Sint Baafs kan veel toeristen trekken 'Afstand doen van kerstgift' ss cu Gescheurd, verkleurd, versleten? 29 Wedstrijd voor beginnende bands Craauw SHÜ? ONDERZOEK Rijksgebouwendienst en onderzoeksbureau zien minder kansen voor voormalig stadhuis Taarten gaan er in als koek StofFeerderij Brouwer vrijdag 16 oktober 2009 door René Hoonhorst AARDENBURG - Als Aardenburg meer toeristen wil trekken, moet de Sint Baafs aantrekkelijker wor den gemaakt. Door het gemeentelijk archeolo gisch museum in het godshuis on der te brengen, de vieringtoren toe gankelijk te maken en oude grafkel ders door glazen vloeren te laten zien, kan de kerk uitgroeien tot een attractie van formaat. Dat be- door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil 277 kerstpakketten bestellen van 35 eu ro per stuk. De bestelling is echter nog niet de deur uit. Raadslid Chris van de Vijver (Libe raal Sluis) vraagt het college derhal ve een brief te sturen naar de ont vangers van de pakketten (ambte naren, raadsleden en overige perso nen) met de suggestie af te zien van het kerstpakket. Het bedrag dat dan wordt be spaard, kan dan naar de voedsel- bank in Oostburg als bijdrage in de aanschaf van een koelvriesin- stallatie. Vanuit de raad kwam vorig najaar al het verzoek afstand te doen van het jaarlijkse kerstpakket en het daarmee uitgespaarde bedrag te schenken aan de voedselbank. De oproep kwam volgens Van de Vij ver echter toen te laat. De pakket ten waren al besteld. Volgens een woordvoerster van de gemeente Sluis konden de ontvan gers van een pakket vorig jaar ook kiezen de waarde van het pakket te schenken aan een goed doel. Het ging toen bijvoorbeeld om Art sen zonder Grenzen of War Child. De voedselbank zat daar niet bij. Kritisch raadsvolger Francois Ba- bij n kaartte het ontbreken van een koelvriesinstallatie begin deze maand aan in een brief aan de raad en het college. Omdat de voedselbank in Oost burg deze voorziening niet heeft, is het volgens Babijn conform de warenwet onmogelijk, onverant woord en onwettig om kwetsbare voedingswaren op te slaan. toogden vertegenwoordigers van onderzoeksbureau Hypsos Leisure en de Rijksgebouwendienst op een informatieavond over de toe komst van de Sint Baafs en het voormalig gemeentehuis. Hypsos werkte een reeks alternatie ven uit voor gebruik van zowel de kerk als het voormalig gemeente huis. De meest profijtelijke was volgens Hypsos ook de duurste. Want toeristen en cultuurliefheb bers komen alleen in groten getale naar Aardenburg als de Sint Baafs een zeer bijzonder monument is. Architect Mark van Rosmalen van de Rijksgebouwendienst, de eige naar van een groot deel van de Sint Baafs, liet in een presentatie zien hoe bezoekers met nieuwe au diovisuele technieken toegang kun nen krijgen tot het verleden van de kerk. De bevlogen wijze waar op de architect zijn ideeën uiteen zette beviel zijn gehoor. Enkele aanwezigen zagen al hele maal voor zich hoe de Sint Baafs er uit ziet na uitvoering van Van Rosmalens ideeën. De meesten vonden de plannen echter te grootscheeps. Ze wilden bovendien dat het voormalige ge meentehuis een stadscentrum blijft waar het archeologisch mu seum, het dorpshuis en diverse ar chieven kunnen worden gehuis vest. Ook uitten veel aanwezigen twijfels over de mogelijke subsi dies en de tienduizenden toeristen die de kikkerstad jaarlijks zou kun nen trekken. Jan de Ridder van de actiegroep Behoud stadhuis Aar denburg vond het ook niet eerlijk dat de hervormde gemeenschap bevoordeeld zou worden door extra subsidies. De actiegroep vroeg de Sluise gemeentebestuur ders de knoop pas na de verkiezin gen door te hakken, om een gede gen besluit te kunnen nemen. Of dat gebeurt, is aan de gemeente raad, zei wethouder Maria le Roy. CLINGE - Voor de leerlingen van de Bernardus- school in Clinge mag het elke week wel kinder boekenweek zijn. Gistermiddag mochten ze snoe pen van een uitgebreid 'taartenbuffet'. Al dat lek kers, variërend van verschillende soorten taarten GRAAUW - Op popfestival Graauw- rock open air dat volgend jaar don derdag 13 mei op Hemelvaartsdag wordt gehouden mogen vier begin- nende bands optreden. In een voorselectie wordt zaterdag 8 mei een wedstrijd voor deze bands ge organiseerd op de sportvelden van W Graauw. Belangstellende bands moeten voor 31 december een demo met drie nummers insturen, met een totale tijdsduur van tien minuten. Er kunnen maximaal acht bands meedoen aan deze voorselectie. De wedstrijd voor beginnende bands begint om 18.00 uur en de toegang is gratis. De groepen tre den op twee podia op in een feest tent en een vijfkoppige jury wijst de beste bands aan. Aanmelding en verdere inlichtin gen bij Frank de Caluwé, telefoon 0114-635293 of e-mail fdwcaluwe@ zeelandnet.nl en cakes tot tiramisu en kermisvlaaien, was ge maakt door ouders en uitgestald in de aula. „We kregen het idee omdat het thema van de boeken week 'aan tafel' is", zegt adjunct-directeur Petra Naessens. „Een paar taarten per groep, dachten we. Maar we kregen zoveel reacties van ouders dat we een compleet taartenbuffet kunnen inrich ten." De kinderen mochten om beurten naar de aula om uit de bijna dertig taarten drie stukjes te kiezen. foto Huib de Jonge 'M$: amkoctp tegels Opstellingen! bij aankoop van een badkamer Diverse VLUtH I bubLs vanaf 40m2 SCHERP GEPRIJST Sybaris 49x49cm Van €61,82 PB U V001 X.' *35J «3 per m2 Bilder eoxeocm Van €65,39 nU perm2 G-low badmeubel 120cm wit hoogglans Van €3286 vloert^ Sphinx wandcloset combinatie Van €595 Meer.dan S&ÉÊfflamer Gastelsewef 152 4705 RB Roosendaal Tel: 0165 555 502 www.badentegeltrend.ni 7.i*ïrtfórmeer naar de actie-voorwaarden Openingstijden Ma gesloten Dl t/m Do 9.30 Mm 17.30 uur j Vr 9.30 tot 21.00 uur Za 9.30 tot 17.00 uur Tel.: 0113 - 2i 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65