meningen 113 semorenreizen naar brieven Westerschelde 102 Westerschelde 103, Westerschelde 104 PÊ rnxtiM1? YAM - Westerschelde 105 Borsele - m Keurmerk 3 Keurmerk 4 AOW DSB Marysol f U boekt al een 8-daagse vakantie voor slechts €369.-! 369r 419 dinsdag 20 oktober 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteurdipzc.nl Peijs, hypocriet?! Ze ondertekende als minister van V en W het ver drag met België. Niet te vertrou wen net als Balkenende, het CDA en de rest van de politici! Vlaande ren regeert in Nederland. Z-Vl is de dupe. Een precedent is gescha pen. Waar eindigt de verdieping, is de volgende polder al bekend! Zon neveld en ZMF geven ondanks wat er op hun website staat niets om de bewoners van de Ier en werkgelegenheid. Leder an GS, te gen ontpolderen, zorg aat de subsi die aan deze club verdwijnt. Proce deren oké, maar zelf betalen. Vogel bescherming: mijn lidmaatschap hadden we al opgezegd. Je kunt niet tegen ontpolderen zijn en de ze club ondersteunen. Jammer om anno 2009 vast te stellen dat heb zucht van havenbaronnen, witte boordencriminelen (politici) en de groene leugen de dienst uit maken. Geen idee hoe ik de bewoners van de Hedwigepolder kan steunen. Want deze mensen verdienen alle steun. Jan Wolfert Fahrenheitlaan 2, Terneuzen De krant 'kopte' 16 oktober, naar aanleiding van het spoeddebat in Provinciale Staten: 'Gedeputeerde Staten sluiten nog meer ontpolde- ring niet uit', lammer, want het nieuws was, dat Provinciale Staten in grote meerderheid verdere ont- poldering in Zeeland afwijzen en de Tweede Kamer oproepen om een streep te halen door de beoog de circa 3.000 ha, die nog steeds als een dreiging boven Zeeland han gen. De kop had dus moeten lui den: 'Provinciale Staten willen geen verdere ontpoldering in Zee land'. Provinciale Staten zijn de baas, niet Gedeputeerde Staten. Ik wijs daarbij op een gezamenlijke motie van de Partij voor Zeeland en WD, die door alle fracties, met uitzondering van GL en PvdA, ge steund werd. Die motie wees ont poldering af, voor altijd! Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Ontpolderen ligt op de lippen van bijna elke Zeeuw bestorven. Het woord is in geen enkel woorden boek te vinden. Wie dat woord en die ongelofelijke betekenis ervan ooit verzonnen heeft is beslist geen Zeeuw. Die heeft geen voor ouders gehad die met bloed, zweet en tranen hun bestaan kluit voor kluit uit de zoute zee hebben opge bouwd. Hij zou het nooit in zijn kop hebben gehaald om deze uit de zee geboren grond op te offe ren. Ja, offeren. Alsof er in de Wes terschelde geen natuur is. Geen slikken en zandbanken die bij laag tij weer uit zee opduiken. Geen zeehondjes die liggen te zonneba den op de zandplaten. Het is alleen een nieuw woord voor 'verdron ken land'. Knap hoor, om dat te verzinnen. Het verdronken land dat de eeuwig durende strijd tegen de golven belichaamt. Luctor et emergo, stormvloedkering, dijkbe waking - allemaal vertrouwde woorden voor elke Zeeuw. Maar ontpolderen, dat is een duivels woord en een onzinnig plan. M. van de Linde Verwerijstraat 8, Middelburg Wat een volksverlakkerij. Stond er in het 100 jaar oude verdrag met België ook dat de Schelde 14 meter diep moest zijn? Beslissen de Bel gen nu ook al over het onderwater- zetten van Zeeuws-Vlaamse pol ders? En dan de 'milieumaffia' en de natuurlijkheid van de Wester schelde. Wat is daar natuurlijk aan als die vele 'blokkendozen' tonnen roet uitsppwen om met een rot gang Antwerpen te bereiken. En wat een vliegenpoepje op de we reldkaart is de Hedwigepolder. Wordt daar de natuur mee gerepa reerd? Zeeuws-Vlaanderen wordt misbruikt als achtertuin van de provincie en Den Haag. Het wordt een paradijs voor rijk volk dat van de, door ons betaalde, natuur komt genieten. En de Zeeuws-Vla mingen zelf moeten binnen de be bouwingszones blijven. Die kun nen niet dealen met de ZMF. Cericke Singel 65 Westdorpe Naar aanleiding van de ingezon den brief van meneer of mevrouw Slaakweg het volgende. De gemeen te Borsele heeft het Net Niet. Hein- kenszand, 's-Gravenpolder, Borsse- le, 's-Heerenhoek en Ovezande krijgen/kregen een kleine 15 mil joen euro. PvdA en CDA plaatsten nog een kritische noot met het oog op de gemeenteraadsverkiezin gen in 2010? Hopelijk wegen de in woners de inzet van de politieke partijen mee. En als men slim is stemt men niet. Maakt niets uit zo als wij in de afgelopen jaren door schade en schande hebben moeten vaststellen. Ellewoutsdijk krijgt iets uit een potje van 5 ton voor de leef baarheid maar het moet gedeeld worden met alle andere kernen in de gemeente. De verdeling zal waarschijnlijk als volgt worden in gevuld: 499.970 euro voor de overi ge kernen en 30 euro voor Elle woutsdijk voor het violenperkje aan het begin van het dorp. Een be tere slogan zou zijn: Borsele dempt de put als het kalf verdronken is. R.J. Traas Zomerstraat 23, Ellewoutsdijk Het is heel jammer dat de voor gaande schrijvers een slechte erva ring hebben opgedaan bij de ver zorging van hun dierbaren. Ik kan heel goed begrijpen dat dit diepe wonden achterlaat. Echter voel ik me genoodzaakt om ook de ande re kant van de zaak te belichten. Gelukkig is het merendeel van on ze cliënten en hun naasten dik te vreden over de zorg die wij geven. Getuigen de de vele loftuitingen in rouwadvertenties, dankkaarten en mondelinge uitspraken. Als dit niet het geval zou zijn, zou ik dit werk in de zorg niet lang volhou den. Ik wil niet beweren dat er niets verkeerd gaat in onze organi satie en dat zaken soms beter kun nen en moeten, maar de intentie om dit te veranderen is er en dat heeft niets te maken met het gou den keurmerk dat we nu behaald hebben. Het gouden keurmerk wordt ons opgelegd door de maat schappij waar wij allemaal deelge noot van zijn. Met het beperkte budget dat de zorg toebedeeld is door diezelfde maatschappij probe ren we iedere dag weer de kwali teit van de zorg voor onze cliënten te waarborgen en ik wil u laten we ten dat we daar met zijn allen, van management tot werkvloer, ons stinkende best voor doen. L. Maas (Teamleider 't Casthuis) Lange Geere 16, Middelburg Niets ten nadele van het personeel van het Gasthuis, maar wel heb ik aanmerkingen op het instituut SVRZ. Er wordt wel een hypo theek van 103 miljoen euro geno men, maar er kan niet meer brood nodig personeel geregeld worden. Ik reageer uit eigen ervaring. Letter lijk elke keer als ik in de gemeen schappelijke woonkamer thee drink met mijn oma, heeft het aan wezige personeel het zó druk, dat interactie met en activatie van be woners bijzaak lijkt. Hulde voor al le medewerkers die ongetwijfeld hun best doen. En voor de me vrouw die elke week voor nop mijn oma naar de kerk brengt. Maar ze heeft recht op meer. Ruud Jobse Haringvlietstraat, Middelburg Per 1 januari mag iedereen van 55 jaar of ouder stoppen op zijn 65e. ledereen die jonger is werkt langer door. Een asociaal plan. Namelijk, het grootste deel van deze groep is grotendeels verantwoordelijk voor de uitputting van de aarde door roofbouw; overconsumptie, milieu vervuiling, klimaatverandering en nu een crisis dankzij Amerikaanse gebakkenluchthypotheken. Deze asocialen hebben waarschijnlijk ook de grootste materiële welvaart ooit genoten. En regelen voor zich zelf een 'welverdiende' oude dag, met hypotheekaftrek. De komende generaties zitten met de brokken. D'r kan veel beter een 'naheffinkje' komen voor alles van wat na '45 en boven de zuurballenwet is. R.Snoep M.v Coehoorngracht 51, Vlissingen Hoe loyaal kan een mens zijn? Het is onbegrijpelijk hoe loyaal het DSB-personeel aan Scheringa is. Vooral de dames vertellen met bijna hunkerende blik in de ogen wat voor fijne vent Dirk is. Diezelf de Dirk heeft er door zijn boeven- praktijken voor gezorgd dat zij hun baan kwijt zijn. Hij plukte zijn klanten kaal. Nam op 4 oktober, sa men met zijn kornuiten, al zijn spaargeld op van de DSB en zette het op een andere bank! Zijn spaar ders die loyaal bleven, kunnen nu fluiten naar hun geld. Dirk hoort gewoon in de bak, samen met al die huichelaars en leugenaars die vrolijk meededen. Maar ja, als je een schaap steelt, hangen ze je op. Steel je de hele kudde dan gaan ze met je praten en ga je vrijuit. B.J.Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee BIJ NADER In de lezersbrief van C. de Broekert uit Baarland van zaterdag 17 oktober over de Westerschelde is een fout geslopen. Daarin stond dat 80 procent voor ontpol dering is, maar 80 procent is tegen ont poldering. f mm Een zonnige vakantie In de wlntormdanden,,droomt u hier ook van? Heerlijk genieten van de gezelligheid, fekker eten en een aangenaam zonnetje. Extra voordelig door subsidie van Spaanse Overheid. De Spaanse overheid wil het senlorentoerlsme naar de winterzon bestemmingen Mallorca, Menorca, Costa del Sol én Costa de la Luz stimuleren. Marysol ontvangt hiervoor subsidie vanuit de Spaanse Overheid, Hierdoor kunt u extreem voordelig op vakantlel Inclusief: - 8 daagse vliegreis - Incl. vlucht, transfer, luchthavenbelasting, volpenslon en 2 halve dag excursies - volpenslon Incl. water en wijn bij de maaltijden Costa del Sol - Benalmadena Costa de la Luz - Isla Crlstlna Hotel Triton Hotel Barceló Isla Crlstlna Vertrek 09 december, 8-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 369.- CODE: BENATRIA Vertrek 26 oktober, 10-daagse vliegreis VP, 2pk, prijs bij 2p 419.- CODE: ISCRBARA Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 n-„ Alle vertrekdata, verblijfdure» en prijzen op maiysol.nl ul uw anvr rehbuHMii. Prijzen zijn exclu'.M reservering!.kosten citlamltoKtinfond*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13