouter Bos. Die trok gisteren een aardige parallel om uit te leggen waarom DSB kopje onder ging. „Iemand verdrinkt omdat hij niet kan zwemmen, niet omdat hij niet wordt gered." Het faillissement van de DSB Bank kent vele slachtof fers. Een overzicht: SPAARDERS Klanten met een spaarrekening tot ïoo.ooo euro (bij een en/of reke ning tot 200.000 euro) krijgen al hun geld terug. Spaargeld dat bo ven die bedragen uitstijgt, is men vermoedelijk kwijt. ACHTERGESTELD DEPOSITO Spaarders die een 'achtergesteld de posito' bij de bank hebben zijn hun geld vrijwel zeker kwijt. Of ze nog iets krijgen hangt af van de waarde van de boedel. In ruil voor een hoge rente liepen ze dat risico in geval van een faillissement. Daarvoor zijn ze gewaarschuwd. HYPOTHEKEN Wie een hypotheek heeft bij DSB, moet de rente gewoon blijven beta len. Onbekend is wat er met die hy potheken gebeurt. Normaal wor den ze overgenomen door een an dere bank. Door de combinatie met soms torenhoge koopsompolis sen is deze portefeuille (ook door de schadeclaims die hierover lo pen) echter niet zo interessant. PERSONEEL Het grote slachtoffer is het bank personeel. Er werken zo'n 2000 mensen. 1300 medewerkers heb ben gisteren direct ontslag gekre gen. De rest blijft voorlopig om de lopende zaken af te wikkelen. Veel personeelsleden zijn ook financieel betrokken bij de bank. De betrok ken regio wordt door het faillisse ment van de grootste werkgever economisch zwaar getroffen. 4-/5-/6-/8-daagse autovakanties .gfsonen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5