Vlissingen bouwt inhuur fors af Oost-Souburg krijgt een nieuw kinderdagverblijf almanak Steen PERSONEEL Kosten van 2,6 miljoen euro naar 1 miljoen euro per jaar WALCHEREN 22 en 23 29 Traktatie in tjokvolle zaal NAZOMjERKORTINGEN TOT 50% bj" palladio Zaterdag 17 oktober 2009 Buurtbemiddelaar aan de deur voelt veiliger dan 'man met de pet' Sporttalenten 'on the move' bij nieuw CIOS Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De directeur-gemeen tesecretaris van de gemeente Vlis singen, Hans van Houdt, denkt de kosten voor ingehuurde medewer kers te kunnen terugbrengen naar miljoen euro per jaar. Hij zegt dat in een toelichting op de in- huurcijfers van 1 oktober. Vorige week maakte hij samen met burgemeester Wim Dijkstra bekend dat de inhuurkosten over dit jaar al gezakt waren van 2,6 mil joen euro in april, naar 1,7 miljoen in september. Gisteren kon hij ook de cijfers van oktober tonen en daaruit blijkt dat de prognose voor dit jaar verder gedaald is naar 1,5 miljoen euro. Dat komt neer op 31 ingehuurde voltijdmedewerkers. De kosten zijn teruggebracht door contracten stop te zetten. „De grootste inhaalslag hebben we ge maakt op de afdeling Strategie, Be leid en Projecten", zegt Van Houdt. „Daar was sinds de reorga nisatie in 2007 veel werk blijven liggen, waardoor extra mensen in gehuurd moesten worden. Daar naast werden vacatures lange tijd niet ingevuld. Aan het begin van dit jaar hebben we vijftien vacatu res, grotendeels voor die afdeling, opengesteld en dat tekent zich nu af in de cijfers. Ook de komende tijd worden er nog vacatures open gesteld." Het projectbureau Scheldekwar- tier-Kenniswerf kost momenteel 451.400 euro aan ingehuurde me dewerkers. Van Houdt vindt dat dit anders geregeld moet worden. „Inhuur is bedoeld als oplossing voor de korte termijn. Om bijvoor beeld piekdagen op de afdeling pu- bliekszaken op te vangen. Maar het projectbureau blijft nog wel een paar jaar bestaan. Dan vind ik dat daar vaste banen voor ge creëerd moeten worden. Maar dat is nog niet zo makkelijk. Dus daar gaan we hard aan werken." Verder wordt er binnenkort af scheid genomen van de ingehuur de kabinetschef Die kost de ge meente nu bijna 107.000 euro per jaar. „Er komt wel weer een ande re kabinetschef voor terug, maar die komt in vaste dienst. Die kos ten blijven we dus wel houden, maar eigen personeel is nog altijd minder duur dan ingehuurde me dewerkers." HEINKENSZAND - De Stenge in Heinkenszand zat gistermiddag tjokvol. Zo'n zevenhonderd Zeeuw se vrijwilligers, hulpbehoevende ouderen en men sen met een lichamelijke handicap lieten zich door Nationale Vereniging De Zonnebloem trak teren op de show De Ontmoeting. Henk Poort, Lu cie de Lange en Zonnebloem-ambassadeur Dan ny de Munk traden er op in het kader van het zestigjarig bestaan van De Zonnebloem. foto Willem Mieras I video op www.pzc.nl/walcheren VLISSINGEN - De voormalige fysio- therapiepraktijk aan de Burgemees ter Stemerdinglaan in Oost-Sou burg wordt omgevormd tot kinder dagverblijf. Daartoe hebben twee dames uit het dorp een verzoek ingediend bij de gemeente Vlissingen, die dat heeft gehonoreerd. Die moet ech ter nog wel het bestemmingsplan wijzigen, omdat de bestemming ei genlijk gezondheidszorg is. Het kinderdagverblijf, dat de naam De Zoete Inval gaat dragen, vangt maximaal tien kinderen per dag deel op en gaat zes dagen per week open. De voormalige fysiotherapieprak- tijk staat al heel lang leeg. In de buurt is ruimte om kinderen te ha len en te brengen. De initiatief neemsters hebben het plan bespro ken met buurtbewoners. Tip? redactie@pzc.nl Maarten uit Souburg gaat met ple zier naar het kantoor in Middelburg, waar de Zeeuwse hulpdiensten wor den aangestuurd. De kleine afdeling waarop hij werkt, is één van de gezel ligste; elders in het pand overheerst vooral beroepsernst. Maar de afgelo pen weken was het minder leuk. Maarten sloop bij tijd en wijle kreu nend naar het toilet om even later, nog steeds kreunend, terug te keren. Zijn 'waterleiding' was niet in orde. Blokkade van nierstenen wees onder zoek uit. En inderdaad, een paar da gen terug hoorde hij bij het plassen een tik in depot: een steentje. Opge lucht smeerde hij een broodje, nam een ferme hap én... brak een kies op iets hards. Jawel, weer een steentje. kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting L Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61