33 en identiteit blijven behouden Bezwaren tegen staalslakken Wie laat de auto staan? Omroep wil niet gedwongen worden tot samenwerking met de kranten Helikopters en grondtroepen oefenen in Axel hun krachten binnen één organisatie Theater De Mythe zaterdag 17 oktober 2009 T H EA l ER Theater De Mythe behoort met 550 stoelen tot de catego rie 'middentheater'. De programmering bestaat uit grotere toneel-, dans- muziek- en cabaretvoorstellingen. Er is geen orkestbak, maar er kan wel ruimte voor een or kest vóór het podium ge creëerd worden. De Mythe heeft een zogehe ten halve kap-constructie met voldoende hoogte voor het uit lichten van allerlei theatergen res. Er is geen toneeltoren, zo dat er geen kapchangementen mogelijk zijn, zoals vaak vereist bij musicals. De accommodatie heeft diver se vergaderzalen en studio's. voor mij als thuiskomen." foto Willem Mieras middelburg - Stichting De Ooster- schelde maakt zich zorgen over het storten van staalslakken in de zeearm tussen Midden- en Noord-Zeeland. Die zorgen kwa men tot uitdrukking in de 2300 handtekeningen die voorzitter Erik Leisink in de Statencommis sie ruimte, milieu en water aan bood. Handtekeningen van sport- duikers, vissers en andere natuur liefhebbers. Ze vrezen dat giftige stoffen uit de slakken spoelen of op anderszins in de voedselkring- loop terechtkomen. Leisink onder streepte dat bevindingen van we tenschappers de bezorgdheid van zijn stichting onderstrepen. Gedeputeerde Frans Hamelink (CU, natuur) wees erop dat de kanttekeningen vanuit de weten schappelijke hoek slaan op de toe passing van staalslakken in zoet water. In de zoute Westerschelde worden ze al langer toepast - en zonder problemen. Daarom heeft het dagelijks provinciebestuur toe stemming voor het gebruik ervan in de Oosterschelde gegeven. Ha melink: „Maar we maken pas op de plaats. We gaan dit staalslakken- project zorgvuldig volgen. Op ba sis daarvan zullen we eventueel be sluiten in te stemmen met een bre dere toepassing." tijds binnen het jeugd-en jongeren werk. Het feit dat de organisatie hier nog steeds stoelt op een grote schare vrijwilligers is daarop terug te voeren. De Neef kent de waarde daarvan uit de praktijk onder meer uit de tijd dat hij directeur was in De Goote in Brielle. „Bo vendien steunen wij binnen de TEZ voor alle locaties voor een deel op de inzet van vrijwilligers. Zij zijn goud waard, zonder hen zou het theateraanbod op de huidi ge manier financieel niet mogelijk zijn." Naast een vlakke vloertheater en een filmzaal, krijgt De Neef er met 't Beest uiteraard ook een popzaal bij. „En wat voor één", zegt hij met glinsterende ogen. Hij wisselt met gemak zijn nette colbertje even voor een leren jasje om zijn imago van 'ouwe rocker' te bena drukken. In zijn schaarse vrije tijd musiceert de TEZ-directeur graag in zijn huisstudiootje. Ook de be zieling binnen eigentijdse popgen res spreekt hem aan. Samen met programmeur Robbert van Hoften hoopt hij zowel voor 't Beest als voor andere Zeeuwse poppodia de B-status te verwerven. „Met het optreden van een groep als Moke op zaterdag 14 november, bieden we het publiek daar dit seizoen al een voorproefje van." Als feestelijke extraatjes rond deze fusie gelden ook de optredens van Freek de Jonge en Herman van Veen. „Freek staat zaterdag 14 no vember in Theater De Mythe met zijn nieuwe programma Volendam. „Met Herman van Veen hebben wij een uniek theaterproject be dacht. Hij geeft zelf donderdag 10 december in de Magdalenakerk in Goes een kerstconcert. Dat is hef enige optreden dat hij dit jaar in Nederland geeft. Het kaartje voor dit concert geldt tevens als toe gangsbewijs voor twee andere door Nadia Berkelder middelburg - Gedeputeerde Harry van Waveren moet duidelijker ma ken wat hij van plan is met de me dia in Zeeland. Verschillende sta tenfracties vroegen hem gisteren tijdens de vergadering van de com missie Welzijn om zijn medianota te herzien. De fracties vonden de nota onvolledig omdat niet alle media erin aan bod komen. Boven dien misten ze een visie. Hoofdredacteur Edwin de Kort van Omroep Zeeland maakte de commissie duidelijk dat zijn om roep niet gedwongen kan worden om samen te werken met de Zeeuwse kranten PZC en BN/De Stem. Van Waveren is voorstander van samenwerking, vooral uit fi nanciële overwegingen. „Het klinkt efficiënt en handig", zei De Kort. „Maar een krant maken is echt een heel ander vak dan het maken van televisie en radio." Zee land is gebaat bij meer dan één nieuwsaanbieder, zei hij. „Voor ons als omroep is het belangrijk om een concurrent te hebben." De omroep stelt dat het met het huidige budget niet kan voldoen aan de eisen die de provincie stelt. Zo zijn er bijvoorbeeld nauwelijks meer sportuitzendingen en wil de omroep zich meer op internet gaan profileren. Dat is ook de re den dat de omroep dit voorjaar om 1,6 miljoen euro per jaar extra vroeg aan de provincie. ROOS, de belangenorganisatie voor regionale omroepen pleitte gisteren via een brief aan het provinciebestuur ook voor verhoging van de subsidie met dat bedrag. Dat zou nodig zijn om de programmering naar 'een minimumniveau' te brengen. Van Waveren maakte gisteren nog maar eens duidelijk dat extra geld er niet in zit. Hij was wel gevoelig voor de kritiek van de fracties op zijn nota. De discussie over samen werking tussen kranten en om roep wordt later verder gevoerd. voorstellingen die Herman van Veen persoonlijk aanbeveelt. Dat zijn het concert Etude Femini van Edith Leerkes zaterdag 16 en zon dag 17 januari en solovoorstelling Het Debuut van Max Douw, op een nog nader te bepalen datum in plaats van komende week zoals aanvankelijk aangekondigd." Als handreiking aan de theaterbe zoekers een eigen pretpakket sa men te stellen is er een aparte bro chure samengesteld met het ge combineerde aanbod van de podia in Goes. Q Zie ook: Theater-kortingsbon De Mythe/'t Beest op pagina 42. axel - Helikopters van de lucht macht, een compagnie mariniers en eenheden van de landmacht oe fenen volgende week in Zeeland en Noord-Brabant. Het gaat om sa menwerking van grondeenheden en helikopters in de oefening Phoe nix Challenge. De oefening vindt plaats op het zweefvliegterrein in Axel. Op dinsdag 20 en donderdag 22 ok tober vinden er vliegbewegingen plaats. Die laatste dag wordt ook een avondmissie ondernomen op en in de omgeving van het zweef vliegterrein in Axel. Volgens het ministerie van defensie duurt dat tot uiterlijk 22.00 uur. Laagvliegen is daarbij toegestaan. middelburg - Een maand de auto laten staan en kiezen voor de fiets. Wie durft? De PZC zoekt twee ge zinnen die de uitdaging aangaan. De actie haakt aan bij de Zeeuwse Klimaatweek die eind november wordt gehouden, en bij de Kli maattop in Kopenhagen, die op 15 december begint. Zeventien jaar geleden liep het COS (Centrum voor Internationa le Samenwerking) Zeeland voorop met de fietscampagne. De actie heeft landelijke navolging gekre gen. Op de website www.fietsen- scoort.nl staan 21.000 deelnemers ingeschreven, die op hun persoon lijke prestatiepagina hun fietskilo- meters bijhouden. Zij kunnen afle zen hoeveel zij daarmee bijdragen aan de verlaging van de CO, uit stoot. Ook de besparing op de brandstofprijs en de invloed op de gezondheid worden vermeld. Bo vendien doen de deelnemers mee in een loterij. Op 1 december wordt een prijzenpot ter waarde van 10.000 euro onder de deelne mers verloot. Gezinnen die mee doen aan de actie 'Vier weken zon der auto' van PZC en COS Zee land, maken via de website van de fietsactie ook kans op één van de ze prijzen. In ieder geval ontvan gen ze een waardebon van 250 eu ro, bovenop de besparing die de autovrije maand hun toch al ople vert. Opgeven kan via verslaggeving@pzc.nl. Deze krant doet regelmatig verslag van de pro blemen die de twee gezinnen te genkomen, de oplossingen die zij daarvoor vinden en de winst die de keuze voor de fiets hun ople vert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73