2o Liever buurtbemiddelaar aan de Geriatrie en dementie? 221 imid my Meer weten over Kijk op: www.stichtingquercus.nl degelijk, deskundig, duidelijk Quercus Frans trio met drugs aangehouden Permanente make up Dimestore Hoodoo in Panta Rhei Interkerkelijke jongerendienst Lotgenotengroepen Vereniging Cerebraal Middelburgse buurtbemiddeling in cijfers 'Schoffelen kon ik niet meer, HAAR VAN BOVEN Oiittala CITTERIO Stichting Vrienden van de Geriatrie Zeeland zaterdag 17 oktober 2009 w y Jarenlang plezier van een perfecte eyeliner of prachtige wenkbrauwen! Burg.Hackstraat 2, Arnemuiden Tel. 0118 603673 door Selma Osman VLISSINGEN Deze zomer stonden ze nog op het terras van strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen, maar morgen zoeken de bandleden van Dimesto re Hoodoo het binnenpodium op. Vanaf een uur of vijf zorgen zij voor 'blues vanuit het hart'. Ook de bekende muziekquiz keert terug op de Nolledijk. Vrijdag 30 oktober begint het quizzen weer, om 20.30 uur. Entree gratis. MIDDELBURG In de Stadsring aan de Kruitmolen- laan in Middelburg wordt morgen middag een interkerkelijke jonge rendienst gehouden. Deze is geor ganiseerd door jongeren van vier Middelburgse kerkelijke gemeen tes. De dienst begint om 14.00 uur. Thema is: Speel je op save? Huug Varkevisser zal spreken en er is ook muziek van een band. www.jongerendienstmiddelburg.nl GOES Vereniging Cerebraal houdt maan dag in Goes een bijeenkomst voor mensen met niet aangeboren her senletsel. Doel is het met elkaar in contact brengen van lotgenoten voor erkenning en herkenning. De bijeenkomst wordt gehouden in Hotel Terminus in Goes. Aanvang 14.00 uur. Wie meer wil weten kan bellen (0111-412038 en 040-2266446) of mailen (zeeland@cerebraal.nl). De Middelburgse buurtbemiddeling is proefproject-af In drie jaar tijd zijn tientallen burenru zies opgelost. Met een gemiddelde van bijna honderd bemiddelingen per jaar, zit Middelburg volgens projectcoördinator Sam van Baker- gem zelfs boven het landelijk ge middelde. „Ruim zeventig procent lossen we op. Burgers en doorver wijzende instanties weten ons steeds makkelijker te vinden." Samen met vrijwilligers van het eerste uur, Atie Steendijk en Henk van Leeuwen, constateert Van Ba- kergem dat de tendens van kortere lontjes goed merkbaar is. „Als het over irritatie gaat, staat geluidsover last met stip op nummer 1." Treite ren en parkeren volgen op de voet. „Laminaat is het ergste, vertelt vrij williger Van Leeuwen. Van Baker- gem: „Ik wou dat het nooit uitge vonden was." De bekendheid van het buurtbe middeling moest groeien. En ook de zestien vrijwilligers groeiden in hun rol. Soms haakten bemidde laars af Die dachten volgens Atie Steendijk en Henk van Leeuwen dat ze de zaak wel even zouden op lossen. „Maar wat je niet mag, is met een oplossing komen", legt Van Bakergem uit. „Onze formule is juist om mensen zelf in bewe ging te krijgen." „Soms weet je al na vijf minuten wat ervoor nodig is", vertelt Steen dijk. „Maar dan moet je nog een uur praten voor mensen zelf tot die oplossing komen." Volgens Steendijk kent elk conflict twee schuldigen. „Of onschuldigen. Want het komt ook voor dat men sen na bemiddeling begrip krijgen voor elkaar. Zo bleek dat een vrouwtje met een kind soms hele dagen in het park zat om maar geen overlast te veroorzaken. Dat wist haar buurvrouw niet." De bemiddelaars zijn medeburgers die de partijen niet kennen. „En dat voelt veel veiliger dan wanneer 'de man met de pet' aan de deur komt", denkt Van Leeuwen. „Soms speelt een conflict hoog op", vervolgt de vrijwilliger. Laatst was hij ergens waar al twaalf jaar werd geruzied. „Het begon met huiselijke geluiden. Maar toen we rond de tafel gingen zitten, bleek dat er veel meer aan de hand was." Slechts één keer kreeg hij bij het aanbellen een enorme donderpar- tij over zich heen. „Maar na een minuut ging de deur weer open en mochten we naar binnen." Van Bakergem: „Je hoort de vrese lijkste verhalen. Het is altijd heel spannend om je vinger op de bel te leggen bij die botterik van een buurman." „En dan zijn we ver baasd dat er aardige mensen open doen", lacht Van Leeuwen. Atie Steendijk weet het zeker: „Mensen willen geen ruzie." Projectcoördinator Van Bakergem kijkt uit naar het komende jaar waarin mogelijk Veere en Vlissin gen aanhaken bij de buurtbemid deling. „Zij snappen nu ook dat het tijd is om daar op in te zetten. De politie is onze beste ambassa deur: die spaart manuren uit. En hoe vaak wordt een burgemeester niet benaderd als burgers er sa men niet uitkomen..:" www.buurtbemiddelingmiddelburg.nl 0 Buurtbemiddeling Middelburg is in september 2006 opgezet door ge meente, politie, woningbouwver enigingen Arnemuiden en Woon- goed en Stichting Welzijn Middel burg. Buren die er onderling niet uitko men, kunnen gratis een bemidde laar inschakelen om tot een oplos sing te komen. Het aantal conflictmeldingen stijgt: van 73 in 2007 naar 96 in 2008. Dit jaar denkt Buurtbemiddeling uit te komen boven de 100 aan meldingen. Top drie van ergernissen: 1Geluidsoverlast, zoals harde mu ziek, stampen en bonken en het hard dichtslaan van deuren. 2. Pesten/lastigvallen. 3. Buiten klussen, hangjeugd en spelende kinderen. Dauwendaele is koploper met 33% van de meldingen. Overlast van jeugd en onaangepast gedrag van buren voeren hier de boventoon. door Selma Osman Vorig jaar was Karin van Brienen uit Sint Laurens nog iemand die dag-in dag-uit last had van de katten van haar buren. Nu is ze zelf een en thousiast bemiddelaar in burenru zies. De buurtbemiddeling maakte in korte tijd een eind aan een jaren slepend probleem. „De buurvrouw had niet één, maar meerdere kat jes. Het liep zo erg uit de hand dat er bij mij op de kokosmat gepoept werd. Ik kon niet meer schoffelen: mijn tuin was één grote kattenbak geworden." Van Brienen en ook andere buren gooiden de keutels terug over de schutting. „Maar ik denk dat ze het gewoon niet zagen. En van mijn ge- foeter trokken ze zich niks aan." Zelfs een extra afweer op haar schutting hield de buurkatten niet tegen. „Toen ik zag dat één van die katten zijn behoefte had gedaan op mijn platte dak, was de maat vol." De ergernissen liepen zo hoog op dat Van Brienen een doos vulde m - m m 4 wmmmmmmmmm GOES - Bij een controle in Goes zijn gisteravond drie Fransen aan gehouden. De mannen (17, 19 en 21) reden rond acht uur over de Deltaweg toen zij aan de kant wer den gezet door de politie. In hun auto werd een honkbalknuppel en dertig gram hennep aangetroffen. De politie heeft de knuppel en de drugs in beslag genomen. Aanbieding zolang de voorraad strekt 16-delig bestek van 185 voor Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl Burenruzies kunnen soms hoog oplopen, maar tegelijkertijd snel opgelost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 62