Apollo'69 zoekt in alle 401 ft Barichello acht zich nog niet kansloos voor titel VIERDE KLASSE ZATERDACVOETBAL Interim-coach René Tazelaar ziet Rolstoelbasketballers in Adana elfde op EK Van der Meet verliest nu wel van Harmsen Koppeltijdrit sluit wegseizoen af Futsaltoernooi IZV wordt in ere hersteld sportagenda vrijdag 16 oktober 2009 t. SAO PAULO - Autocoureur Rubens Barrichello heeft wat afgefoeterd dit seizoen in de Formule 1. Naar zijn stellige overtuiging trok Bra wn GP herhaaldelijk zijn teamge noot Jenson Button voor. De stand in het wereldkampioen schap liegt er ook niet om; de Brit Button leidt met 85 punten, Barri chello heeft er 71. Maar toch, met een huzarenstukje komende zon dag in zijn geboortestad Sao Paulo kan Barrichello alsnog een gooi doen naar de wereldtitel. „Ik moet winnen en daarna maar zien wat er achter me is gebeurd", zei de 37-jarige ervaren rot (11 ze ges in 286 Grote Prijzen) in de aan loop naar de Grote Prijs van Brazi lië op het circuit van Interlagos. „Uiteraard ga ik mijn best doen, want ik geloof dat het kan." Winst is de enige optie voor de Braziliaan, die aan zijn zeventien- de seizoen in de Formule 1 bezig is. Dan nog is hij afhankelijk van het resultaat van Button. Wordt de Brit tweede, dan is- hij zeker van de wereldtitel. Barrichello hoopt natuurlijk dat het scenario volgens zijn plan ver loopt. Dat hij boven zichzelf uit stijgt op Interlagos, waar hij als kleine jongen al stiekem naar races Rubens Barichello UIT BADMINTON Almere. Dutch Open. Mannen. Dubbelspel, eerste ronde: Muyris/Wouters (Ned)-Kumar/ Thomas (Ina) 21-14 21-17, Hopp/Schoettler (Dui)-Van Daalen de Jel/Suijkerland (Ned) 21-11 21-15, Khodabux/De Ruiter (Ned)- Kuchenbecker/Lindner (Dui) 21-13 21-11, Kaesbauer/Roth (Dui)-Arends/Maas (Ned) 21-16 16-21 21-15, Conrad-Petersen/Pieler Kolding (Den)-Van Os/Starren (Ned) 21-13 21-12. 0 Vrouwen. Enkelspel, tweede ronde: Stolzen- bach (Ned) - Tan (Bel) 21-17 21-13, Meulen- dijks (Ned) - Sorensen (Den) 21-17 21-3, Yao Jie (Ned) - Ludikova (Tsj) 21-14 21-14. Dubbel spel, eerste ronde: Severien/ Verheul (Ned)-Agathangelou/Cooper (Eng/ Sch) 22-20 24-22, Davies/Ward (Eng) - Peters/ Wentholt (Ned) 21-13 21-13, Nedelcheva/ Russkich (Bul/Rus)-Malaihollo/Sie (Ned) 21-11 21-10, Vignes/Vignes (Fra) - Halkema/ Mahulette (Ned) 21-19 21-15, Elbjorn/Skovgaard (Den) - Meijs/Steenland (Ned) 0-1 opgave. Gemengd dubbel: Ellis/Oliver (Eng)-Wouters/ Muskens (Ned) 21-13 21-12. GOLF Vilamoura. Portugal Masters. Stand na eer ste ronde: 1. Molinarï (Ita) 63 (-9), 2. Forsyth (Sch), Rose (Eng), Schwartzel (ZAf) 65, 5. Dred ge (Wal), Foster (Eng), Khan (Eng), Martin (Spa), Vibe-Hastrup (Den), Westwood (Eng) 66; 17. Derksen 68, 69. Remkes 71, 90. Lafe- ber 72. WIELRENNEN Fossano. 95e Ronde van Piemonte: 1. Gilbert (Bel) 184 km in 4.32.54, 2. Moreno (Spa), 3. Gavazzi (Ita), 4. Paolini (Ita), 5. Honing (Ned) W 0.02, 6. Martens (Dui), 6. Oesov (WRu) 0.06, 8. Löwik (Ned), 17. Mollema, 24. Maaskant, 40. Boom, 50. Poels 0.19, 53. De Jongh, 82. Duyn 1.03, 109. Ten Dam 1.10, 111. Reus 1.29, 115. Westra 1.43. 116. Hoogerland. 4 voor meer uitslagen zie www.pzc.nl ging kijken en uiteindelijk werd ge grepen door het snelheidsvirus. Barrichello rekent ook op de Brazi liaanse fans, die hem hartstochtelij ker dan ooit zullen aanmoedigen omdat zijn landgenoten Felipe Massa en Nelsinho Piquet niet meerijden. Slechts de statistieken zijn tegen hem. Barrichello wist namelijk nog nooit te winnen op zijn gelief de circuit. In 2004 behaalde hij de derde plaats en dat is zijn beste re sultaat op Interlagos in al die jaren in de Formule 1. Hij viel eigenlijk vaker uit dan dat hij de finishlijn passeerde. Barrichello's tirade na de Grote Prijs van Duitsland halverwege het seizoen sorteerde wel effect. De routinier fulmineerde tegen de ploegleiding van Brawn GP, die op de Nürburgring volkomen de mist inging door tactische fouten. „Het team heeft heel goed laten zien hoe je een race moet verliezen", brieste Barrichello na de race. „Ik heb alles goed gedaan, reed op kop na de eerste ronde en toch hebben ze me laten verliezen." Daarna won Barrichello twee grand-prixraces (Valencia en Mon- za) en liep geleidelijk in op zijn teamgenoot Button. Teambaas Ross Brawn spreekt geen voorkeur meer uit. Het duo, dat over identie ke bolides beschikt, mag het onder ling uitvechten. De goede prestaties van Barrichel lo zijn niet onopgemerkt gebleven. Ondanks zijn leeftijd dingen diver se teams naar zijn diensten voor volgend seizoen. „Ik ben vereerd dat er teams zijn die mij willen contracteren, dat ik zelfs kan kie zen. Daar had ik niet meer op gere kend. Ik voel me een bevoorrecht mens." Het team van Williams heeft de meeste kans op het aantrekken van Barrichello, maar ook Brawn GP is nog in beeld. „Ik heb nog geen beslissing genomen." door Marco Puik 'S-GRAVENPOLDER - Het seizoen van Apollo'69 verloopt tot nu toe niet zonder slag of stoot. Na zes wedstrijden staat de teller bij de za terdag-vierdeklasser uit 's-Graven- polder op één overwinning en de trainer waarmee de ploeg aan de competitie begon, Leo van der We- ijden, is ondertussen niet meer van de partij. Met de voorzitter en de inte rim-trainer kijken we terug en vooruit. „Samen met ons heeft Leo vorig seizoen een jeugdplan opgezet", legt voorzitter Jacco van der Velde uit. „We hadden op dat moment geen A's, alleen B-junio- ren. We hebben vorig jaar met z'n allen besloten om dit seizoen voor een A-team te kiezen, met bepaal de doorschuifmogelijkheden naar het eerste elftal. We hebben altijd gezegd dat we achter de jeugdop- bouw blijven staan en dat we dan nog maar een jaartje misère bij de senioren moeten slikken." Enkele weken geleden kwam er een kink in de kabel. „Op een aan tal details is het plan dit seizoen fout gelopen", beseft-Van der Vel de „Op een gegeven moment had Leo te maken met een spelerste kort bij het eerste elftal en wilde hij uit de A's putten. Op dat mo ment waren er niet voldoende spe lers voorhanden. Als dat één of twee keer gebeurt, dan gaat eigen lijk de draad uit het jeugdplan. De beslissing van Leo om op te stap pen kan ik wel begrijpen. We heb ben respect voor alles wat hij voor de club gedaan heeft. We hebben ook gezegd dat we achter het plan blijven staan dat hij heeft gelan ceerd." Vanaf het duel met Domburg nam wedstrijdsecretaris René Tazelaar de leiding op zaterdag over. „Ik doe het samen met onze aanvoer MIDDELBURG Het Nederlands rolstoelbasketbal team, met de Zeeuwen Mark Aal- ders en Edwin Schalkx in de gele deren, is op het EK in het Turkse Adana op een tegenvallende elfde plaats geëindigd. De verjongde ploeg verloor van Is raël, Duitsland, Spanje, België, Ita lië en Zweden. De enige overwin ning werd geboekt tegen Zwitser land. Nederland degradeerde door dit re sultaat naar de B-categorie. ANTALYA Voor tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke zit het tweede ITF-toernooi in Antalya er op. De achttienjarige Bevelandse ver loor gisteren in de tweede ronde van landgenote Danielle Harmsen: 3-6 6-4 7-6. Vorige week, tijdens het eerste toernooi in de Turkse stad, won Van der Meet nog wel van Harmsen. De nummer 757 van de wereld deed deze week niet mee in het dubbelspel. HEINKENSZAND Wielervereniging Theo Middel kamp sluit morgen het wegseizoen af met de traditionale koppeltijdrit. Aan deze rit tegen het horloge mag door iedereen worden deelgeno men. Er worden twee klassementen op gemaakt. Eén voor het koppel dat zijn opgegeven tijd het dichtst be nadert en één op tijd. Start en fi nish zijn bij Stelleplas in Heinkens- zand. Inschrijven vanaf 14.00 uur, eerste start 15.00 uur KLOOSTERZANDE Na vier jaar van absentie wordt in 2010 weer het IZV openlucht-futsal- toernooi gehouden. Het evene ment dat jaarlijks in Graauw werd gehouden, trok vele ploegen uit binnen- en buitenland maar werd de afgelopen jaren niet georgani seerd. Omdat het zo'n geslaagd toernooi was, wil de organisatie het volgend jaar toch nog een keer van de grond tillen. Het vindt plaats op 15 mei. Er is ruimte voor 48 mannen- en 14 vrouwenteams. der Sander Nagelkerke. Die maakt in principe de opstelling. Ik pro beer langs de kant te coachen", ver telt de interim-trainer. „Ik ben wel bij de trainingen aan wezig, maar deze worden door Ri chard Wiskerke (dinsdag) en Rem- co van Keeken (donderdag) ver zorgd. Die constructie wordt voor lopig gehandhaafd." Met het zoeken naar een nieuwe hoofdcoach heeft de club overi gens geen haast. Van der Velde: „We zijn ons rustig aan het oriën teren. Lopen we tegen iemand aan, dan zullen we niet schromen om diegene binnen te halen, maar het is niet zo dat we op stel en sprong een zoektocht hebben geo pend." Op het veld heeft Apollo'69 ande re zorgen. Volgens Tazelaar is het benutten van kansen op dit mo ment het grootste probleem. „De trainer van Hoedekenskerke zei dat we zaterdag ondanks de 1-5-ne- derlaag voetballend niets minder waren. We konden goed tegen stand bieden, maar de afwerkin- g...ik bedoel: als je twee opgelegde kansen voor open doel krijgt en je maakt ze niet af... ja, dan wordt het heel lastig. We hebben een jon ge ploeg en het komt best wel goed met Apollo'69, dat geloof ik zeker." „Twee weken geleden hebben we tegen Domburg (uitslag 0-0) laten zien dat we met veel vechtlust in staat zijn om een resultaat te beha len." Zaterdag nemen de blauW-witten het op tegen ZSC'62, een duel dat volgens René Tazelaar kansen biedt. „ZSC staat kort op ons. Het is een ploeg waar we punten tegen kun nen halen. Klaar", spreekt hij fer me taal. „Zijn het er geen drie, dan één. Ieder punt dat we op dit mo ment pakken is namelijk meegeno men." Wedstrijdsecretaris René Tazelaar is op zi ATLETIEK ZATERDAG Appelgaardloop. Start en finish: zwempa radijs Scheldorado, Terneuzen. 14.45 uur: jeugd (1000 meter). 15.00 uur: 3900, 7800 en 15.600 meter. Veldloopestafette. 11.00 uur pupillen 4x1200 m, 11.30 uur: junioren C/D 4x1800 m, 12.15 uur: junioren A/B, man nen, vrouwen, masters 4 x 3000 m. Loca tie: Openluchtheater bij de Kanovijver, Nollepad 1 te Vlissingen. BASKETBAL VRIJDAG Vrouwen. Eerste klasse: Marathon-Mara thon 2 (19.45 uur), BV Souburg 2-Volhar- ding (19.45 uur). Mannen. Eerste klasse: Volharding- Smokkelhoek (21.00 uur). Tweede klas se: Volharding 2-BV Souburg (19.30 uur). ZATERDAG Vrouwen. Hoofdklasse: BC Vlissingen- Almonte (18.45 uur). Overgangsklasse: Scheldesport-Agathos (19.30 uur). Mannen. Hoofdklasse: Scheldesport - High Five 2 (21.15 uur). Overgangsklas se: Black Eagles 2-BC Vlissingen 2. Eerste klasse: Scheldesport 2-Vossenberg (17.45 uur). Jongens U18. Hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Attacus (17.00 uur). BILJARTEN VRIJDAG Driebanden. Tweede divisie. Pearle Opti- ciens-Teletronika. Locatie: Zaal Reseda, Sas van Cent. Aanvang: 19.30 uur. Poule Noord/Midden. Organisatie: BV Scheldezicht. Locatie: Hotel Smits, We- meldinge. Aanvang: vrijdag 19.00 uur, za terdag en zondag 12.00 uur. ZATERDAG Driebanden Derde divisie. De Stene Brug-Hoondert/de Waard, 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang: 13.30 uur. ZONDAG Driebanden. Tweede divisie, 's Lands Welvaren-J&W Electrogroep. Locatie: Lands Welvaren. Kwadendamme. Aan vang: 14.00 uur. DAMMEN ZATERDAG Ereklasse: Orfam Telecom Twente-PWC 's-Gravenpolder. Eerste klasse C: PSV Dammen-Middelburg. Tweede klasse E: De Variant-PWG 's-Gravenpolder 2. Aan vang: 12.00 uur. HOCKEY ZONDAG Vrouwen. Tweede klasse B: Goirle-Rapi- de. Derde klasse C: Vlissingen-Pelikaan. Vierde klasse C: Teteringen-Olympia. Mannen. Derde klasse C: Tempo-Rapide. Vierde klasse C: Dommel-Vlissingen, Mis- tral-Goes, DDHC-Olympia. KORFBAL ZATERDAG Eerste klasse G: Rust Roest-AII Ready, Nieuwerkerk-TOP (A), Merwede-Tjoba,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82