DSB op haar na failliet Drie doden bij twee ongevallen in weekend NIEUWS GETIPT VOOR U Maak kans op een Princess grill Wapens als prijs in quiz Somalië en verder Ophef over felle kritiek van korpschef Weiten 4 29 Button met nog één race te gaan wereldkampioen Epke Zonderland vestigt naam met zilveren medaille 28 Word ook abonnee! REDDINGSPOGING Investeerder haakt af Oostkapelle is het donkerst Bewolkt, maar droog 12° WALCHEREN MAANDAG 19 oktober 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 246 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Maak kans op 1 van de 100 Princess grills bij aankoop van een verpakking Parrano! Stuur de actiecode en een recept op via de website www.parrano.nl! De lekkerste recepten komen in aanmerking voor de grilt! OMff m Kijk op de verpakking of ojj'de vernieuwde site www.parrano.nt voor meer. informatie. Parrano. De smaak van het goede leven. Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.6 miljoen lezers. 2.9 miljoen boodschappers). E. info@nrp.nl 121= STELLING Zeeuwse nachten zijn duister genoeg reageer op www.pzc.nl Zeeland is ideaal decor voor Beatrix op 30 april 34% Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 WOCNUM - De kans is levensgroot dat de Amsterdamse rechtbank de DSB Bank vandaag alsnog failliet verklaart. Onderhandelingen met een Amerikaanse investeerder mis lukten afgelopen weekend. Een gis teren uit nood geboren alternatief plan lijkt weinig kans van slagen te hebben. Eigenaar Dirk Scheringa heeft tot vanmorgen 9.00 uur van de rech ter de tijd om zijn bank van de on dergang te redden. Maar volgens FNV-bestuurder Carla Kiburg heeft de Amerikaanse investeer der, naar verluidt het Texaanse in vesteringsfonds Lone Star, zich gis teren teruggetrokken. In een ultieme poging om het on vermijdelijke faillissement alsnog af te wenden heeft Scheringa zich gisteren per brief tot minister Bos van Financiën gewend. In de brief - 'Wouter, zonder jouw hulp red den we het niet!' - vraagt Scherin ga de regering om 100 miljoen eu ro te steken in een nieuw reddings plan. In dit zogenoemde 'Plan B' zouden de spaarders met een ach tergesteld deposito hun gelden moeten omzetten in aandelen in de DSB Bank. Ook spaarders die meer dan 100.000 euro bij de bank hebben uitstaan zouden hieraan mee moeten doen. Volgens de be denker van het plan, financieel des kundige Adriaan Dorrepaal, zou de bank gered kunnen worden ^ls er 70 miljoen spaargeld wordt om gezet in aandelen, Dirk Scheringa zelf ook zo'n 70 miljoen euro bij draagt en ook minister van Finan ciën Wouter Bos het plan steunt met een lening. Maar de woordvoerder van DSB zei gistermiddag dat de bewind voerders geen 'Plan B' kennen en acht de kans op een succesvolle doorstart klein, gezien de tijds druk. Een woordvoerster van het ministerie van Financiën zei giste ren niet op de hoogte te zijn van een verzoek om steun aan minis ter Wouter Bos en ontkende dat het ministerie betrokken is bij ge sprekken over DSB. pagina 4/5: spaarders enige hoop voor DSB Bank MIDDELBURG - Oostkapelle is de donkerste plek van Zeeland. Ama teur-sterrenkundige Klaas Jobse speurt er elke nacht de hemel af. Vlak tegen de Manteling heeft hij een observatiepost met telescopen en camera's. Deze foto werd afgelo pen weekeinde gemaakt door zijn Cyclops Observatory in de nacht van zaterdag op zondag om 22.48 uur. De vuurbol - een heldere meteoor - verscheen vanuit Oostkapelle ge zien laag in het noord-noord-oos ten, naar schatting 60 kilometer hoog boven de Waddeneilanden. De opname is 3 minuten belicht met een camera gemonteerd boven een spiegel (foto rechts). In opdracht van milieuorganisaties is er landelijk onderzoek verricht naar lichtvervuiling in Nederland. Na Oostkapelle blijken de kop van Schouwen en de polders bij IJzendij- ke relatief donker. Schiermonnikoog is het donkerste plekje van Neder land. foto Klaas Jobse pagina 2: Donkerder wordt het niet AXEL - Bij twee aanrijdingen in en nabij Zeeland zijn dit weekeinde drie personen om het leven geko men. Een 19-jarige man uit Kloos- terzande kwam zondagochtend tussen één uur en half tien om het leven bij een eenzijdig verkeerson geval tussen Axel en Hulst, op de viersprong Hulsterseweg Kijk- uit/Kanaalweg/3e Verkorting. De bestuurder, die vanuit Axel richting Hulst reed, is door onbe kende oorzaak van de weg geraakt en tegen een boom gereden. De au to gleed van het talud af en beland de in het water. De politie waar schuwde het duikteam Goes, om dat onduidelijk was of er meer in zittenden in de auto zaten. De ge waarschuwde traumahelikopter werd voor aankomst weer afbe steld, omdat er niemand werd aan getroffen. De zoekactie - waarbij ook de brandweer was betrokken - werd tegen het "middaguur ge staakt. Bij een frontale botsing op de Moorseweg in het aan de gemeen te Tholen grenzende Nieuw Vosse- meer zijn vrijdagavond een 18-jari- ge man uit Halsteren en een 20-ja- rige vrouw uit Nieuw Vossemeer om het leven gekomen. Beide inzit tenden overleden ter plaatse. De twee kwamen in botsing met een 43-jarige automobiliste en haar 9-jarige dochter uit Nieuw Vosse meer. Die bleven ongedeerd. KISMAYO - De winnaar van een ra dioquiz in Somalië heeft geen mag netron, maar wapens gewonnen. De 17-jarige jongen kreeg een AK-47 machinegeweer, handgrana ten, een antitanklandmijn en een computer. De radicaal-islamitische Al Sha- baab, die het voor het zeggen heeft in het zuiden van Somalië, wil jongeren aanmoedigen mee te doen met de heilige oorlog. De jon geren kregen vragen over cultuur, wetenschap en de Koran. Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Cultuur: 9; Weer: 10; Strips: 11Televisie: 22 en 23; Sport: 25 t/m 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1