Zeeland pzci ,7 Verhuizing musea krijgt gestalte XTXSCr'-*" Chaos op weg na ongeluk ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 26 MUSEUMBELEID Nieuwe huisvesting voor Schoolmuseum, Industrieel museum en streekmuseum Het Land van Axel Tentoonstelling 'Kind onder Vuur' maakt indruk Met z'n allen brainstormen op www.plakkebord.nl Concert: Ribot opnieuw met band in Middelburg Dinsdag 20 oktober 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De uitvoering van het ambitieuze plan om drie mu sea in de gemeente Terneuzen een nieuwe huisvesting te geven krijgt gestalte. Het Schoolmuseum Schooltijd kan naar verwachting de tweede helft van volgend jaar zijn intrek nemen in het voormalig bankge bouw aan de Nieuwstraat. Het jeugd- en jongerenwerk dat er nu in zit zou eerst nog dit jaar verkas sen naar de Jacob Catsschool, maar dat wordt het eerste kwar taal van 2010. „Aan het bankge bouw hoeven we verder niet veel te verbouwen", zegt wethouder Jaap Bos. Een deel wordt ingericht als expositieruimte. „Daaraan is grote behoefte in Terneuzen. Door de verbouwing van het stadhuis zijn de mogelijkheden om daar te exposeren flink beperkt" De tweede helft van 2010 kan ook de verbouwing van het pand Antheunis in Axel beginnen. Het pand wordt, samen met een eraan vast te bouwen nieuw gedeelte, het nieuwe onderkomen voor streekmuseum Het Land van Axel. „We praten intensief met de vrij willigers over hoe het museum er uit moet komen te zien", zegt pro jectleider Michel de Vos. Binnen kort wordt de inrichting van het museum aanbesteed. Daarvoor zijn vijf gespecialiseerde bedrijven geselecteerd. Om de inwoners op de hoogte te brengen van wat er met het nu troosteloos dichtgespij kerde pand gaat gebeuren, worden er binnenkort informatieborden geplaatst. Wethouder Bos verwacht dat het Cargillterrein in Sas van Gent, waar het Industrieel museum moet komen, vóór eind dit jaar in handen komt van de gemeente. Meteen daarna wordt de stoomge- dreven generator van het terrein van Heros in Sluiskil naar de oude suikerloods op het Cargillterrein gebracht. Vrijwilligers zijn de gene rator nu al aan het ontmantelen' De constructie van een fundering voor de generator wordt nog een hele klus. Aan de suikerloods zelf moet niet veel gebeuren, die is nog in goede staat. De provincie ziet graag dat het museum in Sas van Gent straks een Zeeuws Industri eel museum wordt voor de hele provincie. w*#s TERNEUZEN - Gids Geertje van der Peijl geeft uitleg over een prothese aan kinderen van de Oostvogelschool uit Lamswaarde. Indrukwekkend, interessant, leerzaam, maar ook heel leuk. Zo typeren de jeugdige bezoe kers de tentoonstelling 'Kind onder Vuur' van het Rode Kruis in de Grote Kerk in Terneuzen. De afgelopen weken hebben kinderen uit de groepen 7 en 8 van basisscholen uit de regio deze interactieve tentoonstelling bezocht. Gis termiddag waren de St. Jozefschool uit Hengstdijk en de Oostvogel te gast. Volgende week is 'Kind onder Vuur' van maan dag 26 tot en met vrijdag 30 oktober geo pend voor alle belangstellenden, telkens van 13.00 tot 17.00 uur. De expositie vraagt in een aantal thema's aandacht voor het groeiend aantal oorlogsslachtoffers onder kin deren. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten SLUIS - Sinds de komst van naviga tiesystemen is het verkeer op pol derwegen sterk toegenomen. Deze trend is gesignaleerd door veel boe ren tijdens de 'waaiergesprekken' in opdracht van de gebiedscom- missie in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Met 53 boeren zijn gesprekken geweest aan de keukentafel. Een 'waaier' aan onderwerpen kwam voorbij. Het toegenomen verkeer op de polderwegen is overigens een landelijk probleem. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat probeert de producenten van navigatie-apparatuur te bewe gen doorgaand verkeer uitsluitend over doorgaande wegen te gelei den. De druk van het ministerie heeft tot nu toe weinig resultaat opgele verd. door Martijn de Koning TERNEUZEN - Zes beschadigde au to's, twee gewonden en een chaos op de Axelsestraat, die daardoor urenlang was afgesloten. Dat wa ren de gevolgen van een verkeers ongeluk gisteren in Terneuzen. Rond het middaguur kwam op de kruising met de Dokweg een 41-ja- rige inwoner van Terneuzen, die de Axelsestraat wilde oversteken, door nog onbekende oorzaak in botsing met een 20-jarige plaatsge noot. De auto van die laatste werd door de klap gelanceerd en vloog zo'n honderd meter door de Axels estraat. Onderweg raakte het voer tuig vier geparkeerde auto's en een hek. De bestuurder en een 16-jarige in zittende moesten met nekklachten naar het ziekenhuis. Het ongeluk zorgde voor een forse ravage. Door de klap lagen brok stukken flink verspreid. Zo beland de een accu in de voortuin van een woning. De weg was tot 16.00 uur dicht. Op het kruispunt gebeuren regel matig ongelukken. Naar aanleiding daarvan is de gemeente Terneuzen van plan ter plekke nog dit jaar ver keerslichten neer te zetten. De voorbereidende werkzaamheden daarvoor zijn al gestart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47