281 sport Eindelijk erkenning voor Teun Mulder Vlissingen huldigt sportkampioenen Zilver Rasenberg op NK marathon Bayern München nog zonder Arjen Robben Willeboordse één dag in Turkse dienst Paap krijgt opnieuw geen overschrijving Record voor Brady dinsdag 20 oktober 2009 FOXBOROUCH - Tom Brady passt in het duel met Tennessee Titans. De quarterback van de New England Patriots vestigde een record, met vijf assists voor touchdowns in één kwart. De sterspe ler stond in totaal zes keer aan de basis van een touchdown, waarvan vijf keer in het tweede kwart. De wedstrijd, die in de sneeuw werd ge speeld, eindigde in 59-0 voor New England. De laatste keer dat er in de NFL met zo'n groot ver schil werd gewonnen, was in 1976 toen Los Ange les Rams Atlanta met 59-0 versloeg. De rust stand, 45-0, was wel weer een record. Brady speelde pas zijn zesde duel na een zware knie blessure en werd in het derde kwart gewisseld voor 'rookie' Brian Hoyer. foto Stephan Savoia/AP Baanrenner Teun Mulder heeft sinds kort het Franse Cofidis als sponsor. foto Olaf Kraak door Edward Swier AMSTERDAM - Zijn vroegere sprint maatjes Theo Bos en Tim Veldt hebben zich inmiddels tot duur- renners laten omscholen, maar Teun Mulder doet nog altijd waar hij het beste in is. De 28-jarige cou reur uit het Gelderse Zuuk pro beert deze week, als échte man van de korte adem, tijdens de Zes daagse van Amsterdam weer 'de spijkers uit het hout' te sprinten. Op weg naar de Olympische Spe len in Londen 2012 kreeg Teun Mulder een maandje terug opeens een flink duwtje in de rug. Na een telefoontje uit Frankrijk wist de baancoureur zich zomaar verze kerd van een privésponsor, de Franse kredietverstrekker Cofidis. Daardoor is niet alleen zijn budget wat ruimer, maar krijgt Mulder nu bovendien eindelijk de erkenning die hij al jaren verdient. Dat geeft, zegt hij eerlijk, „wel een lekker ge voel. Al doe ik, of ik nu een rood of oranje shirtje draag, altijd mijn best." Wereldkampioen keirin in 2005, 's werelds beste op de kilometer tij dens het WK van 2008, een ge duchte opponent voor de sprinteli te en, met zijn maatjes Bos en Veldt, ook wereldtop in de teams print. Maar, Mulder sneeuwde - in de tijd dat Theo Bos publiekslieve ling nummer één werd - toch een beetje onder, kreeg (ook al omdat hij soms wat al te nuchter is) zel den de waardering die hem toe kwam. Zelf zegt hij er niet wakker van te hebben gelegen. „Ik ga er niet minder hard van rijden als ik een week niet in de krant sta. Ik doe gewoon mijn ding." Het is Mulder ten voeten uit. Hij doet wat hij van zichzelf vraagt, stelt zelden teleur. Op de Spelen in Peking was hij een van de weinige Nederlandse baancoureurs die zijn niveau haalde, dit yoorjaar stond hij toch maar voor de zesde opeen volgende keer in keirinfinale op het WK. Mulder won brons. Niet eerder wist Teun Mulder een grote privésponsor te vinden, al tijd bleef hij onder hoede van de baanselectie. Nu hij al gekozen heeft voor een maatschappelijke carrière bij de politie (en gebruik maakt van de topsportregeling), kwam ook nog eens Cofidis voor bij. Mulder ziet het als dé erken ning van zijn kwaliteiten. Cofidis, een grote naam in de wielersport, houdt er naast de wegploeg ook al jaren een sterke baanselectie op na. „Ik ben de eerste buitenlander die erbij komt. Ik ben heel blij met die kans." Toch zal het wennen worden. Ke vin Sireau en Francois Pervis wa ren jarenlang concurrenten, nu op eens ploegmaats. „Volgende week rijden we de eerste wereldbeker sa men. Zij komen met het vliegtuig uit Parijs, ik vlieg vanaf Schiphol naar Manchester. En dan zijn we opeens een team. Tot op heden ging het contact vooral via de mail, maar straks rijden we samen voor het eerst de teamsprint. Ik moet me goed concentreren, an ders zou ik ze zomaar proberen te lossen", lacht Mulder, die uitkijkt naar de nieuwe omgeving. „Het is een uitdaging, geeft je carrière weer een impuls. Ik kom in een ploeg met wereldtoppers, geloof dat het voor mij het juiste opstap je richting de Spelen van Londen is." Dat kon hij wel gebruiken. Want in eigen land is er momenteel veel onzeker. De mooie plannen om ge regeld te gaan trainen bij de Frans man Frederic Magné zijn gestrand, en Bas de Bever is als sprintcoach, coördinator van de baanselectie én bondscoach van de BMXers veel te druk. Mulder is er de man niet naar om katten uit te delen, hij houdt er niet van om zich heen te slaan. Mulder: „Omdat ik ervan uitga dat de KNWU het beste met ons voor had, dat de bond de plannen die ze had ook echt uit wilde voeren. Ik heb lange tijd in Japan gezeten vanwege de. keirin, heb een deel van de discussie gemist, maar heb wel gemerkt dat er wat miscom municatie was. Bas is nu gewoon te druk, dat werkt niet. Het zou prettig zijn als er een sprintcoach bijkomt. De sprinters verdienen het ook, het kan niet zo zijn dat het na het afscheid van Theo op eens afgelopen is. Daarvoor heb ben Willy Kanis en ik genoeg la ten zien de laatste jaren." VLISSINGEN Vlissingen huldigt vanavond in het Arsenaaltheater haar kampioenen en kiest de sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar. Voor de titel sportvrouw zijn zwemsters Judith Stap en Manon Minneboo genomineerd, voor de ti tel sportman Remy Vasseur (triat lon), Istvan Bakx (voetbal) en Sam van 't Westende (judo) en voor de titel sportploeg VC Vlissingen, BC Vlissingen, futsalteam Schelde- mond en Groene Ster. Er wordt ook een carrièreprijs uitgereikt. De avond begint om 19.30 uur. AMSTERDAM Petra Rasenberg is zondag op het NK marathon in Amsterdam als tweede geëindigd in de categorie vrouwen 40+. De 44-jarige Terneu- zense noteerde een tijd van 3.17.59. Ze won eerder brons (2005) en zil ver (2006) op het NK. Sjakko Joziasse heeft de zware ma rathon van Echternach binnen de drie uur volbracht. De Koudeker kenaar finishte in de Luxemburgse Ardennen in 2.58.30. De nummer zestien van de laatste Kustmara- thon werd daarmee 26e overall en vijfde in de categorie mannen 35+. BORDEAUX Arjen Robben speelt morgen niet met Bayern München in de Cham pions League tegen Bordeaux. De aanvaller is onvoldoende herstel van een operatie aan de knie, drie weken geleden. Trainer Louis van Gaal moet het in Frankrijk ook doen zonder Frank Ribéry, Ivica Olie en Breno. Over de inzetbaarheid van Edson Braaf heid bestaat enige twijfel. De van FC Twente gekomen verdediger heeft last van een spierblessure. ORLEANS De Middelburgse judoka Elisabeth Willeboordse, lid van Budokan Rot terdam, heeft zondag een uitstapje gemaakt naar een Turkse club. Met Kocaeli kwam ze in actie in de Eu ropa Cup voor clubteams in het Franse Orleans. Dat kon omdat Bu dokan niet aan de Europa Cup mee deed. Het team van Kocaeli werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Wille boordse, de nummer twee in de klasse -63 kilo van het afgelopen WK, won wel haar twee wedstrij den. MIDDELBURG Frits Paap heeft opnieuw geen toe stemming gekregen om over te stappen van Kloetinge naar Baro nie. De voetballer uit Serooskerke moest na vorig seizoen weg bij RBC Roosendaal, waarna hij voor zaterdag-eersteklasser Kloetinge koos. Op die beslissing kwam hij te rug, omdat hij betere perspectie ven zag bij zondag-hoofdklasser Ba ronie. De KNVB stak daar een stok je voor. De Bredase club denkt nu aan een civiele procedure, maar be rekent zorgvuldig haar kansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30