zeeland 127 Minder inhuur van personeel DE HAARZAAK Winkels en horeca op havenplein St-Annaland Tender kan uitbreiden DE HAARZAAK De Zonnebloem trakteert Wij zijn op zoek naar een Muzikaal leider Muzikanten waaronder een accordeonist Enkele zangers INHUREN Kosten Vlissingen terug naar 1 miljoen Lezing OOHog Een begrip in Zeeland ver daar buiten als het gaat om haarwerk Uit heel Zeeland en ver daar buiten komen ze vandaan de cliënten van "De Haarzaak" als het gaat om een haarstukje, haarwerk (pruik) of een andere haaraanvulling. Als je haar maar goed zit zeggen ze toch? Aan kaalheid wen je nooit. Het Zand 53 4576 CB Koewacht 0 0114 - 36 14 94 www.dehaarzaak.nl zaterdag 17 oktober 2009 Shantykoor Neptunus (Schouwen-Duiveland) Wij zijn een groep enthousiaste mannen die proberen 4 stemmige shanty's en zeemansliederen te zingen. Ons koor hoopt volgend jaar het 10 jarig jubileum te vieren Wij bestaan op dit moment uit 20 zangers, een accordeonist, een gitarist, een bassist en een violist. Wij repeteren op de vrijdagavond van 20.00 uur-22.00 uur in Kerkwerve. Het koor wil graag hel repertoire met vaart en verve zingen, maar ook met kwaliteit. We zoeken een muzikaal leider die ons daarbij kan helpen en stimuleren. Meer informatie bij Peter van Liempt 06-22978503 Zie ook www.shantykoor-neptunus.nl door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De Stenge in Heinkenszand was gister middag tjokvol. Zo'n 700 Zeeuwse vrijwilligers, hulpbe hoevende ouderen en mensen met een lichamelijke han dicap lieten zich door Nationale Vereniging De Zonne bloem trakteren op de show De Ontmoeting. Henk Poort, Lucie de Lange en Zonnebloem-ambassadeur Danny de Munk traden er op in het kader van het 60-ja- rig bestaan van De Zonnebloem. foto Willem Mieras Video op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De directeur-gemeen- tesecretaris van de gemeente Vlis singen, Hans van Houdt, denkt de kosten voor ingehuurde medewer kers te kunnen terugbrengen naar 1 miljoen euro per jaar. Hij zegt dat in een toelichting op de in- huurcijfers van oktober. Vorige week maakte hij samen met burgemeester Wim Dijkstra bekend dat de inhuurkosten over dit jaar al gezakt waren van 2,6 mil joen euro in april, naar 1,7 miljoen in september. Gisteren kon hij ook de cijfers van oktober tonen en daaruit blijkt dat de prognose voor dit jaar verder gedaald is naar 1,5 miljoen euro. Dat komt neer op 31 ingehuurde voltijdmedewerkers. De kosten zijn teruggebracht door contracten stop te zetten. „De grootste inhaalslag hebben we ge maakt op de afdeling Strategie, Be leid en Projecten", zegt Van Houdt. „Daar was sinds de reorga nisatie in 2007 veel werk blijven liggen, waardoor extra mensen in gehuurd moesten worden. Daar naast werden vacatures lange tijd niet ingevuld. Aan het begin van dit jaar hebben we vijftien vacatu res, grotendeels voor die afdeling, opengesteld en dat tekent zich nu af in de cijfers. Ook de komende tijd worden er nog vacatures open gesteld." Het projectbureau Scheldekwar- tier-Kenniswerf kost momenteel 451.400 euro aan ingehuurde me dewerkers. Van Houdt vindt dat dit anders geregeld moet worden. „Inhuur is bedoeld als oplossing voor de korte termijn. Om bijvoor beeld piekdagen op de afdeling pu- bliekszaken op te vangen. Maar het projectbureau blijft nog wel een paar jaar bestaan. Dan vind ik dat daar vaste banen voor ge creëerd moeten worden. Maar dat is nog niet zo makkelijk. Dus daar gaan we hard aan werken." Verder wordt er binnenkort af scheid genomen van de ingehuur de kabinetschef. Die kost de ge meente nu bijna 107.000 euro per jaar. „Er komt wel weer een ande re kabinetschef voor terug, maar die komt in vaste dienst. Die kos ten blijven we dus wel houden, maar eigen personeel is nog altijd minder duur dan ingehuurde me dewerkers." SINT-ANNALAND - De luchtoorlog in Zuidwest-Nederland, oorlogs vliegtuigen en hun bemanningen, is het onderwerp waar M. van Dijk uit Krabbendijke dinsdag 20 oktober over spreekt voor de heemkundekring Stad en Lande van Tholen. Eind oktober is het 65 jaar geleden dat de Duitse bezet ting van het eiland Tholen eindig de. Aanvang 19.30 uur in De Welle- vaete in Sint-Annaland. SINT-ANNALAND - Het toekomstige havenplein in Sint-Annaland moet een volwaardig onderdeel van het centrum worden. De gemeente zet in op de komst van winkels en ho reca. Het havenplein is één van de drie onderdelen van de ingrijpende her inrichting van het havengebied in Sint-Annaland. Het is de bedoe ling dat het plein straks beter aan sluit op de huidig kern. Kerkring, Voorstraat en havenplein moeten in de toekomst als het ware één lijn vormen. De gemeente hoopt middenstan ders warm te maken voor vesti ging op het plein. Een oriëntatie zal moeten uitwijzen hoe groot de belangstelling is. Op basis daarvan wordt bepaald hoeveel commer ciële ruimtes er komen. Op het ha venplein komen verder een nieu we supermarkt (C1000) en een woonzorgcentrum. Het havenplateau is het tweede on derdeel van het totale havenplan. Daar komen vier appartementsge bouwen. Op de voormalige CZAV- locatie komt het hoogste gebouw, een zogeheten landmark. Dit ge bouw wordt ongeveer 36 meter hoog en krijgt elf of twaalf bouwla gen. De drie andere woongebou wen zijn met vier of vijf lagen een stuk kleiner. Bij de gemeente liggen de vooront werp-bestemmingsplannen haven plateau en havenplein ter inzage. Dinsdag vindt in gemeenschaps centrum de Wellevaete een in loop- en inspraakavond plaats. Die duurt van 19.00 tot 21.30 uur. De Kleine Suzannapolder vormt het derde onderdeel van het haven plan. Daar komen woningen. Dit onderdeel wordt pas in een later stadium ontwikkeld. i SINT-ANNALAND - Jeugdzorginstel ling Tender kan zijn opvang aan de Molendijk in Sint-Annaland uit breiden. Dat heeft het college be sloten nu tegen de wijziging van het bestemmingsplan geen bezwa ren zijn ingediend. In de voormalige boerderijwoning op nummer 41 vangt Tender sinds ongeveer een jaar jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar op, die zijn vastgelopen in de thuis situatie. De opvang ligt een heel eind buiten de bebouwde kom. De instelling wil aan het bestaan de pand 85 vierkante meter toevoe gen. Er worden in de toekomst on geveer acht jongeren opgevangen. Advertentie II II Als geen ander besef ik de onzekerheden en problemen waarmee een cliënt kampt zegt Willeke Pietersma eigenaresse van De Haarzaak. De Haarzaak biedt oplossingen van een haarstukje ter grote van een poffertje tot complete haar- werken (pruiken). Voor zowel dames, heren en kinderen. 24 oktober open huis van 11.00 uur tot 15.00 uur hier kunt u geheel vrijblijvend geïnformeerd worden over de diverse haarwerk systemen. Tijdens dit open huis zijn ook aanwezig Borstkankervereniging ZVL het steunpunt Terneuzen en Stichting Haar Geluk. 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29