401 sport Bolo snakte naar Home Van Belzen baalt van rol op het tweede plan Hubregsen neemt roer over bij RIA BOUDEWIjN ZENOEN Boudewijn Zenden keert terug in de Engelse competitie. Met Sunderland treedt hij vandaag tegen Liverpool. Bottles/De Parel is koploper af na verlies Drie kandidaten voor Winterspelen 2018 zaterdag 17 oktober 2009 TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Roda Boys (thuis). Afwezig: Ali Eryürük, Mevlud Eryürük en Kees Duitemeijer (allen geschorst). Bijzonderheden: Jeroen van de Broeke zou vandaag wel eens de vierde afwezi ge kunnen zijn bij Terneuzense Boys. De middenvelder kampt met een liesblessu re, nadat hij al eerder last had van zijn buikspieren. Het duel met Roda Boys is cruciaal voor de thuisclub. „We moeten de rug rechten en vertrouwen geven aan de jongens die wel spelen", zegt Karl Vergouwen. „Het gaat maar om één ding: we moeten drie punten pak ken. Hoe dat gebeurt maakt niet uit." KLOETINCE Tegenstander: Achilles Veen (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Achilles Veen wil na het verlies van vorige week bij Nivo Sparta de aansluiting met de top weer bewerkstelligen. „Maar we weten ook wat wij kunnen", zegt trainer Cees Hout epen. „Na Nieuw Lekkerland wordt het een nieuwe test voor ons." j Mervin Niemantsverdriet en Björn Quar- tel trainden donderdagavond voor het eerst weer mee met de groep. Quartel komt vandaag nog niet in actie, Nie mantsverdriet zit wel bij de groep. CPC VLISSINGEN Tegenstander: Heerjansdam (thuis). Afwezig: Dany Bömer, Ralph Wiessner en Rafael Vulin (allen geblesseerd). Bijzonderheden: GPC Vlissingen wacht nog altijd op de eerste punten in de eer ste klasse. „We gaan de strijd aan", zegt trainer André Maas. „Elk punt is goud waard voor ons, maar het zal heel lastig worden tegen Heerjansdam. Het is de ploeg met de beste voetballers, indivi- door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Joan van Belzen stapt vanochtend met de selectie van Hoek in de bus naar SDC Putten. De 27-jarige doelman gaat er tot zijn eigen teleurstelling vanuit dat hij opnieuw genoegen moet ne men met een plaats op de bank. Van Belzen baalt van die rol op het tweede plan, maar is zijn humor nog niet verloren. „Ik denk dat ik maar een dekentje meeneem voor over m'n benen", zegt hij geksche rend. Van Belzen won tijdens de voorbe reiding de concurrentiestrijd met de van Eendracht Aalst overgeko men Lieven de Veirman. De Arne- muidenaar stond tegen Gemert (beker) en GVW onder de lat, maar raakte vervolgens geblesseerd aan zijn enkel. Sindsdien keepte hij geen wedstrijd meer en zag hij hoe Hoek met De Veirman in het doel in vijf duels elf punten pakte. „Ik ga er vanuit dat ik tegen Putten weer op de bank zit", zegt Van Bel zen. „De resultaten zijn goed en ik heb geen signaal gekregen dat ik weer eerste keus ben." De keeper heeft wel aan trainer Paul Telussa gevraagd wat zijn voor uitzichten nu zijn. „Want ik heb niet de leeftijd om een heel sei zoen op de bank te zitten. Ik heb gevraagd hoe het er uitziet voor Boudewijn Zenden speelde tussen 1997 en 2004 54 interlands. Daarin scoorde hij zeven keer. dueel dan. Aan de andere kant hebben we niks te verliezen." VLISSINGEN Tegenstander: RCS (uit). Afwezig: Peter de Jong en Ronnie Cre- mer (beiden geblesseerd). Bijzonderheden: Sander Goedegebure trainde afgelopen week weer voluit mee en lijkt speelklaar voor de derby te gen RCS. Jonathan Constancia is ook weer beschikbaar, na één wedstrijd schorsing. „Bij een derby spelen emo ties ook altijd een rol", weet Ruud Pen- nings. „Daar zullen we goed mee om moeten gaan. Ik verwacht twee aanval lend ingestelde ploegen, in een redelijk open wedstrijd. Dat moet een mooie voetbalmiddag op kunnen leveren." RCS Tegenstander: Vlissingen (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Trainer Michel Leon- hart van RCS verwacht dat de derby met Vlissingen vooral een nerveuze wed strijd wordt. „We hebben een relatief jonge groep en veel jongens zullen best zenuwachtig zijn", stelt de oefenmees- ter. „ledereen verwacht veel van deze derby, maar in de praktijk willen deze wedstrijden nog wel eens tegenvallen. Ik hoop dat het een leuke wedstrijd wordt, met twee aanvallende ploegen. Ik heb de spelers verteld dat ze er voor al van moeten genieten. Voor dit soort wedstrijden doe je het allemaal." „Ik ga als trainer mee genieten. Ik ben wel een Vlissinger, maar ik woon er niet, dus krijg ik van al die emoties niet alles mee, maar het leeft allemaal wel. Kijk, Vlissingen wil per se naar die hoofdklas se, bij ons is het geen must. Het zou al leen maar meegenomen zijn." door Roel Wiche mij en weet nu dat ik moet wachten op mijn kans. Goed blij ven trainen dus. Meer kan ik niet doen." Hoewel Hoek nu vijf wedstrijden op rij niet heeft verloren, zou een keeperswissel niet eens zo vreemd zijn. Van Belzen was de afgelopen jaren onomstreden bij Hoek en heeft zijn waarde voor de hoofd klasser ruimschoots bewezen. De Veirman liet vorige week daarente gen geen geweldige indruk achter. De Belg hield tegen IJsselmeervo- gels weliswaar de nul, maar behan delde verschillende hoge voorzet ten alsof hij een lading hete bitter ballen kreeg aangereikt. Of Telussa onder de lat wisselt, zal vandaag op het veld van SDC Put ten blijken. Rechts achterin speelt sowieso een andere speler. Tim Me- chelinck had al last van zijn lies en die blessure is tegen IJsselmeervo- gels verder verslechterd. Gideon Imagbudu, die tegen de regerend kampioen uitviel, lijkt wel op tijd fit. De Afrikaanse middenvelder train de donderdag mee. Regilio Pinas begint vrijwel zeker weer op de bank, maar kan vandaag zijn hon derdste wedstrijd in de hoofdklas se spelen. In zijn voorgaande 99 duels op het hoogste amateurni veau scoorde de aanvaller zestien keer. MAASTRICHT - Dag in dag uit sprint te hij de Sint Pietersberg op, met vader Pierre (70) op zijn rug. Er voor en erna holde hij in de bos sen, in totaal 9,2 kilometer. En als Boudewijn Zenden (33) na zijn buikspieroefeningen op de judo- mat nog puf had, ging hij een uur tje ballen tussen de kanonnen, bij de eeuwenoude stadswal van Maastricht. Twee maanden beulde hij zich af om topfit te zijn voor een rentree in de Premier League en gisteren kwam de beloning. 'Bolo', zoals overal zijn koosnaam luidt, teken de een contract tot medio 2010 bij Sunderland met een optie voor nóg een jaar. Een terugkeer naar Engeland was een diepgekoesterde wens van Zen den, die de afgelopen twee seizoe nen bij Olympique Marseille tus sen bank en basis pendelde. De Franse grootmacht deed hem op de valreep nog een nieuw aanbod voor twee jaar, maar de liefhebber snakte naar The Home of Football. „Ik heb zes jaar in Engeland ge speeld, die voetbalcultuur blijft me dierbaar. De stadions zitten al tijd vol, de fans zingen negentig minuten en nergens staan er hek ken om het veld. Een prachtige competitie om in te spelen." Wonderlijk was de manier waarop Sunderland hem op het spoor kwam. Zenden gaf voor de Engel se tv-gigant ITV een analyse van een wedstrijd, waarna hij in een kort interview liet weten dat hij transfervrij was. Sunderland-ma- nager Steve Bruce greep direct de telefoon en nodigde hem uit voor een trainingsstage. Daar wist de stijlvolle middenvelder hem te overtuigen van zijn meerwaarde. Ook niet onbelangrijk: Zenden be leefde de mooiste jaren uit zijn car rière in dezelfde streek, Noord-Oost-Engeland, door de trotse bewoners zelf beschouwd als 'God's Country'. Als speler van Boudewijn Zenden (rechts) was in 2005 nog voetballer van Liverpool. Vandaag Middlesbrough hielp hij de club aan de eerste prijs in 128 jaar, de League Cup, onder de hoede van huidig FC Twente-trainer Steve McClaren. Zenden: „Het sportieve aspect staat voorop. Maar ik kijk natuurlijk ook naar het totaalpak ket. Ik heb me daar altijd op mijn gemak gevoeld. Al vrij snel was ik in de spelersgroep van Sunderland een van de jongens." McClaren, de coach die hem ooit per brief kroonde tot zijn beste speler, deed begin dit seizoen nog een poging om hem naar Ensche de te halen. Ook Henk ten Cate (Panathinaikos) hing aan de lijn, evenals enkele andere Engelse UIT WESTDORPE - Jean-Pierre Hubreg sen mag proberen RIA W. te be hoeden voor degradatie. De oefen- meester uit Terneuzen is door de zondag-derdeklasser aangesteld als opvolger van de afgelopen maan dag ontslagen Piet de Vries. HOEVEN Het driebandenteam van Bottles/ De Parel leed in de derde divisie een nederlaag tegen Doggen Tim merbedrijf: 6-2. Door het verlies werd de gedeelde eerste plaats ver speeld. Theo Platjouw en Cor de Jonge gin gen onderuit. Rien Sandrini hield de schade beperkt, al verloor óók hij. Alleen Cees Baumgarte kwam zegevierend uit de strijd. Hubregsen leidde gisteravond voor het eerst de training in West- dorpe en zit morgen op de bank tijdens het uitduel met Zierikzee. RIA W. is na zes wedstrijden nog puntloos en slaagde er ook nog niet in te scoren. MÜNCHEN De Winterspelen van 2018 zijn in het Duitse München, het Franse Annecy of het Koreaanse Pyeong- chang. Meer steden hebben zich niet kandidaat gesteld bij het Inter nationaal Olympisch Comité. De deadline was donderdagnacht. Het IOC maakt op 6 juli 2011 in het Zuid-Afrikaanse Durban bekend wie de Winterspelen van 2018 mag organiseren. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Doggen Timmer bedrijf - Bottles/De Parel 6-2: Jan Doggen - Theo Platjouw 35-21, 52; Jac Doggen - Cor de Jonge 35-19, 56; Jan van Loon - Rien Sandrini 30-25, 73; Mark van de Boom - Cees Baumgar te 26-30, 53. TENNIS Shanghai. Masters, mannen. Kwartfinales:* Nadal (Spa/1) - Ljubicic (Kro) 3-6 6-3 opgave, Djokovic (Ser/2) - Simon (Fra/8) 6-3 2-6 6-2, Lopez (Spa) - Söderling (Zwe/9) 7-6 (4) 6-3, Davidenko (Rus/6) - Stepa- nek (Tsj/13) 6-1 4-6 6-1. VOETBAL Jupiler League: Go Ahead Eagles - SC Cam- buur 1-2, BV Veendam - De Graafschap 1-1, FC Oss - Haarlem 1-0, Telstar - FC Den Bosch 1-4, FC Omniworld - RBC Roosendaal 0-2, Ex celsior - FC Zwolle 3-0, AGOW - FC Eindho ven 4-1, MW - Helmond Sport 3-1, Fortuna Sittard - FC Dordrecht 0-3. VOLLEYBAL Hulst. Bedrijfscompetitie. Vrouwen. Eerste klasse: S. Morres 1-Zaman Sport 0-3, Ferket en de Maat- RAHE Buigwer- ken 3-0, Van Waterschoot-WC Rhodos 3-0, R. van Wesemael-Notaris Stolker 0-3. Tweede klasse: Sc. Morres 2-Wentzler Pauwels 3-0, Sa- man Assurantiën-Didi 1-2, Sc. Morres 3-WEA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42