2 'Bewoner asielzoekerscentrum stak uit noodweer met mesje' PZC Doorgaan De krant 5 weken voor 15 euro! Hoe moet dat nu met m'n lening? DSB MM Het personeel van financieel adviseur DGA in Vlissingen zit in onzekerheid: het bedrijf is eigendom van Dirk Scheringa. Trekt de DSB-bank DGA mee in zijn val? c D dinsdag 20 oktober 2009 Op het bureaublad van mijn computer lachen mijn twee dochters me zonovergoten toe. Het beeld van het vrouwtje van Stavoren tussen hen ingeklemd. Ze tuurt over de Zuiderzee in af wachting van de schatten die haar kapitein naar haar toe moet brengen. De jongste staat met de rug naar het vrouwmens toege keerd en de oudste heeft haar in een soort wurggreep. Het is een mooie foto. Het vrouwtje is het af schrikwekkend toonbeeld van de gevolgen van graaierigheid. Ik hoop dat mijn dochters geen graaiers worden en dat ze zich ac tief zullen verzetten tegen uitbui ting van anderen. Voorlopig ont wikkelen ze zich sociaal, soms misschien zelfs een beetje te so ciaal. Natuurlijk kennen ze op de ze leeftijd ook een zekere eksterig- heid voor mooie en hippe spul len, maar ik heb niks te klagen. Zijn ze bijzonder? Nee, het tegen deel is het geval. De herfst, de kou en de korter wordende dagen in combinatie met het nieuws doen u misschien denken, dat u het enige fatsoenlij ke mens bent. De enige die nor maal zijn belasting betaalt en zich onbetaald of onderbetaald inzet voor zijn medemens. Maar ook dat is niet waar. Ik ken er vele, veel meer dan graaiers en oplichters. Alleen is dat geen nieuws, het is niet op zienbarend. Het nieuws gaat over hebzucht en rijkdom. Het gevolg is, dat nogal wat men sen zich gaan afvragen of zij de enige idioten zijn, dié zorgzaam, met mededogen, respectvol en zonder winstbejag met hun mede mens omgaan. Misschien denkt u wel: „Het wordt tijd, dat ik eens wat meer aan mezelf ga denken, net als die anderen." Maar dat zal niet gaan. U zult uw buurvrouw helpen als ze hulp no dig heeft. U zult uitstappen uit uw auto als u ziet dat een kind uw hulp nodig heeft. Ook al komt u dan te laat voor die afspraak. Waarom? Zo zit u in elkaar. Daar door is het hier een beetje uit te houden. Laten we vooral zo doorgaan, ook al zijn de dagen kort. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van €71,35 per kwartaal (NAM) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 99 10 voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie 'Je denkt: zou het door Nadia Berkelder en Cornelleke Blok Weet je al wat?'Die vraag kreeg Arjan de Graaf afgelopen week ontelbare ke ren van zijn medewerkers te ho ren. Een helder antwoord moest hij schuldig blijven, want zelfs de kantoordirecteur krijgt alleen infor matie via de media. „Ik zat vorige week maandagochtend in de auto toen ik hoorde dat het echt niet Het faillissement van de DSB Bank heeft 'nul kom ma nul nadelige gevolgen' voor klanten van DGA, zegt kan toordirecteur Arjan de Graaf DGA Financieel Adviseurs is een tussenpersoon. Het bedrijf bemid delt tussen particulieren en ban ken of verzekeraars. DGA ver koopt leningen, hypotheken, verze keringen en pensioenen aan bijna twintigduizend klanten. „Wij hebben geen producten bij DSB", zegt De Graaf „We doen za ken met ING, ABN Amro en aller lei andere geldverstrekkers van Ne derland. Alleen via het bedrijf Hendriks Partners, dat we over genomen hebben, zijn tien tot vijf tien hypotheken afgesloten bij DSB. Dus dat is verwaarloosbaar." Ook als DGA verkocht wordt of failliet gaat, heeft dat volgens De Graaf geen gevolgen voor klanten. „Wij zijn geen contractant. Men sen verzekeren zich bijvoorbeeld bij Delta Lloyd, niet bij ons. Wij zitten daar alleen als contactper soon tussen. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze hun verzeke ringspremie nog een keer moeten betalen. Als de verzekerde z'n pre mie betaald heeft, dan werkt dat volgens de wet 'bevrijdend'. Verze keraars kunnen dan dus niet als nog bij de klant aankloppen." goed ging met de DSB Bank. Ik heb meteen rechtsomkeert ge maakt. Op kantoor heb ik het er met de medewerkers over gehad, maar ik kon niks concreets zeggen. Het is een bizarre situatie." DGA maakt deel uit van DSB Be heer. „Dat bedrijfsonderdeel is niet failliet", benadrukt De Graaf „Maar het lijkt een kwestie van tijd." En juist die onzekerheid zorgt voor grote onrust bij de 35 mede werkers van DGA. Ze keken giste ren met z'n allen naar de perscon ferentie van Dirk Scheringa. „Die dertienhonderd medewer kers van DSB hebben tenminste duidelijkheid, zij het op een nega tieve manier. Wij weten, niet wat dit voor ons betekent", zegt mana- gementlid Menno Poppe. Medewerker Jonas de Koning vindt het onwerkelijk. „Je denkt: in zo'n situatie komen alleen grote bedrijven terecht. Ik had nooit ver wacht dat zoiets in Zeeland kan ge beuren. Ik ben net zo enthousiast als altijd, maar het kan ook zo zijn dat morgen om half tien bij de kof- Doek valt voor DSB Bank fie wordt gezegd dat het klaar is. Ja, daar lig ik wel wakker van. Het is heel dubbel. Je denkt: moet ik nu gaan solliciteren? Maar mis schien is er een goede partij die het bedrijf koopt." „Allerlei scenario's doen de ronde in het kantoor. Elk berichtje in de media wordt uitvoerig bespro ken", zegt medewerker Patrick Keulemans. „In het ergste geval denk je: zou het hek vandaag nog open zijn? Het positieve scenario is dat kopers op de stoep liggen." Keulemans krijgt al ongeruste tele foontjes van klanten. „Een kwar tier geleden had ik er nog één aan de lijn. Ik vertel hen dat ze zich geen zorgen hoeven te maken. Geen enkele klant zal hier gelde lijk nadeel van hebben. Het enige wat kan gebeuren is dat ze straks niet meer Patrick, maar Kees aan de telefoon krijgen." Petra Kal- jouw, van Personeel en Organisa tie, is er niet gerust op. „Ik ben bang hoe de klanten zullen reage ren. Straks raken ze in paniek en halen ze alles bij ons weg. Er be staat zoiets als massahysterie." Stichting Administratiekantoor Dirk Scheringa Beheer DSBBeheerbv DS Verzekeringen Holding nv DS Sport en Art Beheer bv (o.a.AZen Scheringa Museum) I Onderdelen van DSB-imperium waarover faillissement is uitgesproken I DSB participaties DSB intermediair DGA nb: niet alle vertakkingen weergegeven DSB-topman Dirk Scheringa anp bron: jaarverslagen bedrijvengids kvk door Frank de Klerk DEN HAAG - Een 32-jarige voormali ge bewoner van het asielzoekers centrum (AZC) in Middelburg is het niet eens met zijn veroorde ling tot een half jaar celstraf we gens het steken van een medebe woner met een kelnersmesje. Volgens de man verkeerde hij in doodsangst. Hij verdedigde zich slechts tegen een medebewoner, die hem met een mes in zijn arm had gestoken. In hoger beroep kreeg de man gis teren steun uit onverwachte hoek. Ook hofaanklager J. Knol vond dat de man uit noodweer handelde. De asielzoeker kon immers niet wegkomen, omdat hij zich op het moment van de aanval in het klei ne halletje van zijn kamer in het AZC bevond. De hofaanklager vond (net als de Middelburgse rechtbank eerder) een poging tot toebrengen van lichamelijk letsel bewezen; maar omdat het gebeur de uit noodweer, eiste hij ontslag van alle rechtsvervolging. Wel noemde Knol het vreemd dat de uit Somalië afkomstige verdachte pas zo laat met het verhaal van de aanval en de zelfverdediging is ge komen. De verdachte verbleef op 25 maart vorig jaar ongeveer drie maanden in het AZC in Middelburg. Hij had een gespannen verhouding met zijn overbuurman, die 's nachts ex treem veel lawaai zou veroorza ken. Hij klaagde vergeefs bij de be veiliging. Ook een persoonlijk ge sprek met de herrieschopper lever de niets op. Die dag in maart escaleerden de spanningen. Eerder op de avond werden de twee nog uit elkaar ge haald en ging de verdachte op zijn kamer zitten. Toen hij even na twaalven de deur van zijn kamer opende, vond de confrontatie plaats waarbij beiden een mes trok ken. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2