reizen 14 ar Stoere binken Lezersactie: 3 dagen Drenthe 69,-„, "4n 'Ich habe den Michael Jackson immer geliebt' Inhoud Lezersactie "1 Anderhalve eeuw geleden trad de staat Oregon als 33e toe tot de club der Verenigde Staten. Gerard Chel reed door de Amerikaanse herfst en langs de steile kusten van de Pacific. HOTEL' )OGfVEEN Zaterdag 17 oktober 2009 reizen@wegener.nl 024-3650360 TO 7s CD O Deze week moest ik er toch weer even aan denken. De nieuwe single van Michael Jackson deed me te rugdenken aan die sombere week in juni, doorge bracht aan de Duitse Bodensee. In de Spartaanse jongenska mer van ons hotel beleef ik het eerste nieuws. De King of Pop is dood. Natuurlijk is dat erg, maar een verblijf in Fried- richshafen moet ook niet licht worden opgevat. Zo zet ons hotel een nieuwe standaard van gastvrijheid. De eigenaar heeft overal hotelregels opgeplakt. Die gaan steevast over wat niet mag. En nooit wordt onvermeld gelaten wat de ui terste consequentie is van het overtreden van de regels. Ja wel, verwijdering uit zijn etablissement. Het na midder nacht doortrekken van de wc wordt nog net niet verboden, wel ten zeerste ontraden. De eigenaar heet Herbert, maar wij noemen hem Adolf De man heeft een vriendelijke dochter die helaas zelden dienst heeft. Wij treffen bij terugkeer in het hotel steevast de baas met zijn woeste kop, die immer op oorlog staat. De zware kamersleutel zou hij je het liefste naar het hoofd werpen. De eni ge conversatie die we met hem voeren, gaat over het avondeten. Of we komen eten, hoe laat en wel ke maaltijd er gewenst wordt. De vragen schieten als mitrailleurvuur onder zijn snor vandaan. En dat alle maal om 9 uur 's morgens. Hoe komen wij nu uitgerekend in dit hotel terecht? Ook in Friedrichshafen blijft Michael Jackson de hele week doorsudderen. Het begin van onze laatste avond vraagt om een biertje. We vinden een duistere tent waar rond de klei ne bar een stuk of tien oudere zeebonken staan. Men rookt en drinkt. Shag en schnaps. De mannen kijken allen stil zwijgend naar een grote televisie die achter de bar op een plank staat. Wanneer een van de kerels zich omdraait, her ken ik hem meteen. Onze hotelbaas. Zijn opgestroopte mouwen onthullen de tatoeages waarmee zijn onderarmen zijn versierd. Ankers, schepen en namen van geliefden en moeder. Het staat er allemaal op. Er hangt een vreemde sfeer aan de bar. Somber en gelaten. Nu zie ik pas wat op het scherm vertoond wordt. Het is dat van dat memorialgedoe rond Michael Jackson. Artiesten, vrienden en familieleden die postuum de loftrompet ste ken. Een en ander afgewisseld met liedjes van de overlede ne. Geraakt kijken de stoere kerels naar de buis. Soms zen den ze elkaar een blik van begrip. Verdomd als het niet waar is, de mannen hebben verdriet. Om Michael Jackson. De ongeschoren, verweerde koppen bewegen mee op het ritme van Billy Jean. Ook de hotelier treurt mee. Wanneer het tenenkrommende liedje Ben een seconde of to aan de gang is, haalt een bargenoot stevig de neus op. Als ik om kijk zie ik nog net hoe onze hoteltiran de tranen uit zijn ogen wrijft. Verontschuldigend vertrouwt hij ons zijn diep ste geheim toe. 'Ich habe den Michael Jackson immer ge liebt', mompelt hij zacht. We slaan het aangeboden biertje vriendelijk af en laten de stoere binken jammerend achter. Nog één avond slapen we in ons geliefde hotel. De baas zien we niet meer. Zijn gastvrije dochter zwaait ons de vol gende dag uit. Haar vader was laat thuis gekomen en had vanmorgen geen zin om op te staan. Ze heeft geen idee waarom niet. Wij wel. Maar hoe hij ons deze week ook ge pest heeft, we zullen de oude snotteraar niet verraden. Van links naar rechts: Oregon noemt zich de groenste staat van de VS. Straatmuzikanten in Eugene. Pas op voor tsunami's. Herfst in Oregon H et is herfst in het noordwesten van Ame rika. Een uitgelezen sei zoen om de natuur misschien wel op z'n mooist te zien. Neem een paar we ken vrij, huur een auto - hotelle tjes zat - en rijd door staten als Washington, Idaho, Nevada, Cali- fornië en Oregon, 's Zomers kan het afgeladen vol zijn, hier aan de woeste kust van de Pacific, hoewel het oceaanwater ook in de heetste zomer nooit echt op temperatuur wil komen. Maar in de nadagen van het jaar is het er rustig. Highway 101, het verlengstuk van de Californische Highway 1, voert langs klippen, stranden, baaien vol drijfhout en algen en brullende brandingen. We passeren het ene State Park na het andere. Hier en daar zien we achterblijfselen van vroegere bewoners, kolonisten, avonturiers. De modernere sporen zijn nagelaten door toeristen, vis sers en houthandelaren. Op de ho ge steile kust staan oude vuurto rens. Op de winderige uitzichtpun ten heeft een grove den moeite overeind te blijven. Meeuwen han gen stil in de wind, pelikanen poe pen de rotsen grijs en ergens in de wit beschuimkopte oceaan spelen zeehondjes, orka's en walvissen verstoppertje. Vanaf Cannon Beach tot voorbij Florence is de kust een aaneenscha keling van bad- en havenplaatsjes. Hier is kitsch nauwelijks van echt te onderscheiden. Enkele uitzonde ringen daargelaten. Zoals New- port, waar het piepkleine, histori sche centrum Nye Beach oude sfe ren uitademt/Langs Bay Boule vard tref je 's ochtends vroeg vis sers aan, de laarzen glibberig van de ingewanden. Hier wordt de vis nog altijd ingeblikt. Op de drijven de steigers beneden liggen luie, vadsige zeeleeuwen. Nabij Florence begint een fascine rend duingebied, de Oregon Du- nes. Veel hectaren zand zijn parti culier bezit en onbeschermd. Sho vels graven het landschap plat. Met een buggy er doorheen scheu ren kan ook. Niet zo fijn voor het milieu, wel jongensachtig gaaf Oregon noemt zich graag de meest groene van alle 52 staten, maar in tussen worden de duinen wel afge graven. Toch kun je in Portland Mathijsenstraat 1 7909 AP - HOOGEVEEN T: 0528 26 33 03 W: www.hethofel.nl Hotel Hoogeveen is rustig gelegen aan een vijver- en bospartij en vlakbij het modieuze stads centrum van de stad Hoogeveen. Deze culturele hoofdstad is centraal gelegen ten opzichte van natuurgebieden, zoals het Nationaal Park Dwingelderveld en vele bezienswaardigheden. Hotel Hoogeveen beschikt over 40 hotelkamers, het restaurant "De Rozentuin", een brasserie en een terraspartij aan de hotelvijver. Actief bezig zijn kan in het bowlingcentrum met een gezellige bar en op de 11 tennisbanen naast het hotel. Meer informatie, foto's en een video over het hotel, vindt u op www. HetHotel .ni 3-doags Rozentuin arrangement: 2x een overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx een driegangen diner op de le dag Informatiepakket van de omgeving Prijs 17/10-23/12'09, €6?,-p.p. Normale prijs 119,- p.p. Prijs is exclusief toeristenbelasting 0,80 p.p.p.n. en reserveringskosien a 2,50 p.p. Aanbieding is te boeken o.b.v. beschikbaarheid en alleen tele fonisch tereserveren ónder vermelding vgn 'Wegener lezersactie".

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 102