'Leuk, hoef je niet te rekenen' zeeland 125 Restaurant in stadhuis Smerdiek Palladio Inbraken in Zuid-Beveland en op Tholen €400,- WAARD! Sloebos maskeert industrie IAZ0MERK0RTINGEN TOT 50% o zaterdag 17 oktober 2009 Het mozaïek van basisschool De Goede Polder nadert zijn voltooiing. foto Izaak Verkeste door Annemarie Zevenbergen VROUWENPOLDER - Bijna negentig paar kinderhanden hebben de af gelopen twee weken gewerkt aan een levensgroot mozaïek. De laat ste stukjes glas zijn gisteren ge lijmd. Vrouwenpolder heeft straks de primeur; zee, strand en polder vastgelegd in ontelbaar stukjes Chi nees glas. Het plein van basis school De Goede Polder krijgt daarmee een blikvanger van for maat. De kinderen van groep 5 leggen de ze vrijdagochtend de laatste hand aan het mozaïek van 5,70 bij 2,25 meter dat straks het schoolplein siert. Een precies werkje en nie mand onttrekt zich eraan. Geen ge ren of gedol, maar knippen en lij men. Kleuren zoeken en de laatste gaatjes opvullen. Zodat het blauw van de zee vloeiend overgaat in het goudgeel van de duinen, uitlo pend in de groentinten van de pol der. Gebaseerd op het logo van de school en de omgeving. Immers het omringende gebied heet de Goede Polder. „Leuk, je hoeft niet te rekenen", glundert Dita (9). „Ik ben zo be nieuwd hoe het er straks uitziet als het af is." Ze pakt een stukje glas en kijkt waar het eventueel zou passen. Dan knipt ze het op maat. „Nog een stukje eraf Nee, die knipper is niet eng hoor." En geroutineerd gaat er nog een stuk je af waarna het ministukje z'n plek vindt in het mozaïek. De school voert dit project uit sa men met ontwikkelingsorganisatie Stichting Partners in Hoop uit 's-Heer Arendskerke. Het maakt onderdeel uit van de renovatie van het schoolplein. Schooldirecteur Ruud Saya: „De school is geschil derd en we hebben ook uitge breid. De schooltuin aan de voor kant was zo groot dat je het ge bouw bijna niet meer zag. Dus daar moest iets gebeuren, maar geld hadden we niet. Uiteindelijk hebben we besloten het te betege len. In een later stadium kan er al tijd nog groen "bij. Het idee voor het mozaïek is toen geboren. Voor ons is het belangrijk dat we hier mee ook kinderen in Malawi steu nen, het vaste project van Partners in Hoop." Alle leerlingen hebben meege werkt. „We hebben de techniek wat aangepast. Een vierjarige kan niet hetzelfde als een 12-jarige", vertelt Ronald Boomsma van Part ners in Hoop. De leerlingen mo zaïeken niet direct op de stoepte gels maar op gaas, bevestigd op fo lie. Op het gaas is het motief inge tekend dat de kinderen volgen. De stichting gaat de komende weken in het eigen atelier het mozaïek vorst- en slijtvast op de stoeptegels overbrengen. Sophia en Ferrel (9) werken vol en thousiasme aan de zee: „Leuk hoor." Benjamin (9) drentelt wat rond. „Je kunt lekker jezelf zijn omdat je iets leuks doet". Trots laat hij zijn werk zien. Joey (10) is druk bezig aan de andere kant. Als hij hoort dat zijn klas in de krant komt, roept hij „Yo, die ga ik mor gen gratis jatten, bij het oud pa pier van de schietvereniging." Hij heeft de lachers op z'n hand. Weet u iemand z'n huis gaat verkopen? GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 SINT-MAARTENSDIJK - Aan de leeg stand van het voormalige gemeen tehuis aan de Markt in Sint-Maar tensdijk komt in de loop van 2010 een eind. Ontwikkelaar Nieuwen- huis heeft iemand gevonden die er een restaurant met klein hotel wil beginnen. De zoektocht naar een onderne mer voor het historische gedeelte van het gemeentehuis duurt nu al bijna twee jaar. Nieuwenhuis riep er zelfs een website (www.restau- ranthoudergezocht.nl) voor in het leven. Waar eerdere gesprekken op niets uitliepen, heeft Egbert Gor ter nu het idee dat hij beet heeft. „We zijn in gesprek met een heel serieuze kandidaat en dat ziet er positief uit. Het zou me tegenval len als dit nog misgaat. We moe ten natuurlijk nog wel het een en ander verbouwen. Dat vergt wat tijd. Maar het zal geen jaar meer duren, hoor. Ergens in 2010 moet het gebeuren." De kans is groot dat er behalve een restaurant ook een hotel komt met een paar ka mers. De verkoop van de elf appartemen ten, die de ontwikkelaar in het nieuwe gedeelte van het gemeente huis bouwde, verloopt nog steeds heel stroef Er is nog niet één wo ning verkocht. Eerder dit jaar werd besloten de woningen als vakantieapparte ment in de markt te zetten om zo een andere doelgroep aan te bo ren, maar dat heeft niet tot het ge wenste resultaat geleid. „De inte resse is er", zegt Gorter. „We heb ben al de nodige kijkers gehad en er worden brochures aangevraagd. Om één of andere reden happen de mensen niet toe." NIEUWDORP - Steeds meer vogels en mensen weten het Sloebos, de groene buffer tussen de industriezone en de Zak van Zuid-Beveland, te vinden. De gemeente Borsele wil in deze omgeving 200 hectare grond verwerven, die vervolgens aan Natuurmonumenten wordt doorgegeven. Inmiddels is 115 hectare bemachtigd. Populieren, eiken en wilgen moeten er in de komende jaren steeds meer voor gaan zorgen dat de schoorsteenpijpen van het Sloe aan het zicht worden onttrokken. foto Willem Mieras KAPELLE - In Kapelle en 's-Graven- polder zijn donderdag woningin braken gepleegd. In Tholen werd in een bedrijfspand ingebroken. In de Nieuwe Kerkstraat in Kapel le verlieten de bewoners rond 17.15 uur hun woning. Toen zij om streeks 23.00 uur thuiskwamen, bleek er 'te zijn ingebroken. In 's-Gravenpolder, aan de Burge meester Prumersstraat, waren de bewoners afwezig tussen 19.00 en 23.00 uur. Ook zij ontdekten bij thuiskomst de inbraak. In beide ge vallen werden sieraden weggeno men. Donderdagavond tussen 20.30 en 21.10 uur werd er ingebroken in een bedrijfspand aan de Slabbe- coornweg in Tholen. De politie heeft het pand doorzocht met een speurhond, maar zonder resultaat. Voor zover bekend zijn er geen goederen weggenomen. kijk alvast op binnenuit.nl buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27