Thuredriht krijgt blauwe envelop eeland Goedkoop SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 21 TOERISTENBELASTING Stichting zegt niet te verhuren, maar zieke kinderen gratis vakantie te bieden 't Oliegeultje is niet meer GroenLinks stelt vragen over geld Onderhoud aan voor bestrijding jeugdwerkloosheid Vlaketunnel almanak Het draait bij taxaties van boeken zeker niet alleen om geld Dinsdag 20 oktober 2009 Solanum: na het bitter komt het zoet Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - De stichting Thuredriht doet een dringend beroep op het gemeentebestuur voor vrijstelling van de toeristenbelasting. Volgens voorzitter Bart Schot hoeft de stichting niet te betalen omdat de stichting weliswaar vakantiehui zen exploiteert maar daar geen geld voor vraagt. „Er is ook nooit over toeristenbelasting gespro ken", zegt Schot. De stichting Thuredriht heeft drie vakantiewoningen in Renesse. De ze huizen worden beschikbaar ge steld aan families met kinderen die kanker hebben. Die families be talen daar niets voor. De stichting drijft op giften vanuit de samenle ving. Drie jaar geleden viel ineens een eerste aanslag van de toeristen belasting op de mat. Ook vorig jaar en dit jaar kwam een aanslag, het gemiddelde bedrag over de af gelopen jaren was 1800 euro. Schot denkt dat de aanslagen zijn gekomen omdat er een foutje is ge maakt. Hij legt uit dat de huizen in de wintermaanden altijd leeg stonden en dat de stichting dat toch eigenlijk wel jammer vond. Er werd contact gelegd met de MS-vereniging om te kijken of er belangstelling was om in de win termaanden op vakantie naar Re- nesse te gaan. Die belangstelling bleek er te zijn. „We moesten daar wel extra kosten voor maken dus vroegen we tijdens de testperiode een bijdrage in de verwarming en schoonmaak. Vervolgens heeft een mevrouw in het verenigingsblad geschreven dat er een geringe bij drage aan huur moest worden ge geven. Ik denk dat dit tijdschrift ook in het gemeentehuis terecht is gekomen en dat daarom toeristen belasting wordt geheven." De stichting Thuredriht heeft in middels besloten dat ook de MS-patiënten gratis in het vakan tiehuis mogen. Volgens wethouder Wijnand Renden zijn er echter ge gronde reden om aan te nemen dat de stichting wel belasting moet betalen. „In het verleden is de stichting er doorgeglipt. Drie jaar geleden is dat hersteld en wordt de stichting behandeld als ieder ander. Overi gens gaat niet de raad of het colle ge hierover maar de heffingsambte naar. Dat kunnen wij niet beïn vloeden." BURGHSLUIS - Restaurant annex clubgebouw 't Oliegeultje in Burghsluis wordt gesloopt. De watersportvereniging Burghsluis was het dertig jaar oude, uit zeecontainers opgetrok ken, gebouwtje zat. Het nieuwe clubhuis moet voor 1 april 2010 klaar zijn en wordt on der architectuur en in staal uitgevoerd. De nieuwbouw krijgt dezelfde inhoud, maar het terras wordt groter en daar komt ook een sa nitaire unit bij. Het nieuwe Oliegeultje komt ook wat hoger boven het water. In de oude si tuatie kwamen bij 2.60 meter verhoging de 'kelders' van het restaurant onder water te staan. Omdat de leden meewerken, blijven de bouwkosten van de WV Burghsluis beperkt tot 300.000 euro. foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE - GroenLinks in de Schouwen-Duivelandse gemeente raad wil weten of er Europees geld beschikbaar komt ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid op het eiland. Raadslid Theo de Gelder maakt het gemeentebestuur erop attent dat de Europese Unie 1,2 miljoen euro beschikbaar heeft gesteld, voor een aantal Zeeuwse gemeen ten, waaronder Schouwen-Duive- land. Goes verdeelt deze centen. De Gelder wil weten of B en W de ze regeling kennen en of B en W zich bij Goes hebben aangemeld als deelnemer. Het raadslid wil ver der weten hoeveel jongeren op Schouwen-Duiveland geholpen zijn met deze regeling. Tenslotte vraagt De Gelder of de gemeente plannen heeft die met het geld be taald kunnen worden, en zo ja, hoever het daarmee is. VLAKE - Rijkswaterstaat voert van nacht werkzaamheden uit aan de Vlaketunnel in de A58. Het gaat om controle van de brandmeldinstallaties, onderhoud aan de camera's en het vervangen van lampen. Vanwege het werk is de buis richting Bergen op Zoom afgesloten. Volgend jaar wacht een ingrijpen de renovatie van de bijna veertig jaar oude tunnel. In 1992 gebeurde dat voor het laatst. Sicilië stond al jarenlang op hun ver langlijstje en dit najaar moest het er maar eens van komen. Zeker toen bij het boeken van het vliegticket bij een goedkope vliegmaatschappij het ta rief voor de heenreis maar liefst 0,0 euro bleek te zijn. De terugreis kostte weliswaar 14,99 per persoon, maar dat mocht de pret voor de twee Mid delburgers niet drukken. Nee, daar heeft die maatschappij iets anders voor bedacht. Bij de toesla- Tip? redactie@pzc.nl gen zit een limiet aan het gewicht van de koffer: 15 kilo. Op de terug reis was één van de twee koffers een kilo te zwaar en dus moest er 15 euro bijbetaald worden. En toen ze net een kwartier weg waren, meldde de piloot zich: bij het opstijgen waren wat vogels geraakt, dus ze moesten weer terug. Er volgde een 'rondje van de zaak' van vijftien minuten bo ven zee, en aansluitend zeven uur wachten op een nieuw vliegtuig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59