Sport Scheringa is onvervangbaar PZC u 29 Kaart voor voorzitter 28 Hoogerland klimt snel op de wereldranglijst Hiddink stuit met Rusland op Slovenië Feyenoorders delen boetes aan zichzelf uit Drie doden tijdens marathon van Detroit AZ Toekomst van landskampioen ziet er zeer somber uit Dinsdag 20 oktober 2009 Niek van Sprundel pakt koppositie in topscorersklassement door Ruud Ramler ALKMAAR - AZ is zijn belangrijkste geldschieter kwijt, maar Neder land is volgens Toon Gerbrands nog lang niet van Dirk Scheringa aft De directeur algemene zaken van de landskampioen voorziet met name in het lezingencircuit een vooraanstaande rol voor, nog steeds, de clubvoorzitter wiens DSB Bank nu failliet is verklaard. Van Gerbrands werd gisteravond verwacht dat hij deels de taken be hartigde die Scheringa doorgaans uitvoert tijdens de Europese cam pagnes van AZ. Met penningmees ter René Neelissen en Gerrit Valk als vertegenwoordiger van de raad van commissarissen nam de direc teur algemene zaken dus gasten van Arsenal mee uit eten, zoals de etiquette van de Champions Lea gue dat voorschrijft. „Maar onder ling hebben we afgesproken dat niemand Dirk Scheringa zou waar nemen. De voorzitter laat zich niet vervangen", zegt Gerbrands. Hij heeft de laatste zevenenhalf jaar een sterke band opgebouwd met Scheringa. „Ik heb heel veel aan hem te danken. Tijdens ons eerste gesprek had AZ helemaal niets om zich aan vast te houden. De club speelde nog in de Hout zonder ook maar enige garantie in In de aanloop naar Arsenal hebben de spelers van AZ nauwelijks tijd om zich écht druk te maken over het persoonlijke leed dat hun voor zitter Dirk Scheringa is overkomen. „We hebben hem de laatste tijd niet veel op de club gezien. Lo gisch, want hij heeft wel andere dingen aan zijn hoofd. Daarom heb ben we samen een kaart gekocht om hem sterkte te wensen", zegt Kew Jaliens. De verdediger heeft van de selectie de langste staat van dienst bij AZ en kent Scheringa het beste. Uiteraard betreurt hij de huidige gang van zaken. de richting van een nieuw stadion. De voorzitter vertelde me dat hij de club zou meenemen naar de Champions League. Ik geloofde er toen helemaal niets van. Maar je ziet het, hij is een vechter die nooit opgeeft. Want pijn, heb ik van hem geleerd, is slechts tijdelijk en opgeven voor altijd." Gerbrands kon gisteren moeilijk inschatten of het zakelijke faillisse ment van Scheringa voor AZ ook sportief diepere wonden achter zal laten dan aanvankelijk werd aange nomen. „Dat hangt af van de ana lyse van DSB Beheer." Het moeder bedrijf waar ook AZ onder valt en waar Scheringa de aandelen die hem voor honderd procent eige naar van de club maken, heeft on dergebracht. „Als DSB Beheer ook betrokken wordt bij het faillisse ment, wat nog niet aan de orde is, komt AZ in andere handen." Vast staat wel dat de financiële po sitie van de landskampioen hoe dan ook wordt aangetast. De begro ting die normaal zo'n 32 miljoen euro bedraagt kon dankzij de kwa lificatie voor het belangrijkste Eu ropese bekertoernooi met acht mil joen worden opgeschroefd. Onder andere omstandigheden kan AZ de huidige begroting alleen hand haven als er spelers voor substan tiële bedragen worden verkocht. Maar zonder Scheringa vervalt het (geleende) potje van veertien mil joen euro om eventuele nieuwe aankopen makkelijker te kunnen voorfinancieren. De curator, zegt Gerbrands, heeft niets te vertellen over de bedrijfs voering bij AZ. „Dat staat los van het eigenaarschap. Er is dus geen sprake van het gedwongen moe ten verkopen van spelers." Wel kan de curator nu al beslissen dat AZ vanavond tegen Arsenal met blanco shirts moet aantreden. De letters DSB op het dak van het sta dion met die naam mogen al niet branden op de avonden dat AZ thuis speelt voor de Champions League. „Helemaal weg halen voor de wedstrijd tegen Arsenal stuit op praktische bezwaren", aldus Gerbrands. Hij heeft wel laten uit zoeken dat het voor dit seizoen be taalde sponsorbedrag van een dik ke vijf miljoen euro door curator noch bewindvoerders kunnen wordt opgeëist. Ondertussen wordt van Ronald Koeman verwacht dat hij met AZ niet op een sportief faillissement afstevent. De dubbel tegen Arsenal lijkt op voorhand een loodzware opgave waarin de landskampioen naast de eredivisie ook Eujropees in een uitzichtloze positie kan be landen. „Toch zijn het makkelijkere wed strijden dan voor de competitie", zegt de trainer. „En ze kunnen al les zo maar omdraaien. Wij moe ten dan wel top zijn en de tegen stander juist niet. In tegenstelling tot veel anderen geloof ik overal in. Voetbal blijft een raar spelletje. Arsenal heeft al jaren geen prijzen gewonnen. Dat zal een reden heb ben." pagina 29: schaatsers DSB vblijven bij eikaar r Eindelijk erkenning voor baanwielrenner Teun Mulder Tip? sport@pzc.nl MIDDELBURG Johnny Hoogerland is na zijn vijf de plaats in de Ronde van Lombar- dije gestegen naar de vijftigste plaats van de wereldranglijst voor profwielrenners. De Yersekenaar kwam van de 319e positie. De Span jaard Alejandro Valverde voert de ranglijst aan voor zijn landgenoot Alberto Contador. Hoogerland is sa men met Robert Gesink en Lars Boom officieel genomineerd voor titel Wielrenner van het jaar 2009. LONDEN Bondscoach Guus Hiddink van Rus land heeft het gisteren getroffen bij de loting voor de play-offs om deelname aan het wereldkampioen schap voetbal. De Russen zijn ge koppeld aan het laag ingeschatte Slovenië. Frankrijk moet via Ier land het WK in Zuid-Afrika zien te bereiken. PortugaL neemt het op te gen Bosnië-Herzegovina, Grieken land treft Oekraïne. De wedstrij den zijn op 14 en 18 november. ROTTERDAM De Feyenoorders Jon Dahl Tomas- son en Sekou Cissé hebben schuld bekend voor hun rode kaarten in de verloren wedstrijd van zondag tegen Sparta (2-1). De voetballers ga ven zichzelf gisteren een boete voor de zware overtredingen in de Rotterdamse stadsderby. Tomas- son is vanwege zijn rode kaart voor vier duels geschorst door de tuchtcommissie van de KNVB. Cis sé moet drie wedstrijden missen. DETROIT Drie deelnemers aan de marathon in het Amerikaanse Detroit zijn zondag vlak na elkaar overleden. Ze hadden er bijna twee uur lopen op zitten. Het eerste slachtoffer was een 36-jarige man. Kort daarna overleed een man van 65. Enkele minuten later stierf een derde per soon. Autopsie moet de doodsoor zaak vaststellen. Het is de eerste keer sinds 1994 dat er doden vallen tijdens de marathon van Detroit. MEEST GELEZEN Sparta koestert weer een De Nooijer Bij Vlissingen gun ik sommigen niks Vlissingen klopt RCS in derby: 0-3 STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ronald Koeman en Kew Jaliens staan de pers te woord na de training van AZ. foto Paul Vreeker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29