Hoge bomen en lange pijpen Kapelle positief in barre tijden 3lPalladio Inbraken in woningen en bedrijfspand zeeland 125 Soep eten voor het goede doel 1400,-WAARD! NAZOMERKORTINGEN TOT 50% o makelaar Ons volledige woningaanbod: M2makelaars,nl Vlasmarkt 48, Middelburg Fraai en ruim monument tuin 378 m2) gelegen in 1 M R 6611 levendige, historische woonomgeving. Dit riante |ij P Mi- ruimte en locatie tal van i Tl Jli_öj l gebruiksmogelijkheden Nu geen overdrachtsbelasting, Pn'Ztfnf uw voordeel €28.140,- wonen ®n werken of "Mtiffini"' K/T horeca. mmm m Vraagprijs 469.000 k.k zaterdag 17 oktober 2009 door Luc Oggel KAPELLE - Ondanks de huidige re cessie en de fors lagere rijksimkom- sten waarmee gemeenten straks worden geconfronteerd, houdt Ka pelle het hoofd de komende jaren nog behoorlijk goed boven water. Pas in het 2013 wordt er een tekort van 136.000 euro verwacht, blijkt uit de begroting 2010. Volgens het document zullen de komende drie jaar steeds met een overschot worden afgesloten. De gemeente ziet het komende jaar zelfs kans opnieuw een korting op de gemeentelijke heffingen aan te bieden aan elk huidhouden, waar door de gemiddelde lastendruk in 2010 slechts stijgt met het inflatie percentage van 1,5 procent. „We hadden een zwaardere slag verwacht", zegt wethouder Jon Herselman. Hij verklaart de gunsti ge vooruitzichten door het feit dat Kapelle de laatste vijfjaar 'goed ge boerd' heeft. „We hebben vooral gescoord met de bouwexploitatie. We hoefden weinig naar de bank, waardoor we een lage schuldposi tie hebben. Een hoge rentelast drukt behoorlijk op je begro ting." Het tekort in 2013 is volgens Herselman toe te schrijven aan de nieuw te bouwen brede school Voor volgend jaar staan behoorlijk wat investeringen op de rol, waar van de aanlag van de tunnel Zuid hoek met 4,7 miljoen euro de abso lute uitschieter is. Verder zitten er herinrichtingen en reconstructies van wegen, onderhoud aan gebou wen en rioleringen en uitbreiding van twee basisscholen in de pijp lijn. De gemeenteraad praat op 10 november over de begroting. ZAAMSLAG - Wereldvoedseldag kreeg gisterochtend in de openbare Iris- school in Zaamslag een rood tintje, in de vorm van een kop tomatensoep voor alle leerlingen. Ouders en leerkrachten aten ook mee. Vrijwilligers van stichting Welzijn voor Ouderen in Zaamslag bereidden de maaltijdsoep, die gratis was verstrekt door producent Unilever. Alle eters betaalden in elk ge val twintig eurocent per kop. Voor zoveel geld kunnen kinderen in ontwik kelingslanden op school een maaltijd krijgen. foto Peter Nicolai Het Sloebos moet het zicht op de industrie in het Sloegebied zoveel mogelijk wegnemen. door Raymond de Frel NIEUWDORP - Arjan Boon van Na tuurmonumenten is natuurlijk ook niet op zijn achterhoofd geval len. Hij snapt heus dat een gemid deld gezin op een loze zondagmid dag niet meteen besluit om een na tuurwandeling te maken door het Sloegebied. Lange pijpen en grote koepels op het industrieterrein... nee, dat is niet bepaald het plaatje waarin bruine kiekendieven, kleine zilver reigers én natuurminnende wande laars zich senang voelen. Maar langzamerhand begint die schijn te bedriegen. Steeds meer vogels en mensen weten het Sloebos, de groene buffer tussen de industrie zone en het Nationaal Landschap de Zak van Zuid-Beveland, te vin den. „Je moet het Sloebos ontdek ken. We zullen er geen publiciteits campagne tegenaan gooien, zoals we bijvoorbeeld wel De Zwaakse Weel promoten. Maar vooral men sen uit de omliggende dorpen we ten dit gebied steeds meer te waar deren", aldus Boon. De gemeente Borsele wil in een zoekgebied van 280 hectare in to taal 200 hectare grond verwerven, die vervolgens aan Natuurmonu menten wordt doorgegeven. In middels is 115 hectare bemachtigd, de resterende 85 hectare moet wor den verkregen op basis van vrijwil lige medewerking van de grondbe zitters. „We hebben geen haast", zegt wet houder Marga Vermue van de ge meente Borsele. „Als er wat vrij komt, dan zijn wij geïnteresseerd. Er zijn ook agrariërs die zeggen dat ze hun grond nooit zullen af staan. Dat geeft ook niet, al heeft dat vaak met een stukje onbekend heid met dit project te maken. Zo was er bijvoorbeeld angst dat de aanleg van natuur zou resulteren in wild dat het op de akkers van de boeren zou hebben voorzien. Daarom hebben we afgesproken dat we indien nodig ook. jagen in dit gebied." Zes jaar geleden zetten Vermue en wijlen gedeputeerde Thijs Kramer de eerste spade in de grond voor het Sloebos. De plannen voor het bos dateren al uit de jaren tachtig. De aanleg van dorpsbossen bij Borssele, 's-Heerenhoek, Nieuw- dorp en Lewedorp werd zó ge waardeerd, dat er behoefte was aan meer groen. Met behulp van subsidies van het Rijk, provincie, de NV Westerscheldetunnel en Zeeland Seaports en compensatie- geld voor natuurherstel in de Wes- terschelde heeft het gebied in de af gelopen zes jaar een ander smoel gekregen. Rietland, water, grasland en bos wisselen elkaar af Populie ren, eiken en wilgen moeten er in de komende jaren steeds meer voor gaan zorgen dat de lange pij pen van het Sloe aan het zicht wor den onttrokken. „Er zijn bomen geplant, die twintig meter hoog kunnen worden", zegt Boon. Het Sloebos heeft wandelpaden, maar het staat een ieder vrij om daarvan af te wijken. Kijk dan niet gek als je een rund tegenkomt, want ook het vee van de agrariërs in het gebied vindt het prima toe ven in het Sloegroen. KAPELLE - In Kapelle en 's-Graven- polder zijn donderdag woningin braken gepleegd. In Tholen werd in een bedrijfspand ingebroken. In de Nieuwe Kerkstraat in Kapel le verlieten de bewoners rond 17.15 uur hun woning. Toen zij om streeks 23.00 uur thuiskwamen, bleek er te zijn ingebroken. In 's-Gravenpolder, aan de Burge meester Prumersstraat, waren de bewoners afwezig tussen 19.00 en 23.00 uur. Ook zij ontdekten bij thuiskomst de inbraak. In beide ge vallen werden sieraden weggeno men. Donderdagavond tussen 20.30 en 21.10 uur werd er ingebroken in een bedrijfspand aan de Slabbe- coornweg in Tholen. De politie heeft het pand doorzocht met een speurhond, maar zonder resultaat. Voor zover bekend zijn er geen goederen weggenomen. Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 01) 3 215838

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49