buitenland 19 Zonnig Curasao! Israël kwaad over veroordeling door VN Moskou pakt sneeuw aan vanuit vliegtuig 'Ballonkind' mogelijk mediastunt 599 649 749 rmmsm ii si Cel voor 'Srebrenica' 'Tweede ronde nodig' Onderzoek door VN Bennett komt vrij Vertrek in november C U R A C AO Dacht 't wel zaterdag 17 oktober 2009 JERUZALEM - Israël is verbolgen over de internationale kritiek op het optreden van de Israëlische strijdkrachten in de Gazaoorlog af gelopen winter. Jeruzalem noem de de veroordeling gisteren door de Mensenrechtenraad van de Ver enigde Naties 'anti-Israëlisch'. „Een diplomatieke farce." Zo rea geerde Israël op de instemming van de VN-raad in het Zwitserse Genève met een rapport waarin staat dat Israël, maar ook de radi caal-islamitische Hamasbeweging, zich tijdens de Gazaoorlog ruim tien maanden geleden schuldig hebben gemaakt aan oorlogsmisda den. In de resolutie van de verdeel de raad wordt uitsluitend Israël be kritiseerd wegens het grote aantal Palestijnse burgerslachtoffers dat zou zijn gevallen. Jeruzalem waar schuwde dat de resolutie gevolgen kan hebben voor het vredesproces in het Midden-Oosten. De Pales- tijnen daarentegen zijn blij met het standpunt van de raad. De oor log in de Gazastrook duurde drie weken en woedde rond de jaarwis seling. Naar verluidt kwamen 1.400 Palestijnen - vooral burgers - door de gevechten om het leven. SARAJEVO De Bosnisch-Servische officier Mi- lorad Trbic (51) is gisteren in Saraje vo veroordeeld tot dertig jaar cel voor zijn rol bij de moorden op dui zenden moslimmannen en -jon gens na de val van de enclave Srebr enica in 1995. De rechtbank veroor deelde hem ook wegens genoci- de.Trbic zou een ondergeschikte rol hebben gespeeld. KABUL Het percentage stemmen dat de Af ghaanse president Karzai bij de pre sidentsverkiezingen heeft gekre gen, loopt terug als gevolg van het onderzoek naar verkiezingsfraude. Hij staat nu op 47 procent van de stemmen volgens bronnen rond dat onderzoek. Dat betekent dat als nog een tweede ronde nodig is. CONAKRY VN-secretaris-generaal Ban Ki- moon zet een onderzoekscommis sie op om het recente geweld en de mensenrechtenschendingen in Gui nee te onderzoeken. Vorige maand vielen in Conakry zeker 157 doden, toen het leger het vuur opende op leden van de oppositie. Ook het In ternationaal Strafhof in Den Haag onderzoekt de kwestie. HARARE Een Zimbabwaanse rechter heeft gisteren de vrijlating gelast van MDC-kopstuk Roy Bennett. De ar restatie van de blanke boer die on derminister voor Landbouw zou worden, veroorzaakte hoogop lopende spanningen tussen de MDC van premier Tsvangirai en ZANU-PF van president Mugabe. door onze correspondent Olaf Koens MOSKOU - De Russische hoofdstad Moskou zal komende winter 180 miljoen roebel (3,4 miljoen euro) uittrekken voor de 'aanpak van sneeuw met vliegtuigen'. Dat bevestigde het hoofd van de gemeentelijke dienst voor publie ke werken Andrej Tsibin deze week. Vanuit vrachtvliegtuigen wordt een mengsel van cement, nitro- geen en zilver over de wolken ge strooid. Dat moet de sneeuw 'ver drijven'. Het gaat volgens Tsibin alleen om dagen dat er extreem veel sneeuw valt. „De burgemeester heeft ge zegd dat het maar een paar keer per winter mag gebeuren", zei hij tijdens een persconferentie. Sneeuw is een terugkerend pro bleem in de stad. Een leger aan straatvegers en sneeuwschuivers, voornamelijk migranten uit Cen- traal-Azië, verzamelen handmatig de sneeuw van de wegen, stoepjes, daken en parken. In grote vrachtwagens wordt de sneeuwmassa naar verwerkingsfa brieken gereden, waar men de sneeuw smelt en in een rivier laat stromen. Volgens de berekeningen van het gemeentebestuur is deze manier van sneeuwverwerking drie keer zo duur als de chemische aanpak. Volgens zakenkrant Izvestia is de benodigde technologie afkomstig van het bedrijf dat het mooie weer verzorgde tijdens de Olympische Spelen vorig jaar in Peking. Milieukundigen vrezen dat de aan pak tot een ecologische catastrofe leidt. „Deze stad heeft sneeuw no dig. Dit plan van burgemeester Loezjkov zal een slecht effect heb ben op de boom- en plantgroei in de stad, en dat heeft weer allerlei gevolgen voor de biodiversiteit", legt agrarisch deskundige Ivan Smirnov uit. Smirnov: „Wanneer de sneeuwval verdwijnt zal ook de luchtkwali teit in de stad achteruit hollen." Ondertussen zien de inwoners van dorpen en kleine steden in de buurt van Moskou de plannen met lede ogen aan. De sneeuw die eigenlijk boven "Moskou valt zou dan in extra grote hoeveelheden bij hen kunnen val len. Volgens professor Arkadi Trojtski van een meteorologisch instituut in Nizjni-Novgorod is er meer on derzoek naar het proces van 'wol- kenschieten' nodig. „Wat de overheid nu doet tijdens de feestdagen is relatief gemakke lijk", vindt de wetenschapper. „Het is dan zomer en toch al mooi weer, ze hoeven alleen maar te voorkomen dat het regent. Tijdens een strenge winter is het veel lasti ger het klimaat te sturen." FORT COLLINS - Het verhaal over het Amerikaanse jongetje Falcon Heene, van wie werd gevreesd dat hij in een op drift geraakte helium- ballon zat, was mogelijk een me diastunt. De nieuwszender CNN toonde donderdagavond (lokale tijd) onthullende beelden van een gesprek tussen het jongetje en zijn ouders. De rondvliegende ballon zorgde in de Verenigde Staten voor grote op hef Helikopters volgden de ballon, terwijl autoriteiten studeerden op een manier om het gevaarte veilig aan de grond te krijgen. Na een zachte landing op een grasveld werd het jongetje niet aan boord aangetroffen. De beelden gingen de hele wereld over. Uiteindelijk bleek dat de 6-jarige Falcon zich had verstopt in een doos bij hem thuis in Fort Collins, Colorado. In de CNN-reportage vraagt vader Ri chard zijn zoon waarom die niet reageerde toen zijn ouders hem rie pen. „Maar jullie zeiden dat we dit deden voor de show", antwoordt de jongen. Aangenomen was dat Falcon op een onbewaakt mo ment in de ballon was gestapt die lijkt op een vliegende schotel. Het gevaarte raakte los van de veranke ring bij het huis van de familie Heene. Boven de staat Colorado bereikte de ballon hoogtes van meer dan 1800 meter. De vlucht duurde meer dan een uur. Een van Falcons broers had tegen de politie gezegd dat hij Falcon in het appa raat had zien stappen. Kleurrijk hotel met een centrale ligging in Willemstad. 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 826 Al vanaf Aivahaf Al vanaf Al vanaf Al vanaf Al jarenlang onze bestseller aan de Jan Thiel Baai. 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 794 Luxe eco-resort aan de Jan Thiel Baai. 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 905 Prachtig resort rnet een 18-holëS golfbaan aan Blauw Baai. 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 1098 Caribisch hotel direct aan Cabana Beach. 9 dagen, logies 16 dagen vanaf 1159 Het enige echte All Inclusive resort van Curacaó aan Mambo Beach. 9 dagen, All Inclusive. 16 dagen vanaf 1633 Vanafprijs per persoon o.b.v. 2 personen incl vlucht Economy Class (X-klasse). 6a voor meer informatie naar Arke.nl of één van de 140 winkels "/an Arke. Vraag naar de voorwaarden. Op=op. Prijswijzigingen, zet- en.drukfouteW voorbehouden. Al vanaf 7' een overheidsgebouw. In Lille blok- weer zijn gedaald, nadat ze in 2007 keerden tractors de snelweg. De tot recordhoogten waren gestegen, boeren kampen met financiële pro- Ze voeren actie voor een noodplan blemen doordat de voedselprijzen van de regering, waaronder lasten verlichtingen, om hun concurrentie positie ten opzichte van andere Eu ropese boeren te verbeteren. foto Remy de la Mauviniere/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9