zeeland 119 op www.plakkebord.nl Expositie 'Onder de Waterspiegel' in Hulst Kleurrijk voorjaar in wijk Triniteit Hulst doet mee aan oefening kerncentrale te werken Gemeente doet mee aan Nacht van de Nacht Zumba voor de jeugd in de herfstvakantie Stadsraad samen met politie en gemeente Spooktocht voor de jeugd in de bossen dinsdag 20 oktober 2009 z Bram Verhage, Melanie Provoost en Janwillem Cijzels op dé centrale plak van West-Zeeuws-Vlaanderen: de rotonde in Schoondijke. Over het opknappen van het plein achter hen en alle andere West-Zeeuws-Vlaamse zaken kunnen mensen ideeën spuien op www.plakkebord.nl. foto Peter Nicolai HULST - De waterspiegel staat cen traal tijdens de expositie die vanaf zondag 25 oktober loopt in Kunst huis Gist aan de Broodmarkt 3 in het Hulster Kunstkwartier. Naar een idee van fotograaf Quin- ten Buijsse, die werk exposeert over de Hedwigepolder, volgen ook de andere kunstenaars met passende werken. Servaas Roeland- se belicht winkelcentrum Tref punt, dat binnenkort gesloopt wordt om plaats te maken voor water in de binnenstad van Hulst. Giovanni van Rie heeft beelden in een onderwaterinstallatie ge maakt. Tessa Persijn en Esmee van Cadsand (Atelier Nummer Acht tien) en textielatelier 'Pink Pearl' doen ook mee aan de tentoonstel ling 'Onder de Waterspiegel', even als Francien van der Veeken. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het belooft volgend jaar een kleurrijk voorjaar te wor den in de Terneuzense wijk Trini teit. Er gaan namelijk een kleine 10.000 bloembollen in de grond. Deels in de voortuintjes in de ver schillende straten. De 22 eerste prijswinnaars van de voortuintjes wedstrijd van dit jaar kregen van wethouder Cees Liefting namelijk een veelkleurig bloembollenpak ket cadeau. De winnaars werden door de wijkbewoners aan de hand van een fotopresentatie geko zen tijdens een bijeenkomst in het nieuwe wijkcentrum de Kame leon. Kees Adelaar van Groenbe- heer van de gemeente Terneuzen vertelde over de verschillende soor ten bomen in de wijk, die vroeger bekend stond als 'bomenbuurt'. Behalve een paar tropische soor ten staan alle boomsoorten in de straatnamen ook daadwerkelijk in de wijk. De werkgroep Groen Uiterlijk Tri niteit denkt dat het doel om wijk bewoners meer bewust te maken van het het belang van een groene en verzorgde tuin is bereikt. HULST De gemeente Hulst werkt dit jaar voor het eerst mee aan de Nacht van de Nacht op zaterdag 24 okto ber. Als kersverse millenniumge meente streeft Hulst ernaar bij te dragen aan een duurzame omge ving. Tijdens de Nacht van de Nacht worden de basiliek en de stadsmolen in Hulst niet verlicht en blijft in Kloosterzande de Mo len op de Groenendijk onverlicht. Doel van de Nacht van de Nacht is om mensen bewust te maken van lichtvervuiling en van de mogelijk heden dit terug te dringen. HULST De Stichting Welzijn Hulst houdt dinsdag 27 oktober een Kids Zum ba uurtje. Tijdens deze activiteit in de herfst vakantie kunnen kinderen van 8 tot en met 12 jaar in de gymzaal van het Reynaertcollege aan de Gil denstraat van 10.00 uur tot 11.00 uur kennis maken met deze nieu we dance-fitness rage. Belangstel lenden kunnen zich tot 25 oktober aanmelden door te mailen naar sdeweers@welzijnhulst.nl of te bel len naar 0114-684705. AXEL De stadsraad Axel houdt donder dag vanaf 20.00 uur een openbare vergadering in cultureel centrum De Halle in Axel. Vertegenwoordi gers van de gemeente en politie zijn ook aanwezig om vragen te be antwoorden van inwoners van Axel. Het bezoek van het college van B en W aan Axel op 24 novem ber wordt voorbereid. Ter tafel ko men verder de actielijst van de stadsraad en de opwaardering van Axel 'in algemene zin'. CLINGE De dorpsraad in Clinge houdt zater dag 7 november de jaarlijkse Spook tocht in de Clingse bossen. Om 18.30 uur start de tocht voor de kleintjes, daarna volgen de grotere kinderen. De afsluiting van de tocht is gepland rond 22.00 uur. HULST - Belgische en Nederlandse overheden, waaronder de Zeeuw se gemeenten Hulst, Reimerswaal en Borsele, doen vandaag mee aan een oefening met een 'nucleair on geluk' in de kerncentrale in Doel. Ook gisteren is er al geoefend. Getest wordt of de internationale samenwerking goed verloopt. Ver der wordt gekeken of het instellen van veiligheidszones en het doen van metingen in de omgeving in de praktijk goed werken. In Neder land merkt de bevolking weinig van de test. In België worden om wonenden er wel nauw bij betrok ken. Ze worden 'geïnformeerd' over het ongelukom te zien of nieuwsberichten hen bereiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49