PZC 'Renesse profiteert van nieuw park' s Auto te water almanak Steentjes SCHOUWEN-DUIVELA'ND 22 en 23 29 CAMPING Projectontwikkelaar verwacht toestemming voor herstructurering Bona Fide YourSurprise.com meest innovatieve bedrijf van 2009 Competitie maar ook gezelligheid typeren de Bietentocht Sporttalenten 'on the move' bij nieuw CIOS 21 Zaterdag 17 oktober 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting ENESSE - Kampeerterrein Bona-Fi le in Renesse trekt na de herstruc- urering een heel ander publiek vaar Renesse van kan profiteren. Dat zegt projectontwikkelaar André van Leeuwen van Heriker- berg bv. Hij denkt dat hij daarom toestem ming krijgt om het huidige kam peerterrein om te vormen tot een luxe vakantiepark. „Wij hebben wat te bieden", zegt Van Leeuwen. „Wij voegen wat toe voor Schou- wen-Duiveland en voor Renesse." De projectontwikkelaar wil op het huidige terrein van Bona Fide 350 luxe chalets bouwen met een cen trumgebouw. De chalets worden verkocht als beleggingsobject. Het park komt in de verhuur bij Roompot (RP holidays) uit Kam perland. „Net zo als de andere par ken aan mensen die een weekend, midweek of een langere vakantie daar komen vieren." Volgens Van Leeuwen brengen deze mensen meer geld in het laatje voor de om geving dan de huidige gasten van Bona Fide. „Die doen op vrijdag middag de boodschappen bij de Al- di en zitten daarna in de caravan." Om het vakantiepark om te kun nen bouwen moet het bestem mingsplan gewijzigd worden. De huidige bestemming laat de bouw van louter chalets niet toe. Wet houder Ad Verseput heeft nog geen plannen gezien. Hij wacht af waar de ondernemer mee komt en wil vooraf geen uitspraken doen over de kansen van het pro ject. Van Leeuwen denkt dat zijn plan goede kans maakt. Hij heeft inmid dels oriënterende gesprekken met ambtenaren gevoerd. De huidige 450 vaste standplaats houders van Bona Fide hebben een brief gehad waarin het con tract met ingang van eind volgend jaar is opgezegd. Als het dan nog niet is gelukt een andere plek te vinden, worden mensen niet di rect van het terrein gezet. Van Leeuwen verwacht niet dat er dan al gebouwd kan worden omdat de procedures langer duren. „Ik ver wacht dat de mensen nog wel twee seizoenen kunnen staan, maar dat beloven doe ik niet." Onder de gasten van Bona Fide is veel onrust omdat het moeilijk is een nieuwe standplaats te vinden. OUWERKERK - Internetwinkel YourSurpri- se.com uit Zierikzee heeft de Innovation Award 2009 van de Ondernemerskring Schou- wen-Duiveland gewonnen. De prijs is gister avond door weervrouw Helga van Leur uitge reikt in het Watersnoodmuseum. YourSurpri- se maakt gepersonaliseerde cadeaus. De jury noemde het knap dat YourSurprise bij veel zoekwoorden op Google boven komt drijven. BRUINISSE - Een 38-jarige Schouw- se automobilist is gisteren om 18.15 uur bij de Philipsdam te wa ter geraakt. Hij zei dat hij slipte op de natte weg. Een blaastest wees uit dat hij te veel had gedronken. SCHULTI NG ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 Op de foto v.l.n.r.: Van Leur, de winnaars Ger- brand Verton en Wouter de Vries en juryvoor zitter Joop Ribbens. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl M Maarten uit Souburg begeeft zich da gelijks vol arbeidsvreugde naar dat kantoor in Middelburg, waar de Zeeuwse hulpdiensten worden aange stuurd. De kleine afdeling waarop hij zijn partijtje meeblaast, is toevallig één van de gezelligste, want elders in het pand overheerst vooral de beroeps- ernst. Maar de afgelopen weken was het al lemaal net even wat minder leuk op zijn afdeling. Maarten sloop bij tijd en wijle kreunend naar het toilet om korte tijd later, nog steeds kreunend, terug te keren. Zijn 'waterleiding' was niet in orde, wist hij te melden. Hij had een blokkade van nierstenen wees onderzoek van de huisarts uit. En inderdaad, een paar dagen terug hoorde hij bij het plassen een tik in de wc-pot: een steentje. Opgelucht smeerde hij een broodje, nam een ferme hap én... brak een kies op iets hards, jawel, opnieuw een steentje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23