wozoco Middelburg wacht maanden MAART Giro dltalia Eerst de weg vragen, daarna beroven 181 Twijfels bij Groenleer O' STEMBUREAU APRIL 2010 Reeks van evenementen vergt veel van gemeentelijk apparaat www.pzc.nl CJP MP PMTF dinsdag 20 oktober 2009 W wmmsmgmMsm door Henk Postma SEROOSKERKE - Uiterlijk eind dit jaar moet duidelijk zijn of in Serooskerke, op het zogenaamde Groenleer-terrein, een supermarkt kan worden gebouwd met zorgwo- ningen erboven. Lukt dat niet, dan komt Serooskerke-Oost mogelijk weer in beeld voor de bouw van een woonzorgcomplex. Maar of dat dan een volwaardige voorzie ning wordt? Wethouder Jan Bostel aar (PvdA) kan dat niet meer belo ven, ook al bezwoer hij gistera vond tot het uiterste te gaan. Een volwaardig wozoco omvat minstens dertig zorgappartemen- ten en twee groepswoningen voor dementerende ouderen. Of dat haalbaar is op een terrein dat zelfs te klein werd geacht voor alleen maar een supermarkt? Zowat alle gemeenteraadsfracties vrezen dat het 'proppen' wordt, ook al kan een naastgelegen perceel bij de plannenmakerij worden betrok ken. Maar wethouder Bostelaar mag van hen laten uitzoeken of het kan. Als hij maar voor het eind van dit jaar met een duidelijk ant woord komt. Volgens Bostelaar speelt mee dat de provincie zo gauw geen toestemming dreigt te geven om te bouwen in Oost, wan neer niet eerst ook de 'gaten' in het dorp worden opgevuld. Groen leer is zo'n gat. Daar in de buurt zouden nog extra zorgwoningen kunnen worden gebouwd, zodat een 'zone' ontstaat waarin 24 uur per dag hulp voorhanden is, al dan niet met twee units voor de menterende ouderen. Want het is sowieso onzeker geworden of het zorgkantoor die nog exploitabel acht. Daar zouden minstens vier units voor nodig zijn, mogelijk te concentreren in een ander dorp. MEEST GELEZEN 1Horecacontainer op Scheldeterreind 2. Groot feest met koningin 3. Vlissingse weekmarkt blijft STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto i n het album www.pzc .nl/fo ito door Carla van de Merbel en Theo Ciele ~W" e zou van minder zenuwach- I .tig worden. Middelburg krijgt volgend voorjaar veel grote I evenementen en koninklijk bezoek te verwerken. Op 30 april Koninginnedag mét de ko ninklijke familie binnen de stads grenzen, op 10 mei de finish van een etappe van de wielerkoers Gi ro d'Italia, op 17 mei de herden king van het bombardement van 1940 en op 29 mei de uitreiking van de Four Freedoms Awards, waarbij traditiegetrouw ook leden van het koninklijk huis aanwezig zullen zijn. Burgemeester Koos Schouwenaar erkent dat het een drukke maand gaat worden voor zijn stad, zo liet hij vrijdag blijken vlak na het ho ren van het nieuws dat koningin Beatrix op 30 april naar Middel burg komt. „We hebben van tevo ren natuurlijk wel gekeken of het allemaal kan. We zullen alle zeilen moeten bijzetten, maar samen met de politie, ondernemers, Oranjeverenigingen en de Stich ting Evenementen Middelburg moet het lukken. Met Sinterklaas (in 2006 was de landelijke intocht in Middelburg, red.) is het ook ge lukt." Voordat de periode van grote pu blieksevenementen begint, zijn er ook nog de gemeenteraadsverkie zingen op 3 maart en onderhande lingen over de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders. De lichten zullen de komende win teravonden lang blijven branden in het stadskantoor. De vraag is wat de gemeente zelf kan doen en hoeveel krachten van buiten moe ten worden ingeleend. Wat de Gi ro d'Italia en het project Het Verge ten Bombardement betreft, heeft de gemeente dat zelf in de hand. De uitreiking van de Four Freedoms Awards is vooral een zaak van de provincie. Als het om Koninginnedag gaat. zal de ge meente met de provincie om de ta fel moeten gaan zitten. De kosten voor ontvangst van hare majesteit op 30 april kunnen flink oplopen. Een half miljoen euro of meer is de afgelopen jaren de norm ge weest: Almere trok 630.000 euro uit in 2006, Den Bosch 650.000 eu ro in 2007, Franeker 450.000 euro in 2008 en Apeldoorn had de kos ten van Koninginnedag 2009 be groot op 650.000 euro. door Emile Calon VLISSINGEN - Bejaarde Vlissingers zijn het doelwit van een bende. Die groep, in wisselende samen stelling, opereert steeds op dezelf de manier. Al dan niet met een plattegrond in de hand wordt de weg gevraagd naar bijvoorbeeld het zwembad. Als die oudere in gaat op het verzoek en uitleg geeft, wordt hij of zij op een subtiele ma nier beroofd. Om die reden waar schuwt de politie goed uit te kij ken, voorzichtig te zijn en niet in te gaan op dergelijke vragen. Ook woningcorporatie l'Escaut gaat waarschuwen en een briefje op hangen bij de brasserie onder het woonzorgcomplex in de Schutterij straat. De afgelopen week gebeurde dit soort berovingen dinsdag en woensdag in de Schutterijstraat en op de Grote Markt. Dinsdag was een 82-jarige het slachtoffer van drie jongens en een meisje van ongeveer zestien a zeventien jaar. Na de ontmoeting met die jongeren miste de man zijn porte monnee. Woensdag was op de Grote Markt een 77-jarige vrouw het slachtof fer van deze 'truc'. Ze werd aange sproken door een twintigjarige man die de weg naar het zwem bad vroeg. Tijdens dat gesprek kwamen een dertigjarige vrouw en een veertigjarige man erbij staan. Na het gesprek miste de vrouw haar bankpas. Zaterdag kreeg de Vlissingse poli tie twee meldingen van een po ging tot beroving. Een 86-jarige vrouw werd die ochtend in de Schutterijstraat benaderd door twee of drie mannen en een vrouw met lang donker haar. Met een plattegrond in de hand vroe gen ze de weg naar het zwembad. Tegelijkertijd probeerden ze haar te beroven. De vrouw had dat ech ter in de gaten waarna de rovers,, zonder buit, vertrokken. Diezelfde groep probeerde 's middags in de Scharminkelstraat een andere vrouw te beroven. Een getuige van een van de andere overvallen waar schuwde haar waarna de groep di rect weg liep. De politie heeft geen idee of de groep ook al anderen heeft be roofd of proberen te beroven. Een duidelijk signalement van de leden van die groep ontbreekt tot nu toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20